Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #16

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    @MitkoS мисля, че ще е доста по-сложно като структура по този начин, а и тогава (поне на пръв поглед) ми се струва, че трябва ненужно да се направи още една мрежа (може и да греша) или най-малкото вместо NAT да се ползват някакви статични route правила ...
    относно кабелите - Mr.Techno е споменал, че ги е сложил към LAN портовете ... аз затова и помолих да ги размени за проверка, тъй като ако не са autosense може и обърнат кабел да се наложи да се слага ...

    @Mr.Techno има ли някакъв напредък? аз прегледах документацията, която не е особено "словоохотлива", но на пръв поглед изглежда, че така трябва да сработи - просто изключи DHCP, NAT (както спомена MitkoS) и всякакви други такива

    Edit: това, което ти трябва от картинката, е AP режим (според схемата, която предлагам, разбира се)

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #17

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    Опаа, аз съм пообъркал понятията в предишните ми постове.
    Сега видях картинката и разбирам, че погрешно съм тълкувал какво е това AP в смисъла на такива безжични рутерчета. На практика, по-нагоре където съм писал AP, съм имал предвид основно изключен NAT и DHCP

    Както вече писаха и recycled_bin и emos, имаш два основни варианта, съответно с подварианти
    1. Всичко се развива в една мрежа - подвариантите са дали да са с един и същ SSID или не
    2. Различни мрежи - подвариантите са броя на различните мрежи - 2 или 3

    Доколкото разбирам, в началото всичко е било във втория вариант с две мрежи, но по някаква причина не е работело.

    //
    А май вече се вижда и причината
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    И двата рутера работят като рутери и раздават WI-fi адреси
    Eй тук е бил проблема - междинния не трябва да работи като рутер, а като суйч. Не трябва да раздава адреси - "клиентите" на междинния автоматично ще си получат адресите от първия, независимо дали са безжично или жично свързани към междинния.
    Т.е. функциите NAT и DHCP трябва да са били изключени в междинния.
    Ако междинния раздава адреси, той на практика ще даде неправилен gateway на "клиентите си" - ще даде собствения си адрес и после ще се мъчи да прекара пакетите през собствения си WAN-порт, а на тоя WAN-порт няма кабел

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #18

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    Според мен проблемът в ситуацията е, че Mr.TECHNO не знае какво прави. И не дава коректна информация какви ги е надробил!
    Веднъж каза, че са АР, втори път, че работят като рутери... абе...

    Mr.TECHNO, съвет от мен, този път директно ти го реквам:
    Дай "снимка" на ситуацията: какви устройства, как са свързани и какви са конфигурациите им и какво се цели с постановката. Защото само по тези данни може да ти се помогне - вски, който има мерак, ще хване молива, ще надращи нещо на листа, ако има virtual lab, може и да тества... Но при положение, че веднъж казваш едно, а друг път - точно обратното - е нЕма как да стане.

    Аз засега ще спра с постовете, защото ще е само трошене на време. Понеже постановката работи, само трябва да се настрои. Написал съм как...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #19

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    emos, аз 3 начина дадох, хем без да влизам в излишни подробности по настройките, просто защото няма нужда - хората затова са измислили DHCP-то . "хватката" в случая е кой кабел къде да влезе. от написаното от techno-то виждам, че не е позволено да се направи "P.P.S."-а ми, значи остава основното ми написано.

    къде се забихте да въвеждате ръчно IP-та и глупости, ей това не разбрах...

    не ме карайте да отварям paint-a и да рисувам

    ----------------------------------

    ей, накарахте ме



    какво ще се случи:

    1. adsl-a дава на рутера
    2. рутерът създава своя мрежа (не ни интересува каква, DHCP = on)
    3. разширяваме въпросната мрежа с wireless1, на който не слагаме нищо в WAN-a, за да не създаде той своя, нова мрежа. ethernet-ите му раздават IP-та от "оригиналната", рутерска мрежа
    4. повторно разширяваме оригиналната рутерска мрежа с включването на wireless2, отново в негов ethernet
    5. пожелание активираме wireless-а на wireless2 (ако има нужда)

    крайният ефект е (както recycle_bin правилно е разбрал каквото съм написал още във втория пост по темата), че wireless-ите работят като switch-ове, за да не се създават допълнителни мрежи. ползата от факта, че са router-и проличава само при единия от тях, при който е активиран wireless-a (отново подчертавам - не е казано трябва ли да има нещо по въздуха или не)

    е от това по-просто, ясно и показно не виждам как. ако някой може - да заповяда

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    с една малка подробност - не става

    сега ще пробвам метода на @emos
    и така не става !

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    с 2 или 3и мрежи нали ти е ясно, че "видомостта" помежду им ще се сведе до map-нати устройства, което те принуждава да хвърчиш като финикиец между всички компютри за най-малката промяна?

    а за да "не става" си има причина и ако си убеден, че реално всичко е навързано както съм го нарисувал, то тя най-вероятно е заиграване с DHCP, ръчно дефиниране на мрежи и нещо от рода. ресетни всичко на дефолт и тогава по всички правила следва да се получи

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #22

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    няма да се отказваш ... както са ти казали, най-добре ресет и наново

    бтв "не става" хич не е информативно, сподели (ако си пробвал с една мрежа метода) дали изброените неща горе работят или не (т.е. размяната ок ли е, има ли нет по кабела от wifi1, ако сложиш за пробата суич м/у двата wifi дали има нет на суича и т.н.) - идеята е да се локализира малко какво евентуално е сбъркано ... тъй като теоретично няма проблем такава схема да се реализира

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    след няколко ресета, и изпробване на всички описани метода - резултата е 0 !

    май ще се допитам до друг опитен мрежар - @Black Ader

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #24

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    @ Mr.TECHNO
    Я кажи дали всичко е както е картинката на FearMe? Ако да, то трябва да стане!
    Ако не - докъде работи? Размяна на устройствата? Че да се види коде "спъва"? Флаш с последен фърмуеър? Просто друго не мога да се сетя на този етап, освен хардуерен проблем.

    Edit:
    Сега се сетих за нещо, което не пишеш: по-горе те попитах за светлинните индикации на LAN и WAN портовете. Сигурен ли си, че кабелът между wifi1 и wifi2 е здрав? Направи ли пробата да сложиш wifi2 на мястото на wifi1 и да провериш работоспособността му?

    @ FearMe
    Идеята ти я разбрах веднага, но подадените данни бяха противоречиви и затова исках допълнително инфо!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #25

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    @emos - кабела го 4екнах първо с тестер , после и с лаптоп.
    един познат ми каза че може и от Edimax TTL да прави проблем и да сменя единия рутер.

    всичко което ми каза го правих и не идва да му е...м....

    Схемата на @fearme я пробвах още първа преди да питам - е не ще и не ще.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #26

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    хм ... ако размяната работи, това означава, че проблемът не е в настройки на wifi-тата ... сори, че те "разкарваме", ама и ти си му набрал много и грам допълнителна дума не казваш
    та ... аз пак да кажа - пробвай да сложиш суич м/у wifi-тата (току виж портовете не са аутосенс или тройното стакване му идва в повече)

    много си далече, иначе да сме го оправили досега

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #27

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    Пробвай:

    БТКртр=>Wan port rtr(reserve AP static IPs by MAC address for 2wifi)2 Lan ports to Wif 1&2=>Wifi 1&2 (dhcp disabled)

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #28

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    @ Mr.TECHNO
    Taзи проверка с лаптоп показа ли че кабелът е ОК? Т.е. двупосочен IPerf си мина ОК? Питам, понеже тестер ме е подвеждал...

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Пробвай:

    БТКртр=>Wan port rtr(reserve AP static IPs by MAC address for 2wifi)2 Lan ports to Wif 1&2=>Wifi 1&2 (dhcp disabled)
    Сори, сигурно съм уморен, та затова: би ли превел горното?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #29

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    Я, ако не те мързи, дай утре по един скрийншот от настройките на рутерите, да видим къде какво си натворил, че понякога човек в бързането си мисли че е написал едно, пък то излиза съвсем друго.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #30

    Re: съвет за Линейно връзване на 3 рутера ?

    @Black Ader - Това смятам и да направя

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Връзване на субуфер
    От smarkoff във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-12, 19:01
  2. Запитване за връзване на колони
    От comunikator във форум Автомобили
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-10, 07:33
  3. връзване на туба към компютър
    От no_connection във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 14-01-09, 16:00
  4. Връзване на TV - въпрос
    От IBANEZ_ във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 6
    Последно: 27-01-06, 12:41
  5. Връзване на мрежа
    От uha_thefatcat във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 25-08-03, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе