Резултати от 1 до 8 от общо 8

Малко помощ(ако може) за настройка на OpenVPN!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Малко помощ(ако може) за настройка на OpenVPN!

    Та, в една друга тема споменах с какво се боря и сега конкретно се опитвам да настроя моя лаптоп, като се върже за произволно Wi-Fi, да се свърже с домашната ми мрежа, която се състои от още 2 компютъра, както когато в къщи се вържа за Wi-Fi. Рутера в къщи ми е TP-LINK TL-WR740N и за мой късмет има за този модел DD-WRT фърмуей, флашнах го успешно, нет има, мрежа има, но от тук нататъче не знам как да продължа! Връзката ми към доставчика е по PPPoE, всички машини са на ВинХП(и втора ОС Убунту). Нямам статично ИП, но до колкото разбрах от четене в гугъл, с OpenVPN става и без реално ИП номера. Рутера е настроен с вътрешно ИП 192.168.1.1, а мрежата започва от 192.168.1.100.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re:Малко помощ(ако може) за настройка на OpenVPN!

    see here for dynamic DNS:

    http://en.wikipedia.org/wiki/DynDNS

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Re:Малко помощ(ако може) за настройка на OpenVPN!

    Пусти му и англииски! Ако го знаех, щях доста по-малко да питам! Попреведох си го с гугъл преводача, но не ми стана мноо ясно. Като се регистрирам на DynDNS ще взема безплатно хост име което да използвам в рутера ли!?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Re:Малко помощ(ако може) за настройка на OpenVPN!

    има безплатни ДНС адреси като избраноиме.dyndns.org или други домейни от които да си избереш, има малък клиент който трябва да върви непрекъснато и да ъпдейтва ИП-то свързано с домейна така че да можеш да имаш достъп до избраният домейн отвсякъде, трябва да си регнеш акаунт и да започнеш оттук (услугата е свободна):

    http://www.dyndns.com/services/dns/dyndns/


    Ако имаш проблеми пиши на лична да си уговорим среща да го направим заедно...

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Re:Малко помощ(ако може) за настройка на OpenVPN!

    Благодаря dash! Още миналата вечер си регнах акаунт и инсталирах клиента, а вчера с един приятел който разбира от мрежи и рутиране малко повече от мен нагласихме и рутера и сега от произволна нет връзка влизам на единия комп на ремоут десктоп и от уиндоус и от линукс машина, но май трябва да наглася вече ВПН връзка за да стане лаптопа ми част от мрежата когато съм някъде извън къщи и тогава, чрез избиране на вътрешно ИП, да се конектвам към който си искам компютър! Без ВПН мрежа, май ще трябва на всеки комп ремоута да се слага на отделен порт и от вън да влизам с Ime.dyndns.comort. Като гледам, Убунту-то поддържа майкросовското PPTP и ми се струва, че лесно ще наглася ВПН мрежа между вин и линукс машини и май изобщо няма да се занимавам за сега с OpenVPN клиента.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    87
    #6

    Re:Малко помощ(ако може) за настройка на OpenVPN!

    А Hamachi няма ли да свърши работа (принципно)?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #7

    Re:Малко помощ(ако може) за настройка на OpenVPN!

    С Хамачи съм си играл доста, но....... за сериозна работа не става!
    Става за моментна връзка, да ти вляза, да настроя това-онова......

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re:Малко помощ(ако може) за настройка на OpenVPN!

    Аз ползвам това http://www.teamviewer.com/bg/index.aspx

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малко помощ ако може.
    От dragonheart85 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 14:57
  2. Отговори: 2
    Последно: 13-01-13, 02:40
  3. Настройка на OpenVPN
    От lil във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 23-11-08, 12:58
  4. малко помощ,ако може
    От kasis във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-06, 13:11
  5. ... малко помощ може ли?
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 09-10-04, 11:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе