Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Konica Minolta C300 и интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    7
    #1

    Konica Minolta C300 и интернет

    Здравейте,
    Имам следния проблем. Ползвам интернет на БТК ADSL и в същото време искам да свържа и цветен копир Konica Minolta C300 като мрежови принтер. За целта използвам суич на D-Link DES-1008D. Резултата е следния - когато има интернет няма връзка с копира и обратното. До сега ползвах WiFi rooter CANYON и нямах този проблем, но смених модема на БТК с безжичен и реших да махна едната безжична мрежа (WiFi rooter CANYON ). (компа и вединият и в другият случай е вързан жично към рутера).
    Имам този проблем от доста време и досега никой не е успял да ми отговори на този въпрос. Ще се радвам, ако някой успее да разбули тайната.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    кое dhcp ползваш? на adsl-a или на рутера си?
    подозирам, че безжичният на бтк не се разбира с копира и не му раздава ip

    разбира се това е само моментна хрумка, а същинският проблем да е в безжичния на съседа

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    367
    #3

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    Безжичния на БТК мисля беше с маска 255.255.255.252 и само един комп може да се върже по жица (това е валидно за домашни потребители). Ако влезеш в настройките на рутера и промениш маската на 255.255.255.0, мисля че ще се оправят нещата.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #4

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    По принцип, това се получава при конфликт на IP адреси.

    Някой който е на БТК трябва да каже. dhcp-то вероятно е на ред, ама нетмаската е 255.255.255.254 и раздава само един адрес. Гадая, де. Имаш ли достъп до DHCP сървера?

    Андрешковците от БТК са такива хитреци...

    Edit: Cvetanov, писали сме едновременно, май си прав, аз пропускам безжичните клиенти

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    аз съм на adsl и точно това имах предвид с въпроса си - дали ползва dhcp-то на adsl-a или на рутера

    ако ползва на adsl-a - всичко е ясно, но тогава пък изниква въпроса "за какъв чеп рутерът не се ползва като рутер, а като най-обикновен хъб?!"

    ако ползва този на рутера пък трябва да си отговорим на въпроса "защо понякога не се вижда копира?"

    както става ясно, единственото нещо, което би ни осветлило, е повече информация относно dhcp-то

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    7
    #6

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    Настройките на CANYON -на са DHCP: enabled и има посочен IP адрес. Не мога да определя кое DHCP се ползва в момента. Как мога да определя?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    напиши IP-то на компа

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    7
    #8

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    Това са настройките на картата на компа.
    IP Address: 192.168.2.100
    Subnet Mask: 255.255.255.0
    Default Gateway: 192.168.2.1
    DHCP Server: 192.168.2.1

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    7
    #9

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    Струва ми се, че когато използвам CANYON-а той раздава адресите и затова нямам проблеми с него, защото е активен. А когато се опитам да осъществя мрежата с D-Link - а, който е пасивен, адресите се раздават от ADSL-а и от там идва омазването. Има ли възможност да накарам компа да раздаде адресите. И принтера и ADSL-а имат статични IP-та и би трябвало да няма проблем, но уви...

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    значи съм си бил прав от самото начало

    тъй, значи компът не може да раздава адреси, а трябва да "активираш" d-link-a, т.е. да му включиш dhcp-то
    ако помня правилно, userass на d-link-овете беше admin:admin, а оттам вече в менютата мисля, че ще се оправиш и сам

    пиши какво е станало

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    7
    #11

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    Как да влеза в D-Link -а? В упътването няма никакви адреси.

  14.  
     
  15. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #12

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    на адрес 192.168.0.1 написан например в интернет браузъра ти, в лентата за адреси.
    ето ти линк с емулатори на рутери d-link, ще ти бъде полезен да се тренираш ако искаш.Само кликваш върху модела на твоя рутер и влизаш в настройките.
    http://support.dlink.com/faq/view.asp?prod_id=1457

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    7
    #13

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    Използвах линка, но модела, който ползвам D-Link DES-1008D не фигурира там. При опит за използване на IP адреси на други модели - резултат нула. Мисля, че въобще не е направен да може да се настройва по някакъв друг начин, освен фабричните настройки, които са му наложени.

  17. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #14

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    DES-1008D не е рутер, а суич. Значи, все пак адресите се раздават от БТК...

    Обади се на техниците от БТК, може и да ти влязат в положението и да ти разрешат още един адрес. Или си вържи обратно канонският рутер.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #15

    Re:Konica Minolta C300 и интернет

    Fearme май не си прочел правилно първия пост. Човекът казва:
    Цитат Първоначално публикувано от radoart
    За целта използвам суич на D-Link DES-1008D. Резултата е следния - когато има интернет няма връзка с копира и обратното. До сега ползвах WiFi rooter CANYON и нямах този проблем, но смених модема на БТК с безжичен и реших да махна едната безжична мрежа (WiFi rooter CANYON ).
    Ако няма грешка суич няма как да има DHCP.
    До като пишех и са ме изпреварили. Слагай си Канион рутера и не се занимавай. Дали суич или рутер след БТК рутера е субективно все едно за теб, но рутерът ще ти върши работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-05-11, 15:04
  2. проблем с печата на Minolta Page Pro 6
    От vlado_vd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-02-07, 02:53
  3. Продавам Konika-Minolta Z3 НОВА ЦЕНА!!!!
    От jorostam във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-04-06, 22:25
  4. Продавам Konika-Minolta Z5 нова цена.
    От Pesho13 във форум Продава
    Отговори: 9
    Последно: 04-04-06, 11:49
  5. KONIKA-MINOLTA Z3 в Бг НЕ СТАВА ЗА НИЩО!!!
    От LUDIA във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 21-11-05, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе