Резултати от 1 до 9 от общо 9

слаба връзка от wireless router ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #1

    слаба връзка от wireless router ?

    Купих си ТP-link TL-WR941N/TL-WR941ND Wireless N Router, с 3 антени е .... и очаквах много по-добра скорост, но нещо не е както трябва, защото тегля от замунда с около 1 mb торент от топ10. Предишният ми рутер беше от мегалан, някъв смотан и аз затова си купих по-хубав ама нещо може да не сме го настроили както трябва, някой може ли да помогне... И скороста на връзката се мени постоянно, като я гледам в настройките... стига до 130mb и пада по някое време на 19mb и пак скача...а на стария стоеше на 80 някъде... а скороста като гледам изобщо не е добре, дано някоj може да помогне и за този ми мой проблем !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #2

    Re:слаба връзка от wireless router ?

    Такъв проблем съм имал когато в ефира има още поне една мрежа на същия канал като моята. Проблема е толкова по-сериозен, колкото по силен е сигнала на другата мрежа. Пробвай да смениш канала преди да буташ другите настройки.

    Друго - Мрежовата ти карта на компа/лаптопа трябва също да е N, за да имаш пълната скорост на рутера. Ако е B/G не е имало смисъл да си взимаш берз рутер.

    И трето - Топ10 означава много сидъри, особено през уикенда, но как седи въпроса с отворените портове на торент клиента?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #3

    Re:слаба връзка от wireless router ?

    Значи, вмомента гледам скороста си стои на 130mbps, но пак тегля много бавно до 1.5mb от замунда... което е много зле. Не разбирам как може да има друга машина на същия канал, и от къде и как може да се провери това.... незнам и как се сменя този канал. Но вмомента скоростта е постоянна, само че няма разлика. Какво имаш в предвид с тези отворени портове?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #4

    Re:слаба връзка от wireless router ?

    Да започна с въпроси:
    1. Със стария рутер каква скорост имаше? (когато НЕ си вързан с кабел към него, а безжично)
    2. Каква скорост поддържа безжичната ти мрежова карта на компютъра?

    Отговори:
    На същия канал няма друга машина. Има друг рутер, който прави друга безжична мрежа на същия канал (честота) и двата сигнала се преплитат. Та в настройките на рутера ти за безжичната мрежа си избираш свободен канал за твоята мрежа. Би трябвало да можеш да погледнеш канала на всяка мрежа в списъка на достъпните мрежи.

    Отворените портове ти позволяват да приемаш връзки към торент клиента ти. Ако програмата е uTorrent трябва да имаш отметка в зелено кръгче в долната лента. Ако е удивителна в оранжево триъгълниче, значи се водиш "Firewalled" - т.е. не можеш да приемаш входящи връзки и по този начин не можеш да се свържеш с другите "Firewalled" потребители - т.е. намалява ти броя на пиърите с които си обменяш.

    Още една причина за бавен трансфер - тежката кодировка на сигнала (с цел сигурност) води до спадане на скоростта.

    И едно предложение - викни човека, който ти е инсталирал и настроил рутера. Ако това си ти - то потърси някой друг.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #5

    Re:слаба връзка от wireless router ?

    Стария рутер пишеше, че има скорост 80mbps и със сигурност скороста не беше по-голяма от този, даже може би малко по-ниска. Безжичната ми карта е Intel® Centrino® Advanced-N + WiMAX 6250 . Сигурността на рутера е " Security type: WPA-personal, Encryption type: AES. Имам зелена отметка. Кажете какво още е нужно като информация и ще ви го дам, само искам да си оправя проблема.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #6

    Re:слаба връзка от wireless router ?

    Така, да обобщим до сега:
    1. Имаш до 300Mbps рутер
    2. Имаш до 300Mbps безжична карта
    3. Портовете ти са отворени
    4. Надявам се паролата за включване в мрежата (която се ползва за криптиране) не е над 10-12 символа.
    5. Връзката м/у устройствата е на ~130Mbps - което трябва да позволява трансфер над 1,5 МБ/с

    Остават няколко неща:
    1. Дали интернет доставчика ти доставя по-голяма скорост от 1,5МБ/с
    2. Дали нямаш още поне един компютър вързан към същия рутер (с кабел или не), който успоредно сваля нещо от нета и скоростта се дели м/у тях
    3. Наистина да се кара с друга мрежа на същата честота
    4. Сигнала стигащ до картата да е слаб (не би трябвало да има връзка на 130Mbps, но за всеки случай)

    Ако не е нищо от горните остават настройките на рутера за максимален пакет, синхронизиращи пакети и т.н.
    Както и настройки на безжичната карта - може да не е в рутера проблема.

    Попитай и в тази тема https://forum.setcombg.com/index.php?topic=45154.0 дали колегата се е преборил с проблема - същия проблем (може би, ако всичко нагоре е ОК) със същия рутер.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #7

    Re:слаба връзка от wireless router ?

    Да предоставя такава скорост, защото съквартиранта тегли същият торент, който съм забол и аз с почти 9мб! Вярно, че той е с кабел и че е под linux, това оказва влияние, ама извинявай, аз свалям с 1-1.5 той с 8-8.7... Не е заради това, че той тегли, защото и да не тегли все същото се получава.
    От къде се гласят настройките на безжичната карта... под виста съм. И кое по-точно трябва да наглася от там?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #8

    Re:слаба връзка от wireless router ?

    ЕВРИКА хора. Оправих си проблема, като влязох в сайта на intel и си дръпнах последните драйвери и познайте, сега тегля с 7.5mbps

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    125
    #9

    Re:слаба връзка от wireless router ?

    Всъщност без да искам инсталирах драйвери за Виста, след което не ми работеше "my wifi technology" и се наложи да инсталирам наново драйвери за 7мацата. Скороста бих казал, че е малко по-лоша, но пак си варираше около 7mb на същия торент, но вече и my wifi.... работи. Благодаря за помоща ви все пак!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам 3G wireless router
    От ztomov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-09-11, 10:27
  2. Wireless router
    От striking във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-10, 22:02
  3. Продавам Belkin Wireless G Router plus wireless usb adapter
    От gamani във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-10, 14:53
  4. Посъветвайте ме за wireless router!
    От hihimor във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-08, 20:58
  5. Wireless router и разстоянията :)
    От Kayso във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 10-10-06, 08:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе