Резултати от 1 до 3 от общо 3

Въпрос относно гигабитов рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #1

    Въпрос относно гигабитов рутер

    Здравейте, имам следния въпрос: Значи ако имам няколко(да речем три) утройства, които искат едновременно да се свържат с комп-а ми с по 50mbit всяко, като техните мрежови карти са 100mbit, а на комп-а е 1000mbit...и естествено искам да имам и wifi покритие в къщи...един рутер 10/100/1000 с N стандарт на wifi би ли ми свършил работа? Или като се върже едно устройство на 100mbit и ще прецака цялата работа?
    Очаквам и предложения за подобен рутер от знаещите

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Въпрос относно гигабитов рутер

    Да поясня
    рутера ти дава 54mbps ( за G стандарта ) локална комуникация.
    10 компютъра да се вържат , безжичните ще направят връзка 54mbps или 300mbps ( в зависимост от рутера и wifi картите ) , а жичните ще се вържат на 100/1000mbps.
    Затова се нарича маршрутизатор. Т.е скороста ланките което ти изписва е между лан-картата и рутера ти.

    Ако искаш да ограничиш трафика ( да дърпат с определена скорост ) - се търси рутер с "шейпинг" или по кратко QOS
    ( примерно БТК ти дава 20 мегабита , ако 2-ма дърпат с по 10мегабита , другите ще им бъде почти невъзможно да влязат в нета - мисля че тук трябва да наблегнеш - ограничаването на общия трафик и да го разпределиш правилно )

    За мен добро решение е рутера на TP -Link в Метро за 48лв



  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #3

    Re:Въпрос относно гигабитов рутер

    не не, тук става въпрос за локална мрежа, всяко устройство иска връзка само с комп от мрежата(един и същ). Въпроса е: компа може ли да се върже на 1000mbit, другите 3 устройства на 100mbit, а лаптопите, кой както може, кой на 54, кой на 300...тяхна си работа. Интернета така или иначе е ограничен, не е необходимо да го разделям и споделям и т.н., тези другите устройства интернет не ползват... Идеята е следната: всяко устройство иска да чете или записвяа информация от/на харда на комп-а; комп-а трябва да издържи на напъна, SATA дисковете имат трансфер 3Gbit, със 150mbit не могат да се натоварят.
    и така, когато едновременно решат да се включат две устройства, мрежата издъхва, защото не може да пропусне такъв трафик към комп-а. Надявам се сега да съм обяснил по-ясно заданието си.
    Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос относно свързване на TV и рутер
    От KaKaBaHuH във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 01-05-13, 18:30
  2. Въпрос относно WiFi Dongle или рутер?
    От Dominator във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-13, 20:40
  3. Продавам управляем гигабитов layer-3 суич Allied Telesis и др.
    От yHuKyM във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 02-02-12, 16:33
  4. Помощ относно инсталиране на рутер Asus RX3041
    От bushy във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 27-04-09, 18:47
  5. Въпрос относно рутер и мрежа
    От user25 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 16-01-05, 18:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе