Резултати от 1 до 5 от общо 5

рутер Edimax BR 6424N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    58
    #1

    рутер Edimax BR 6424N

    Купих си рутер Edimax BR 6424N и имам следните въпроси:
    1.Може ли да ми разясните опциите за интернет достъп от тази страница http://novamen.hit.bg/edimax.jpg
    2.Тук съм избрал AP - правилно ли е и какви са другите опции? - http://novamen.hit.bg/edimax%20%282%29.jpg
    3.Може ли да ми обясните тези настройки за какво са и правилно ли са настроени? - http://novamen.hit.bg/edimax%20%283%29.jpg

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:рутер Edimax BR 6424N

    По точка 1: динамичен адрес (При всяко пускане на рутера, той се свързва със и-нет доставчика ти и му се присвоява IP адрес който може да е до определено време и до изключване на рутера)
    статичен адрес (IP адреса винаги е един и същ и не се променя при рестартиране на рутера)
    PPPoE (Това е друг тип връзка Point-to-Point Protocol over Ethernet , компютъра се свързва с интернет доставчика с име и парола след което му се присвоява IP адрес) ...не е много подробно но това ми идва в главата на първо четене
    За другите два режима , нищо не мога да кажа. Поне на мен не са ми много ясни.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:рутер Edimax BR 6424N

    По точка 4. Това са различните режими в които рутера работи. Стандартния е AP (Access Point) другит са Bridge, Repeater, WDS...
    По 5 точка има доста настройки, но ако незнаеш за какво става въпрос ПО ДОБРЕ ИЗОБЩО НЕ ГИ БАРАЙ.
    Има фрагментация на пакетите, /големна) DataRate - Скорост на wireless мрежата и т.н.
    Както казах ако питаш с цел да и си настройш рутера. Не пипай нищо в точка 5. Ако питаш с цел любознателност, пусни всеки от термините в google и ще разбереш аджеба кое за какво служи

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    58
    #4

    Re:рутер Edimax BR 6424N

    А във връзка с WMM (Wi-Fi Multimedia (WMM)) трябва ли да бъде включена.Доколкото разбрах това е опция за даване на приоритет на voice, video, best effort, and background, но не мие ного ясно.Ако някой може да мо обясни.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:рутер Edimax BR 6424N

    Не си товари рутера с преиоритизация. Особенно ако ще минава по сериозен трафик пре него. QoS на windows върши тази работа. А иначе ако ти трябва наистина рутер които да се замивама и с приоритизация трябва да е сериозен рутер с сериозен просесор... Процесора на тези рутерчета е стига за криптиране, но няма смисъл да се товари повече...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам рутер Edimax BR-6204WLg
    От emzvr във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 22-11-11, 23:36
  2. Продавам безжичен рутер Edimax br6204wg и мощен wifi usb Airlive wl1600usb
    От xtremist във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-11, 12:28
  3. Продавам рутер Edimax 6424
    От kristov във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-11, 23:45
  4. EDIMAX 7206GAB
    От Gonzales във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-09, 18:28
  5. помагайте за рутер Edimax Модел: BR-6204Wg
    От ivan68 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 26-01-07, 10:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе