Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree2Одобрявам

Wi-Fi repeater - що е то?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #16

    Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    Силата на излъчване на всеки един канал е еднаква, просто ефирната честота на някои от каналите е прекалено натоварена, затова и скоростта на обмен е по-ниска при тази честота, а не силата на излъчване на рутера.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    2
    #17

    Отговор: Re:Wi-Fi repeater - що е то?

    Здравейте при мен е същия проблем рутера се намира в единия край на къщата а в другия край (където се намира хола) в повечето случай нямам сигнал и ако имам е много слаб и в повечето случаи се губи, как мога да усиля сигнала. Проблема е че ползвам модем + рутер ма Виваком

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #18

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    Какъв ти е модела на рутера?

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    2
    #19

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    Цитат Първоначално публикувано от shanto Виж публикацията
    Какъв ти е модела на рутера?
    Comtrend Model CT-5367

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #20

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    За да не отварям нова тема,ще попитам тук.
    На адсл съм,в къща ново строителство/много железобетон/.Рутера ми е HG 530.Имам помещение на 5 метра/сглобяем офис контейнер/,и там съм сложил рутер Едимакс,който флашнах,и сега приема уай фай сигнала,който по лан деля на 2 компютъра.Обаче от другата страна на къщата монтирах IP камера,опитах да я свържа с уай фай....и чушки,не лови сигнала.Мястото е такова,че не мога да прекарам кабел,нито да сложа насочена антена с по-големи децибели.Мисля си да сложа рипийтър 300 мб,понеже опитах с обикновен 150,и направо ми изяжда нета в офиса.Как мислите,какво са ми вариантите,и евентуално идеи ????

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #21

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    За да не отварям нова тема,ще попитам тук.
    На адсл съм,в къща ново строителство/много железобетон/.Рутера ми е HG 530.Имам помещение на 5 метра/сглобяем офис контейнер/,и там съм сложил рутер Едимакс,който флашнах,и сега приема уай фай сигнала,който по лан деля на 2 компютъра.Обаче от другата страна на къщата монтирах IP камера,опитах да я свържа с уай фай....и чушки,не лови сигнала.Мястото е такова,че не мога да прекарам кабел,нито да сложа насочена антена с по-големи децибели.Мисля си да сложа рипийтър 300 мб,понеже опитах с обикновен 150,и направо ми изяжда нета в офиса.Как мислите,какво са ми вариантите,и евентуално идеи ????
    от другата страна на къщата монтирах IP камера
    Не си споменал както в разстоянието, но предполагам няма да е кои знае колко, щом става въпрос за "другата страна на къщата". От това разбирам и че сигнала трябва да "пробие" къщата... Целия проблем е, че 2MPx IP камерите правят страшен трафик когато предават стрииминг видео. Същото се отнася и за 1.3Mpx така, че за да си гледаш камерата трябва да имаш хубав и непрекъснат сигнал и стабилен пинг, което през стени(няколко) е много трудно постижимо. Варианта е устройствата това на камерата и рутера да се виждат... С репитер не мисля, че сте стане...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #22

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    Става,опитах с един 150 мб,но камерата си върви перфектно,а в офиса дори радиото прекъсва.Мислех си един 300 мб -ов дали няма да удвои скоростта,настроих моя адсл-ски на N,и на 11 канал/уж за бетон/,и гледам един :Мрежов рутер разширител Wireless-N Wi-Fi Repeater 802.11n/g/b 300M ЕС Plug WST - 16508621 | Електроника, битова техника - Компютри, периферия - Други
    Ако го забия в крайната стая.над камерата?
    Така остава една стена,и 5 метра ?
    Инак от рутера до камерата са около 15 метра,но всички антиземетръсно строителство.....
    А ето това,като най-лесен и евтин вариант как ви се струва >:http://dx.com/p/2-4ghz-11dbi-sma-omn...t=1&s=&u=47783
    Преди седмица смених антената на камерата с една 8 дб,постигнах нещо,но незадоволително....вече се виждам в чудо
    Този пост е редактиран от tanatos; 02-02-13 в 19:49.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #23

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    Здравейте!имам рутер тенда 311R има WDS с 3 функции,като едната е REPEAter.идеята ми е когато нямам нет,да използвам този от телефона,като му дам акцес поинт.Лаптопа работи с WI-FI.Обаче искам и на компа да има.На рутера когато му задам repeater сканира мак адресите,намира андроида,рестартирам и...не ми се получава.
    Въпросът ми е,това възможно ли е което искам?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #24

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    Първо да кажа-моята сага вече е с решение-рипийтъра усилва от адсл рутъра,камерата го приема,аз аз си гледам както от адсл рутъра,така и от офиса,с един АП на едимакс.Стана,защото след много опити се сетих да заключа мрежата си по мак адреси,да не се бъркат.Ако някой има подобен проблем,ще дам подробно решение.
    Колкото до предния пост на колегата-даваш на рипийтър,но трябва да излъчва същия сигнал като рутъра ти,т.е. на изходящия да зададеш същата"позивна",името,с което рутъра ти излъчва.Идеята на рипийтъра е да препредаде същия сигнал,а по дефолт си дава някакъв негов,моя например моя е ТР линк,и си излъчваше пак това,един вид си рекламира логото
    Успех,ако мога да помогна,свиркай

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #25

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    да разбирам ли ,че при мен няма да се получи?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #26

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    Точно обратното-направи рипийтъра да излъчва сигнатурата на рутъра ти,според мен там ти куца,или опиши каква ти е настройката на рутъра,да не би да филтрираш нещо....знам ли.
    Кой уред след него вижда това,което се рипийтва ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #27

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    значи,извинявай,ама съм бос в темата,затова пак да напиша какво искам и какво правя.
    1во в телефона маркирам преносима WI-FI точка/с андроид е/,от което следва,че шервам мобилния интернет.
    2ро в рутера в настрoики WDS има a/LAZY MODE B/BRIDGE MODE C/REPEATER , избирам REPEATER MODE.
    ОТДОЛУ ИЗЛИЗА OPEN SCAN,НАТИСКАМ И СЛЕД МАЛКО СЕ ПОЯВЯВАТ MAC АДРЕСИТЕ НА устроиствата които в близост излъчват нет.сред тях се вижда и MAC адреса на телефона ми.
    3то маркирам MAC на телефона ,запаметявам,рутера се рестартира, и смятам че с това би трябвало работата да е станала.
    ТОВА Е КОЕТО ПРАВЯ.както казах,не ми е ясно даже това което дотук съм направил
    в настроиките на телефона за преносима WI-FI точка смених AndroidAP с Tenda както е и рутера-няма резултат
    Този пост е редактиран от dkdimitrov; 22-03-13 в 08:22.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #28

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    Доколкото разбрах от първия ти пост, ти искаш рутера да приема сигнала безжично но да го пуска по кабела към настолния ти компютър. Точно този вариант си мисля че няма да стане - това вече не е точно REPEATER. По-скоро пробвай с Bridge.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #29

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    пробвах,но не стана.може би трябват и други настроики?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #30

    Отговор: Wi-Fi repeater - що е то?

    Здравейте, налага ми се да разширя една безжична мрежа с REPEATER. Разполагам с няколко рутерчета с които мога да правя врътки поне за пробата TP-LINK - 740, 841 и един 1043, като само той е с демонтируеми антени и е с DD-WRT, но май едната му антена е сдала багажа /така дойде при мен/.
    Моля за съвет - дали ще стане с някой от тях, или направо може да предложите устройство /за почти новаци в областта/. Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Access Point -> Repeater?
    От Stan във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 06-06-04, 11:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе