Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Относно AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Относно AP

    Здравейте.
    Възможно ли е да направя следното:
    Да сложа един от тези продукти в компютъра си и да го направя, така че да играе ролята на wifi рутер ? http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=530274 , http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=535904 , http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=536079 ?
    Понеже компютъра не се спира, а не ми се дават 100лв за рутер, дали с една от тези евтениийки ще мога да си връзвам телефона и лаптопа ?

    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #2

    Re:Относно AP

    Кажете де

  4. Junior Member Аватара на stevebg
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #3

    Re:Относно AP

    не стават...имаше на асус такава карта която работи като AP

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #4

    Re:Относно AP

    А защо не става? Къде е проблема? Не твърдя че може, не знам, и затова питам.

    Ама щом може да се споделя интернет с компютър в който има две мрежови карти... А какво е това, ако не USB межова карта?

    Никога не ми се е налагало да го правя, но примерно тук пише как става за Win XP:

    http://support.microsoft.com/kb/306126/

    P.S. Обаче, смятам, че едва ли си струва да се прави. Рутерите вече са по 50-60 лева...

  6. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #5

    Re:Относно AP

    За 50-60лв няма готин рутер, има за 100 - Буфало wrt300n, както казах 100лв не ми се дават.
    Така или иначе компютъра ми седи включен нон-стоп, предочитам да имам wifi карта работеща като ap пред рутер.
    В момента ползвам един WL-520G Asus, с dd-wrt, който от време на време нещо му става и с губи настройките,
    които съм му задал за iptables /защото в NAT менюто не иска да добави нищо, отделно на всеки опит за
    ъпдейт на фирмуера казва upgrade failed../ та затова питам дали някоя от тези - особено тази на слот която е
    ще свърши работа ....

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Относно AP

    Дори да си намерш безжична ланка работеща като АП, тя няма да е толкова добра колкото един хардуерен рутер. Аз съм с един евтин едимакс и няма никакви проблеми с него.

  8.  
     
  9. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #7

    Re:Относно AP

    В момента ще си ползвам е51-то, евентуално имам два лаптопа, които често са ми на гости, и се чудя дали мога да пусна попкорна да работи
    безжично, но това много занапред във времето.
    Накратко, това според Вас ще може ли да работи като ап ?
    http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=536079

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Относно AP

    Щом в характеристиките на картата не пише, че може да работи като АП, значи неоже.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Re:Относно AP

    Търси карта която да поддържа AP mode. Също така, съобрази се с това каква ОС използва компютъра които "изобщо не изключваш". Дано да не е Windows щото ще стане доста "куц" рутер
    И още, не знам на какво растояние смяташ да "разпръскваш сигнала" но ако usb картата ти е включена някои от usb портовете отзад на компютъра а тои е под някое бюро например, сигнала няма да е кои знае какво, освен ако не използваш usb карта с допълнителна антена. Съгласен съм с колегите, че може да се намери и свястен рутер за под 100 лв, което определено ще е по-добрия вариант...

  12. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #10

    Re:Относно AP

    Имам Windows Vista имам и FBSD, под двете нямам проблем да рутирам, fw и т.н.
    Разстояние ми трябва не повече от 4метра, а компа е на бюрото.
    Ще пробвам да взема нещо за тест, ако стане супер, ако не ще търся рутер с дд-врт, понеже има iptables
    Но не ми се дават пари изобщо...

  13. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #11

    Re:Относно AP

    Мисля ей това да си взема:
    http://www.buffalo-bg.com/product/410
    но по-нататък

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re:Относно AP

    Добре де, за какво ти е непременно да има dd-wrt, iptables?

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re:Относно AP

    Звучи по джиджаво, как защо?
    /Шегувам се get, не се коркай /

  17. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #14

    Re:Относно AP

    Не че ми трябва iptables, просто по-лесно се оправям така с рутирането, редиректа и fw...
    М/у другото ъпдейдтнах асуса с фирмуеър от асус, бачка добре, сложих и последно рц дд-врт всичко е 6 засега.
    Мислих, че мога да намеря ап евтино на слот
    Благодаря на всички !

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #15

    Re:Относно AP

    Малко късно се включвам, но преди време имах такава карта, даже с антенка с кабел, че да се качи антената върху бюрото с компютъра. Е, мъка беше. От друга стая да лови - никакъв шанс. От 4 м. - горе-долу. Ту weak, ту goog сигнал.

    Сдобих се с рутер Belkin за ~70 лв. и се решиха всички проблеми. Вече има и по ~50 лв., а картите, които си дал са между 25 и 35 лв., т.е. гимнастиката е за да се спестят 20-30 лв. Според мен не си струва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. въпрос относно лсд
    От marea-ta във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-10, 19:12
  2. относно УСБ
    От gggggg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 18-12-06, 21:24
  3. Въпрос относно DVD
    От m във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-04, 15:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе