Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем със зареждане на определени страници

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    80
    #1

    Проблем със зареждане на определени страници

    Здравейте,

    от известно време използвам рутер (@irlink wr04). Компютърът ми е вързан към него посредством кабел, като в същото време използвам и лаптоп, безжично. Та проблема ми е, че доста от страниците, които ползвам в ежедневието ми(вече не ) не искат да заредят. Пример: www.abv.bg , www.imdb.com , www.hp.com , както и още няколко. Освен това, чудно защо не мога да гледам онлайн филми(през сървър). Всичко това се оправя когато включа директно кабела към компютъра.

    Може ли някой да даде съвет, какво точно да бутна по настройките.

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    15
    #2

    Re:Проблем със зареждане на определени страници

    Темата е старичка и за съжаление неотговорена, обаче и аз имам такъв проблем - като ми е свързан безжично лаптопа към новия ми рутер не иска да зарежда опр.страници, например www.bgstuff.net, както и страницата за вход към проверка на сметките ми в alphabank.bg и др. - същите страници ми се зареждат без проблеми щом се свържа към една друга безжична мрежа, която хващам (не знам чия, но мисля че е към същия доставчик), а също и със стария ми рутер, допреди да ми го сменят с новия, защото се прецака нещо.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re:Проблем със зареждане на определени страници

    Прилича като на проблем с DNS - или лошо зададен в рутера, или някакъв статичен останал отнякъде в компютъра.
    Ако си с Windows, пусни Accessories/Command Prompt и напиши ръчно:
    ...>nslookup <името_на_страницата_която_не_се_отваря>
    Например:
    ...>nslookup www.bgstuff.net
    Резултата от тази команда ще те ориентира за две неща:
    1. Какъв DNS-сървър ползва компютъра ти в момента (и съответно този ли трябва да бъде)
    2. Дали този DNS-сървър успява да направи "резолв" на името (в случая с примера името е www.bgstuff.net)
    И според тия резултати, причината за проблема продължава да се търси и отстранява.

    Можеш например да сравниш резултата от тая команда когато си на кабел и когато си безжично.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при зареждане на ОС
    От VMVBG във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-14, 19:05
  2. Проблем със зареждане на текстурите
    От GOGETIT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-05-09, 14:32
  3. Отговори: 3
    Последно: 04-02-07, 17:55
  4. Проблем със зареждане от Setcom.bg
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 21
    Последно: 21-06-05, 01:27
  5. Windows - Проблем - Зареждане
    От TopBG във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 15-11-04, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе