слаба връзка от wireless router ?
  Купих си ТP-link TL-WR941N/TL-WR941ND Wireless N Router, с 3 антени е .... и очаквах много по-добра скорост, но нещо не е както трябва, защото тегля от замунда с около 1 mb торент от топ10. Предишният ми рутер беше от мегалан, някъв смотан и аз затова си купих по-хубав ама нещо може да не сме го настроили както трябва, някой може ли да помогне... И скороста на връзката се мени постоянно, като я гледам в настройките... стига до 130mb и пада по някое време на 19mb и пак скача...а на стария стоеше на 80 някъде... а скороста като гледам изобщо не е добре, дано някоj може да помогне и за този ми мой проблем !
     Re:слаба връзка от wireless router ?
  Такъв проблем съм имал когато в ефира има още поне една мрежа на същия канал като моята. Проблема е толкова по-сериозен, колкото по силен е сигнала на другата мрежа. Пробвай да смениш канала преди да буташ другите настройки.
 
Друго - Мрежовата ти карта на компа/лаптопа трябва също да е N, за да имаш пълната скорост на рутера. Ако е B/G не е имало смисъл да си взимаш берз рутер.
 
И трето - Топ10 означава много сидъри, особено през уикенда, но как седи въпроса с отворените портове на торент клиента?
     Re:слаба връзка от wireless router ?
  Значи, вмомента гледам скороста си стои на 130mbps, но пак тегля много бавно до 1.5mb от замунда... което е много зле. Не разбирам как може да има друга машина на същия канал, и от къде и как може да се провери това.... незнам и как се сменя този канал. Но вмомента скоростта е постоянна, само че няма разлика. Какво имаш в предвид с тези отворени портове? 
     Re:слаба връзка от wireless router ?
  Да започна с въпроси:
1. Със стария рутер каква скорост имаше? (когато НЕ си вързан с кабел към него, а безжично)
2. Каква скорост поддържа безжичната ти мрежова карта на компютъра?
 
Отговори:
На същия канал няма друга машина. Има друг рутер, който прави друга безжична мрежа на същия канал (честота) и двата сигнала се преплитат. Та в настройките на рутера ти за безжичната мрежа си избираш свободен канал за твоята мрежа. Би трябвало да можеш да погледнеш канала на всяка мрежа в списъка на достъпните мрежи.
 
Отворените портове ти позволяват да приемаш връзки към торент клиента ти. Ако програмата е uTorrent трябва да имаш отметка в зелено кръгче в долната лента. Ако е удивителна в оранжево триъгълниче, значи се водиш "Firewalled" - т.е. не можеш да приемаш входящи връзки и по този начин не можеш да се свържеш с другите "Firewalled" потребители - т.е. намалява ти броя на пиърите с които си обменяш.
 
Още една причина за бавен трансфер - тежката кодировка на сигнала (с цел сигурност) води до спадане на скоростта.
 
И едно предложение - викни човека, който ти е инсталирал и настроил рутера. Ако това си ти - то потърси някой друг.
     Re:слаба връзка от wireless router ?
  Стария рутер пишеше, че има скорост 80mbps и със сигурност скороста не беше по-голяма от този, даже може би малко по-ниска. Безжичната ми карта е Intel® Centrino® Advanced-N + WiMAX 6250 . Сигурността на рутера е " Security type: WPA-personal, Encryption type: AES. Имам зелена отметка. Кажете какво още е нужно като информация и ще ви го дам, само искам да си оправя проблема.
     Re:слаба връзка от wireless router ?
  Така, да обобщим до сега:
1. Имаш до 300Mbps рутер
2. Имаш до 300Mbps безжична карта
3. Портовете ти са отворени
4. Надявам се паролата за включване в мрежата (която се ползва за криптиране) не е над 10-12 символа.
5. Връзката м/у устройствата е на ~130Mbps - което трябва да позволява трансфер над 1,5 МБ/с
 
Остават няколко неща:
1. Дали интернет доставчика ти доставя по-голяма скорост от 1,5МБ/с
2. Дали нямаш още поне един компютър вързан към същия рутер (с кабел или не), който успоредно сваля нещо от нета и скоростта се дели м/у тях
3. Наистина да се кара с друга мрежа на същата честота
4. Сигнала стигащ до картата да е слаб (не би трябвало да има връзка на 130Mbps, но за всеки случай)
 
Ако не е нищо от горните остават настройките на рутера за максимален пакет, синхронизиращи пакети и т.н.
Както и настройки на безжичната карта - може да не е в рутера проблема.
 
Попитай и в тази тема https://forum.setcombg.com/index.php?topic=45154.0 дали колегата се е преборил с проблема - същия проблем (може би, ако всичко нагоре е ОК) със същия рутер.
     Re:слаба връзка от wireless router ?
  Да предоставя такава скорост, защото съквартиранта тегли същият торент, който съм забол и аз с почти 9мб! Вярно, че той е с кабел и че е под linux, това оказва влияние, ама извинявай, аз свалям с 1-1.5 той с 8-8.7... Не е заради това, че той тегли, защото и да не тегли все същото се получава. 
От къде се гласят настройките на безжичната карта... под виста съм. И кое по-точно трябва да наглася от там?
     Re:слаба връзка от wireless router ?
  ЕВРИКА хора. Оправих си проблема, като влязох в сайта на intel и си дръпнах последните драйвери и познайте, сега тегля с 7.5mbps :yahoo:
     Re:слаба връзка от wireless router ?
  Всъщност без да искам инсталирах драйвери за Виста, след което не ми работеше "my wifi technology" и се наложи да инсталирам наново драйвери за 7мацата. Скороста бих казал, че е малко по-лоша, но пак си варираше около 7mb на същия торент, но вече и my wifi.... работи. Благодаря за помоща ви все пак!