Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос за АР.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    59
    #1

    Въпрос за АР.

    Въпросът ми е малко сложен, поне според мен, та дано го обясня
    Имам АР Edimax и го ползвам да се свързам към hotspot.
    Неудобното, е че веднъж конфигурирам мрежата за настройка на AP-то (казвам му къде да се свърже), и после преконфигурирам LAN-а за DHCP Enabled за да има нет от хотспот-а.Така в настройките на АП-то вече не мога да вляза освен ако IP адреса на мрежата от която взимам нет не е подобен на този на AP.
    Още по-неудобното:
    Сигналът от хотспот-а затихва и няма връзка. Трябва пак да минавам процедура по смяна с ръчно зададено IP, влизане в настройките на АР-то и избор на нов хотспот
    Ето и въпросът:
    Има ли начин (мрежов или като функция на по-съвършен модел АР), даващ възможност при включен DHCP да се променят настройките на АР-то (избор на друг хотспот)??
    Мерси предварително

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re:Въпрос за АР.

    Една проста рецепта от мен - не е много елегантна, но пък ще е много ефективна за твоята ситуация (предполагам че си с Windows, иначе, всичко по-надолу няма смисъл да го четеш)

    1. Разглеждаш в хелпа какво прави командата netsh
    2. Правиш си два .bat файла като вътре в тях ползваш по няколко пъти тази команда.
    - първия файл трябва да "сетва" адаптера ти с фиксиран адрес в едно и също адресното пространство с адреса на AP-то
    - втория файл трябва да "сетва" адаптера ти, да си получава настройките по DHCP
    3. Правиш си и два шоркъта на удобно място - например в Quick Launch Toolbar
    4. Когато искаш да бърникаш по настройките на AP, пускаш да се изпълни първия .bat файл - даже за допълнително удобство, може да добавиш последен ред "iexplore IP_на_AP"
    5. Когато приключиш с настройките - пускаш да се изпълни втория .bat файл

    Ако лошо съм го обяснил - питай, ще се поясня, но все пак първо виж какво прави командата netsh

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    59
    #3

    Re:Въпрос за АР.

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Една проста рецепта от мен - не е много елегантна, но пък ще е много ефективна за твоята ситуация (предполагам че си с Windows, иначе, всичко по-надолу няма смисъл да го четеш)

    1. Разглеждаш в хелпа какво прави командата netsh
    2. Правиш си два .bat файла като вътре в тях ползваш по няколко пъти тази команда.
    - първия файл трябва да "сетва" адаптера ти с фиксиран адрес в едно и също адресното пространство с адреса на AP-то
    - втория файл трябва да "сетва" адаптера ти, да си получава настройките по DHCP
    3. Правиш си и два шоркъта на удобно място - например в Quick Launch Toolbar
    4. Когато искаш да бърникаш по настройките на AP, пускаш да се изпълни първия .bat файл - даже за допълнително удобство, може да добавиш последен ред "iexplore IP_на_AP"
    5. Когато приключиш с настройките - пускаш да се изпълни втория .bat файл

    Ако лошо съм го обяснил - питай, ще се поясня, но все пак първо виж какво прави командата netsh
    100000000 благодарности вече си мислех че няма надежда (май под Виста ставало), аз съм с ХР SP2 и утре ще прочета по-подробно за тая команда, добре е обяснено благодаря ако има нещо което не става ще попитам.
    Още веднъж мерси.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:Въпрос за АР.

    Първия линк по въпроса, който изкара Гугъл
    http://www.ustrem.org/bg/article-con...on-windows-en/
    Достатъчно добре е обяснено - има и подходящи примери точно като за твоята ситуация.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    59
    #5

    Re:Въпрос за АР.

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Първия линк по въпроса, който изкара Гугъл
    http://www.ustrem.org/bg/article-con...on-windows-en/
    Достатъчно добре е обяснено - има и подходящи примери точно като за твоята ситуация.
    Задължително ще го пробвам аз наемрих и ето това:
    http://blog.bgdn.net/archives/20070802/435/netsh
    но твоя вариант е по-елегантен!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    59
    #6

    Re:Въпрос за АР.

    Всичко работи, само стартирането на Интернет Експлорер не сработва

    Ето какво съдържа .ват файлът за статично IP:

    netsh interface ip set address name="Local Area Connection" static 192.168.1.88 255.255.255.0 192.168.1.1
    netsh interface ip set dns "Local Area Connection" static 192.168.1.2
    netsh interface ip set wins "Local Area Connection" static 192.168.1.4
    iexplore 192.168.1.1

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re:Въпрос за АР.

    Тогава пробвай така:
    "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" 192.168.1.1

    двата реда за DNS и WINS не би трябвало да са ти нужни, за да можеш да стигаш до AP-то. Даже и gateway в първия ред не е нужен, ама май беше задължителен по отношение на синтаксиса на командата.
    Т.е би трябвало да е достатъчно първия файл да изглежда така:

    netsh interface ip set address "Local Area Connection" static 192.168.1.88 255.255.255.0 192.168.1.1
    "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" 192.168.1.1

    А втория така:
    netsh interface ip set address "Local Area Connection" dhcp
    netsh interface ip set dns "Local Area Connection" dhcp

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    59
    #8

    Re:Въпрос за АР.

    "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" 192.168.10.1

    Ето това е правилният ред, gateway също не е задължително, благодаря много

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе