Резултати от 1 до 2 от общо 2

Мрежа с БТК модем ,суич и wi-fi рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    2
    #1

    Мрежа с БТК модем ,суич и wi-fi рутер

    Трябва да изградя мрежа състояща се от нещата изброени в заглавието: БТК модем ,суич и wi-fi рутер .
    БТК модема е на 1вия етаж в сградата, като идеята е сигналът да се усили , така че да се улавя и на горните няколко етажа.
    От въпросният 1ви етаж имам пуснат UTP кабел до по-горен етаж. Искам да направя следното:
    1/ Свързване на бтк-модема със суич, в който влиза единия край на въпросния кабел, както и други кабели за бъдещо добавяне на други рутери.
    2/ Към другия край на кабела(вече на горния етаж ) свързвам wi-fi рутер( нормален/не е БТК/), който искам да ми разпространява сигнала.

    Интересуват ме настройките, които трябва да се направят и евентуални проблеми.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Post Отговор: Мрежа с БТК модем, суич и wi-fi рутер

    Цитат Първоначално публикувано от S_Dimitrov Виж публикацията
    Трябва да изградя мрежа състояща се от нещата изброени в заглавието: БТК модем ,суич и wi-fi рутер .
    БТК модема е на 1вия етаж в сградата, като идеята е сигналът да се усили , така че да се улавя и на горните няколко етажа.
    От въпросният 1ви етаж имам пуснат UTP кабел до по-горен етаж. Искам да направя следното:
    1/ Свързване на бтк-модема със суич, в който влиза единия край на въпросния кабел, както и други кабели за бъдещо добавяне на други рутери.
    2/ Към другия край на кабела(вече на горния етаж ) свързвам wi-fi рутер( нормален/не е БТК/), който искам да ми разпространява сигнала.

    Интересуват ме настройките, които трябва да се направят и евентуални проблеми.
    Благодаря!
    Защо ти е суич? Рутера за втория етаж го влючваш към модема.
    Модемът раздава адреси по DHCP протокол в пула 192.168.1.2-192.168.1.100, с маска 255.255.255.0. Вариантите за настройка на WAN порта ма рутерите са 2:
    - статични. Напр, този на II етаж да е с адрес .2 и т.н. Ако ще има DHCP клеиенти свързани директно към модема, то или през my.contact.bg изместваш пула нагоре, например 192.168.1.10-192.168.1.110 или на портовете на рутерите слагаш адреси извън стандартния пул: 192.168.1.101 и нагоре;
    - динамични. Няма да ти е удобно, ако трябва да пренасочваш портове през модема (който всъщност е и рутер за стандартна VivacomNet услуга) към рутерите - адресите им може и да сменят при някакво застъпване на lease времената...
    Има и още един вариант: Ако се ползва VivacomNet бизнес услуга, то през my.contact.bg може да се изключи рутера в модема и да се осигури раздаването на до 5 динамични публични (много често бъркано с "реални") адреса директно от VIVACOM рутерите.

    Edit:
    Да напомня за каналите на Wi-Fi мрежите - добре е да са от тези, които не се застъпват: И да са с друго SSID, разбира се...
    Този пост е редактиран от emos; 17-09-12 в 16:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Безжична мрежа с модем на БТК
    От dmitry във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 11-02-10, 14:43
  2. Отговори: 5
    Последно: 09-11-09, 09:21
  3. Връзка кабелен модем - рутер ?
    От milenk във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 09-05-09, 02:40
  4. Пинг между кабелен модем и рутер
    От Botzko във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 21-09-03, 03:05
  5. Отговори: 8
    Последно: 22-02-03, 08:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе