Резултати от 1 до 6 от общо 6

ограничаване на достъп до определени компютри в мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. anchev_ab
    Guest
    #1

    ограничаване на достъп до определени компютри в мрежа

    здравейте,
    имам следният проблем:
    имам мрежа от 21 компютъра,която е през два суича.Дал съм на всички компютри статични адреси, като съм шарнал хардовете на всички с изключение на моя компютър.
    На всички компютри има ОС win XP
    В този случай всеки вижда и има достъп до всеки без мен ,аз виждам всички и имам достъп до всички.Всички останали компютри без моя влизат с ограничен акаунт и въпреки това могат да изтрият всяка папка на останалите компютри- без моя, защото не съм го шарнал.
    Има ли начин да направя така,че да огранича достъпа до още един компютър освен моя, но харда му да си остане шарнат,един вид да му сложа парола за достъп.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #2

    Re: ограничаване на достъп до определени компютри в мрежа

    Немога да си обясня как така имаш мрежа от над 20 РСта а не знаеш елементарни неща.
    Разбирам да си правиш мрежа у вас и да искаш помощ, ама ти си "Администратор" на корпоративна мрежа.
    Както и да е. Малко заядливо от моя страна ама прощавай.
    Щом искаш да влизат с име и парола, по-добре направи един FTP сървър. Малко помощ на долния линк:
    http://www.hometechlabs.hit.bg/Artic...P%20Build.html

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: ограничаване на достъп до определени компютри в мрежа



    Това подчертаното ако го размаркираш ще получиш ли желания ефект?

  5. anchev_ab
    Guest
    #4

    Re: ограничаване на достъп до определени компютри в мрежа

    Аз съм учител по информатика и информационни технологии и със мрежи не съм се занимавал чак толкова.В дома съм си направил една безжична мрежа от лаптопа ми и един стационарен компютър.В училище се занимавам по съвместителство и с това защото няма кой да се занимава. но винаги има какво да научи човек.
    по повод настройките от картинката:
    знам за това че по този начин ще ги огранича, но и аз няма да имам отдалечен достъп и ще трябва постоянно да тичам от кабинет в кабинет. Между другото това са 4 учебни кабинета с по 12 компютъра ако трябва да бъда точен.Така че се мъча да докарам работата до там, че докато съм в час да преглеждам останалите компютри за ненужни файлове или остатъци от програми и да ги изтривам от моя компютър, който не е шарнат.
    Ще прочета за клиент - сървър варианта с filezila.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #5

    Re: ограничаване на достъп до определени компютри в мрежа

    Смятам че този безплатен продукт на Майкрософт точно ще ти свърши работа, казва се SteadyState, по-рано май се казваше Shared Computer Toolkit.
    Целта му е точно администриране на шернати компютри за класни стаи, интернет кафета и т.н.
    Аз не съм го ползвал понеже имам мрежа с Active Directory и такива гимнастики не ми се налага да правя, но смятам че ще ти свърши идеална работа. Няма нужда да пускаш фтп сървър според мен.
    Може да се дръпне от тук: http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

  7. anchev_ab
    Guest
    #6

    Re: ограничаване на достъп до определени компютри в мрежа

    сега ще го изтегля и през седмицата ще пробвам.
    Благодаря

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ограничаване на достъп до принтер
    От Turbosol във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 27-11-10, 22:21
  2. Достъп до локална мрежа през рутер
    От eysan във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-08, 12:46
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-01-06, 23:26
  4. Отговори: 12
    Последно: 07-07-04, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе