Резултати от 1 до 2 от общо 2

Питанки за мрежа и рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Питанки за мрежа и рутер

    Здравейте
    От вчера ми се налага да администрирам една малка мрежа (5 рс и 2 принтера).
    Нета идва от рутер NetGear WGR 614 v7 по PPPoE, има и HUB след него.
    РС и принтерите се виждат, дал съм им статични ИП, забранил DHCP на рутера, резервирал съм ИП за РС и принтерите, временно съм изкл Wireless-а.
    Обаче в "свързани у-ва" рутера ми показва още няколко у-ва, без ИП и име, само МАС адреси?!
    Въпросът ми е за тия другите у-ва може ли някой да ми обясни откъде са и защо се появяват?

    Другото питане е за шейпване - как бих могъл да оганича скоростта на някои РС (поради йерархични причини)?
    По възможност от 1 РС да става шейпването!


    И още нещо - за да не се налага да "прехвръквам" м/у РС съм сложил VNC. РС са с ХР про и 2 РС с Вин 98. Връзката с едната 98-ца е безпроблемна, другата обаче при опит за свързване - the connection closed unexpectedly. При инстала на VNC на нея, излиза съобщение, че връзките ще бъдат отказвани от Access control. Разгледах, пробвах варианти, но без успех. Някакви идеи каква му е грижата?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #2

    Re: Питанки за мрежа и рутер

    Цитат Първоначално публикувано от bestman
    Другото питане е за шейпване - как бих могъл да оганича скоростта на някои РС (поради йерархични причини)?
    По възможност от 1 РС да става шейпването!
    За да ограничиш нета, трябва това да стане там откъдето машините взимат нет. В твоя случай от рутера. Съмнявам се той да има такива възможности. Следващия вариант е да промениш топологията и всички да взимат нет от едно ПЦ, което е с две мрежови карти. Тогава с някакъв софтуер на този комп може да го ограничиш. Друг вариант е да инсталираш локално на всяка машина софт за ограничаване, като можеш да си го контролираш през VNC. Само че всеки малко по-грамотен ще го килне и ще си браузва/тегли на воля

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мрежа с БТК модем ,суич и wi-fi рутер
    От S_Dimitrov във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 16-09-12, 22:01
  2. мрежа уиндоус-линукс през рутер
    От stan75 във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 24-04-09, 15:06
  3. Мрежа Desktop PC, рутер, Лаптоп?
    От emohrisstov във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 29-09-08, 18:45
  4. Достъп до локална мрежа през рутер
    От eysan във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-08, 12:46
  5. Въпрос относно рутер и мрежа
    От user25 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 16-01-05, 18:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе