Резултати от 1 до 15 от общо 15

питане за свръзване на рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    4
    #1

    питане за свръзване на рутер

    Имам 4 портов рутер и кабелите даже и входящия са включени във LAN.Благодаря предварително ако някои обясни.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:питане за свръзване на рутер

    ами значи работи не като рутер, а като switch
    с други думи - не създава нова мрежа, а разчита на предходното устройство за създаването й. ако искаш той да раздава IP-та и т.н. трябва да включиш входящия във WAN

    други, по-конкретни обяснения и съвети - когато по-конкретно обясниш ситуацията и целите

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:питане за свръзване на рутер

    дай модел
    кажи си доставчик
    за да ти кажем какво да направиш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #4

    Re:питане за свръзване на рутер

    Здравейте,
    няма ли кой да се хване да напише онлайн-ръководство за инсталиране на рутер?Много материали съм прегледал, но никъде не съм открил коректно, проверено и точно ръководство.Въпроса е принципен, вариантите са няколко но явно мързела в повечето от нас е в повече.Не обиждам никого, нито ще споря с някого, но е крайно време да с създаде нещо читаво и полезно.Не се нуждая от обяснения от някои тук, а що се касае до горния пост то той е неграмотно зададен.Чудно ми е от къде намирате нерви и свободно време за отговори на подобми хора.
    Чест и почитания:Димитър Димитров

  6. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #5

    Re:питане за свръзване на рутер

    НЕ ЗАПОЧВАМ СПОР - ИЗКАЗВАМ МНЕНИЕ!
    1.Точно за кой модел рутер искаш да се напише ръководство (защото те са много)?
    2.Относно мързела - повечето хора в този форум предполагам работят нещо друго, не че ги мързи, а и това е форум - задава се въпрос , дава се отговор.
    3.Смятам , че този форум е доста читав и много полезен.
    4.Защо трябва да се ядосваме, че не всички са така умни и интелигентни като нас!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #6

    Re:питане за свръзване на рутер

    Здравей,
    понеже форума е качествен като съдържание, понеже има тук качествени хора по тази материя и понеже трябва да се помага предлагам да се напише ръководство за разпространен модел рутер Wireless-g, Router WRT-54gl.Отново повтарям въпроса е принципен, който може да го изготви моля да заповяда.Отново повтарям не съм попадал на качествено ръководство в интернет.Има частични недомислици и непроверени неща.Или вие предложете модел?Стъпките са принципни, това трябва да бъде принципно ръководство.Сроковете нямат значение, важно е да се направи от можещ и знаещ човек за да бъде полезно, наистина полезно за други хора, студенти, ученици и др.
    С уважение:Д.Димитров

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:питане за свръзване на рутер

    е добре, хубаво дай модел на рутер и снимките му на интерфейса, и аз ще изготвя ръководство когато, и ако намеря време.
    shanto правилно ти е казал - те са много. Вярно, че 90% от настройките в тях, са едни и същи, но все пак.

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re:питане за свръзване на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от ddimitrov
    Здравей,
    понеже форума е качествен като съдържание, понеже има тук качествени хора по тази материя и понеже трябва да се помага предлагам да се напише ръководство за разпространен модел рутер Wireless-g, Router WRT-54gl.Отново повтарям въпроса е принципен, който може да го изготви моля да заповяда.Отново повтарям не съм попадал на качествено ръководство в интернет.Има частични недомислици и непроверени неща.Или вие предложете модел?Стъпките са принципни, това трябва да бъде принципно ръководство.Сроковете нямат значение, важно е да се направи от можещ и знаещ човек за да бъде полезно, наистина полезно за други хора, студенти, ученици и др.
    С уважение:Д.Димитров
    Това да се напише ръководство за този рутер на български е една прекрасна идея и аз също бих участвал в писането, но за да стане прекалено user friendly са нужни доста уводни неща, които са важни за започването. Това е вида връзка която предоставя доставчика (DHCP, Static IP, PPPoE, PPTP, L2TP), аз съм се срещал с първите три. Като РРРоЕ си е малко гадно понякога. Освен DHCP другите си имат специфични неща, които трябва да се знаят съответно IP-та или потребителско има и парола. Възможно е да има и МАС защита. След като се уточнят тези неща вече може да се започне с настройките. След като се настой интернета на рутера даже е по-добре преди да се настои интернета да се конфигурира и начина на безжично разпространение. Трябва да се смени и паролата на самият рутер да не е стандартната.

    Лично аз съм доста доволен от тези машинки, но забелязвам, че когато се налага да работят с повече компютри правят мизерии, които много лесно се оправят с подмяна на firmware. Лично на мен този Hyperwrt 2.1b1 + Thibor15c ми допада най-много.

    Относно читаво ръководство няма да е зле да се изисква и от вносителя на устройството.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:питане за свръзване на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от ddimitrov
    Здравей,
    понеже форума е качествен като съдържание, понеже има тук качествени хора по тази материя и понеже трябва да се помага предлагам да се напише ръководство за разпространен модел рутер Wireless-g, Router WRT-54gl.Отново повтарям въпроса е принципен, който може да го изготви моля да заповяда.Отново повтарям не съм попадал на качествено ръководство в интернет.Има частични недомислици и непроверени неща.Или вие предложете модел?Стъпките са принципни, това трябва да бъде принципно ръководство.Сроковете нямат значение, важно е да се направи от можещ и знаещ човек за да бъде полезно, наистина полезно за други хора, студенти, ученици и др.
    С уважение:Д.Димитров
    Много трудно относно за този модел !
    Вземаш го.
    Пурво ръгаш кабела си в някой лан порт
    после пишеш
    htttp:// 192.168.1.1
    User: admin
    pass: admin

    Влизаш и на основния екран Setup ( той там те пуска де ) даваш само local ip да не е 192.168.1.1
    а примерно 192.168.0.1
    "save " после aply
    ръгаш кабела на BTK в Wan port
    и вече имаш нет- той е автоматизиран.

    това е най- елементарното пускане на БТК на WRT54GL

    Професионалното е сваляш си firmware - dd-wrt.com
    suport hardware - пишеш си модела и си сваляш mini ********. bin
    влизаш в рутера 192.168.1.1 - tools- update firmware- > browse -> Посочвашпътя към фаила и ги флашваш с хубав софтуер
    след това - по стария описан начин.

  12. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #10

    Re:питане за свръзване на рутер

    Ето например едно горе-долу добро ръководство на един пак горе-долу масов рутер ->http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=8981

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #11

    Re:питане за свръзване на рутер

    Извинявайте че ви занимавам с тази тема, мпже би не трябваше въобще да се започва, но все пак:
    Горе долу:-), такива ръководства в интернет с лопата да ги ринеш!Не умаловажавам труда на никого, но нека да се направи като хората.Примерно аз бих попитал автора, а и вас тук във форума:
    1.Какво правим с МАК-адреса на мрежовата карта на единия интерфейс?
    2.Какво правим с МАК-адреса , записан на дъното на рутера?
    ще го клонираме ли , що ли?Ако не се реши този въпрос , ше види потребителя интернет на куково лято!
    Примерна връзка-кабелен интернет, адресите се раздават по DHCP от доставчика
    п.п
    Както и писах погоре, трябва да се изготви читаво ръководство и даже, може би като тема тук и да се стикне.Всеки да я вижда на първа позиция.Разбира се това зависи от хората или човека който може да го направи.
    Поздрави.
    Димитър Димитров

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:питане за свръзване на рутер

    Цитат Първоначално публикувано от ddimitrov
    Извинявайте че ви занимавам с тази тема, мпже би не трябваше въобще да се започва, но все пак:
    Горе долу:-), такива ръководства в интернет с лопата да ги ринеш!Не умаловажавам труда на никого, но нека да се направи като хората.Примерно аз бих попитал автора, а и вас тук във форума:
    1.Какво правим с МАК-адреса на мрежовата карта на единия интерфейс?
    2.Какво правим с МАК-адреса , записан на дъното на рутера?
    ще го клонираме ли , що ли?Ако не се реши този въпрос , ше види потребителя интернет на куково лято!
    Примерна връзка-кабелен интернет, адресите се раздават по DHCP от доставчика
    п.п
    Както и писах погоре, трябва да се изготви читаво ръководство и даже, може би като тема тук и да се стикне.Всеки да я вижда на първа позиция.Разбира се това зависи от хората или човека който може да го направи.
    Поздрави.
    Димитър Димитров
    MAC адрес се клонира само ако доставчика ти е въвел филтър по MAC. Аз дадох пример с на БТК.
    Ако няма филтър не е нужно да го клонираш.

  16. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #13

    Re:питане за свръзване на рутер

    @ddimitrov,
    това, което искаш ти, доколкото те разбирам, е универсално ръководство, разглеждащо всички видове ISP-та, всички видове защити (по MAC, по TTL,по IP и т.н.),настройки на DHCP,видовете криптиране и .... на рутер.
    Да но не всеки рутер има възможност за клониране на MAC адреса, не всеки рутер има възможност на промяна на стойността на TTL и ... т.н.Поради това аз смятам, че не е ОПРАВДАНО, не невъзможно, да се прави такова ръководство, защото винаги ще се появи случай , когато това ръководство няма да е приложимо.
    Според мен е по-правилно да се задават въпроси по КОНКРЕТНИ проблеми в КОНКРЕТНА ситуация и да им се търси КОНКРЕТНИ решения за тази ситуация, а не да търсим универсални начини за общи проблеми.
    Също така смятам, че има достатъчно информация в интернет, за да може човек да добие необходимите знания , за да може да си отговори на въпросите, които ти задаваш.
    Но не смятам , че ако се направи едно такова ръководство, каквото ти предлагаш, ще има ефект за някой, който си е купил рутер и иска да си прави мрежа но не иска да чете и даже не е чувал какво е MAC адрес, защото отдолу на рутера има и други обозначения с цифри и букви освен MAC адреса.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    23
    #14

    Re:питане за свръзване на рутер

    такова жувотно май нема. Универсалното ръководство най - вероятно повече ще обърка от колкото помогне.
    Все пак ако някой има проблеми с основните настройки на рутера си и се опита да се сбори с твърдоглавия доставчик на кабелен нет... е късмет
    За това са форумите питаш - който може помага - останалите ти гледат сеира

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    18
    #15

    Re:питане за свръзване на рутер

    Здавейте,
    както решите и както прецените.Щом като идеята ви се вижда невъзможно осъществима просто няма да се прави.Проста работа.С това тази тема от моя стара е приключена.
    Успех:Димитър Димитров

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за WiFi интернет рутер
    От slave във форум Мрежи
    Отговори: 28
    Последно: 18-10-09, 15:12
  2. питане за уайърлес рутер
    От ybod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-08, 14:32
  3. свръзване на ТВ с ДВД ?
    От helios1 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 14-06-08, 14:20
  4. Проблем със свръзване
    От periel във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 02-01-07, 10:41
  5. Питане за домашен рутер?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 22-09-06, 23:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе