Резултати от 1 до 8 от общо 8

Mreja pod WinXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. V@l
    V@l е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    7
    #1

    Mreja pod WinXP

    Значи преди няколко дена реших да си направя мрежа между двата си компютъра в къщи. И двата работят с ХР Professional без никакви проблеми.



    Реших мрежата да е с кръстосан кабел (без хъб). Направих си кабела, сложих мрежовите карти и започнаха проблемите...

    Компютрите не се виждат в мрежата, не мога дори пинг да направя.

    В известен смисъл се виждат, защото в event log-a на единия излиза съобщение за грешка, че master browser не можел да се стартира, защото другия компютър (пише му името) вярвал, че той е такъв.

    TCP/IP е конфигуриран правилно, поне до колкото изглежда - различни адреси, една и съща субмрежа, правилна маска и т.н.

    И мрежовите карти, и кабела работят - пробвах ги на други компютри. Под 98 и Linux всичко е ОК. Преди време тези два компютъра със съюите мрежови карти работеха в мрежа, но със сървър и хъб.



    Някакви идеи? Правил ли е някой подобно нещо или ако не ви мързи много, някой да се жертва и да пробва, че много се изнервих. Поне на теория би трябвало да може да се направи такава мрежа, нали?












  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    Mreja pod WinXP

    Abe i az imam sy6tia iad samo 4e tam e malko po druga havata.PC-tata se vijdat v mrejata ima si ping ama ne moje da se vleze v ednoto.PRobvaj da svali6 lan kartite na 10 MB ako sa niakoi kalpavi makar 4e ne bi triabvalo da ima iadove.Za da se vijdat vklu4i netbios over TCP/IP i moje i da se vidat .. tuka iz foruma niakoi be6e pisal ne6to podobno potyrsi.



    WOMEN.ZIP: A great program, but it doesn't come with documentation...

  4. V@l
    V@l е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    7
    #3

    Mreja pod WinXP

    Включил съм NetBIOS-a, но без особен успех. Повече ме притеснява това, че не мога да направя PING. Пробвах дори да променя настройките на ComputerBrowser service в регистрито, но също нямаше особен ефект.




  5. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    115
    #4

    Mreja pod WinXP

    Ostawi samo NetBIOS i ne zadawai ip adresi . i zadai skorostta na 100 Mb half duplex.




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #5

    Mreja pod WinXP

    Първо си провери кабела, често проблемът не е там където го търсим...

    (Имах веднъж подобен проблем, над който дълго се бъзиках, докато не се сетих, че може кабелът да е кофти - мрежата тръгна на 10mb/s.)

    Ако той е наред, най-добре направи всичко отначало, като не забравяш и разни sharing и passwords. Защото точно пък с XP обикновено стават много лесно нещата...




  7. V@l
    V@l е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    7
    #6

    Mreja pod WinXP

    Kato ne zadam IP adresi Windowsa si izmislq nqkakvi random i nqmat ni6to ob6to na dvata komputera. Malak problem e 4e tam nqmam internet i ne moga da update-vam informaciqta 4esto. Edin priqtel me ubejdava 4e moje da e ot kabela, vapreki 4e s tozi rabote6e... 6te vzema da probvam s drug kabel, ama po-kasno. Ako imate drugi idei, celiq sam v sluh.




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #7

    Mreja pod WinXP

    Aide i ot mene niakolko saveta:

    1. Zadai ra4ni adresi - 192.168.0.2(3,4,5,6...)

    2. Wins - NETBIOS postoianno vkliu4en.

    3. Nikakvi drugi protokoli.



    Ako niama ping - kabela ili mrejovite karti.

    Drugo niama.

    Kabela s ommer moje da ima vrazka, no e dostata4no da e razsukana niakoia dvoika za niakoko sm. i vrazkata ve4e e problemna.

    Sashto taka e dostata4no e da si obarkal usukanite dvoiki, t.e. za vhoden signal da si polzval 4ift ot razli4ni dvoiki.

    (Cvetovete niamat zna4enie, vajnoto e da se polzvat 2X2 usukani dvoiki)

    Vse pak, parvo s ommer proveri dali imash vrazka mejdu klemite na RJ konektorite v dvata kraia, tova pone e nai-lesno




  10. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    156
    #8

    Mreja pod WinXP

    аз имах подобен проблем доскоро...

    значи вкъщи имам 2 компа и са вързани с две карти с кросовер кабел и няма никакви проблеми (една репотек и една микроникс или нещо такова беше)

    и реших да ги взема и да си направя отделна мрежа за админ компа...

    слагам им по една втора карта, конфигурирам, ползвам същия кабел, всияко е вярно, всяка си има ping до нея си, връзка има, но мрежата не работи... и три дена се видях в чудо..

    и после кво да видя???

    незнайно защо MAC адреса на едната карта ми го показваше

    ff.ff.ff-ff.ff.ff , което е broadcast адреса и не може да комуникира

    отивам в network properties избирам картата и на network address прасвам един произволен .... и .... всичко заработва



    незнам дали твоя проблем е такъв, но ако мога да ти помогна






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LAN mreja
    От rony във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 28-04-04, 17:43
  2. kak da svarja v mreja 2 pc-ta
    От haa във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 26-11-03, 01:20
  3. MREJA mejdu 2 PC-ta
    От TOTOGADA във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 29-05-03, 11:43
  4. LAN mreja v Slatina
    От Sunny във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 17-03-03, 16:49
  5. Mreja pod DOS
    От d-rRoss във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-02, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе