Резултати от 1 до 14 от общо 14

LAN I-net

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #1

    LAN I-net

    Moje i da stana malko dosaden, no imam konkretna oferta za LAN i-net v Drujba-2 okolo bl. 309.

    A tia e: 25USD unlimited internet pri skorost 128 kbps za mejdunaroden trafik i 512 za trafik v Bylgaria. Skorostta e garantirana 4:1.



    Za poveche info: georgek@bulgaria.com

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    LAN I-net

    OOOOOPS! Реклама!? А, на кого плати?



    };-))

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    LAN I-net

    Hmm 4:1 я да сметнем

    това са 4К Интер / 16К БГ-Нет




  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #4

    LAN I-net

    Аз пък си мисля че е 16к външен и 64к вътрешен. Обаче гарантиран за тия пари малко трудно. От кой ще го взимаш тоя нет че и аз съм в Дружба 2?

  6. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #5

    LAN I-net

    Предполагам, че става въпрос за bankya.net. Само че офертата е следната(цитат):

    "Ето малко пояснения, относно тарифите на БанкяНет, домашните тарифи от 10,15,20,30$ - скоростта е 512 КБ/с (не се шерва) за количеството трафик според таксата (250МБ,500МБ,1ГБ,2ГБ), като при достигане на съответния лимит, скоростта "пада" на 9.6, 12 ,15.6 ,24кбит/с и трафика направен на бавната скорост (след достигане на лимита) е бонус, не се доплаща, при тези тарифи няма ограничение колко са юсерите закачени на една тарифа.

    При Трафик Маниа тарифата, която е 512 БГ + 128 ИНТ. за 60 лева, там има ограничение на конекциите, т.е. предназначена в само за 1 краен потребител и се дели на 16 души.

    ...

    Георги Георгиев - BankyaNet menager."



    Т.е. това 128/512 се разпределя на 16 човека, не на 4, или 8/32 (1/4 в байтове) за един човек. Не знам вие какво мислите, но аз винаги съм бил на мнение, че при всеки "неограничен" достъп далаверата за един е за сметка на друг - има шанс човек да попадне в групата на балъците и да е на далавера, но може да попадне и в другата група. А и като се има предвид, че една линия на практика е почти невъзможно да бъде натоварена средно повече от 70%...

    P.S. Под средно натоварване имам предвид като средна скорост в рамките на едно денонощие.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    112
    #6

    LAN I-net

    Пак е по-добре от кабелните оператори, пък и неограничения си е друго нещо.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #7

    LAN I-net

    Ne stava vapros za bankya.net, etg.

    Stava vapros za evro.net.

    B otgovor na duhcheto - na nikoi ne sym platil, nito mi e plateno, prosto iskam da se ottyrva ot Dial-up-a...

    DeathNight: da, taka e, no nikoi ne e kazal, che vsichkite tezi 4 choveka sediat online non-stop, nali?PYk i kato e unlimited po vreme i trafic, kakvo znachenie ima...Az ne byrzam mnogo...

    X-RAY: ne znam zashto si mislish taka. Haide pishi mi na georgek@bulgaria.com, za da vidim dali imash jelanie i dali ima vyzmojnost da se vkliuchish ))

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #8

    LAN I-net

    При evro.net скоростта е 4:1 в смисъл 4-down:1-up, това е заради спътниковите канали, които ползват, да не би да става дума за това? Освен това, те се хвалят, че предлагат само отделни гарантирани канали, но те в никакъв случай не струват $25, ти как я изкарваш тая цена?

    При bankya.net нещата са подобни, защото те купуват от evro.net... е, и си слагат нещо отгоре, естествено.

  11. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9

    LAN I-net

    Или някой нещо не е разбрал, или друг нещо е премълчал.

    Досега не бях чувал evro.net да предлагат такава услуга, а и на сайта им така пише:

    "Забележка: EVRO.NET не предлага "shared" услуги, а само индивидуални гарантирани канали"

    Иначе и от други хора съм чувал, че ползват evro.net, после се оказва, става въпрос за bankya.net - просто те са дистрибутора на дребно.

    Не казвам обаче, че услугите на bankya.net са лоши, даже мисля, че са доста добри, но единствения начин да предложат такива скорости е по посочената по-горе схема (или подобна).

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #10

    LAN I-net

    STAN: tova e vypros na lichna ugovorka s firmata, a skorostta se razpredelia po nachina, koito sym opisal.

    ETG: E, iavno predlagat i shared - zatova i cenata e 25USD...

  13. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #11

    LAN I-net

    Ами може, не знам. В такъв случай е нормално и цената да е такава - с $5 по-малко от тази на bankya.net. За peer скоростта спокойно биха могли да си я позволят. Но в никакъв случай не може някой да ме убеди, че тези 128 за външен се разпределят само между 4 човека - 128кб/с гарантиран за $100 все още никой в България не предлага.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #12

    LAN I-net

    etg: tova poslednoto ne e mnogo viarno. Da, naistina nikoi ne garantira 128kbps za 100USD, no koi e kazal, che na vsichki vzimat po 25USD. Az sym govoril s nego i tova si e vypros na lichna ugovorka. Inache 30-40USD shte ti iskat...

  16. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #13

    LAN I-net

    Е с това да беше почнал, че е лична уговорка.

    Сега всичко вече си идва на мястото.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #14

    LAN I-net

    Не се обиждай, ама ми се струва, че нещо не си доразбрал или пък тука нещо не разбираме...

    Аз също съм говорил с Жоро - шефа на evro.net и точно той ми каза за това 4-down/1-up. А да е пуснал такава ниска оферта за 128kbps, е просто трябва да сте си много близки...[:D] Ще взема да му звънна, да го питам, тая оферта само за тебе ли важи...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе