Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

router Tenda w316R

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    4
    #1

    router Tenda w316R

    Здравейте, вчера купих си рутер Tenda и го свързах към мрежата. Сложих му статичното ИП, маската, шлюза и другите там настройки. Всичко тръгна добре, но днес дойдоха от доставчика да питат да не би да имам рутер. Казват че блокира нета в района и да го изключа. Каква е причината и как да я отстраня.

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Re:router Tenda w316R

    Какво ще рече блокира флудиш мрежата с заявки от твоя страна и съответно заявките на другите не минават ??
    Ако е така според мен се касае за вирус но пък досега ако го е нямало значи мове и да не е вирус.
    Провери в рутера има опция колко човека се закачат да не си го оставил без парола (съмняваме но все пак)

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    4
    #3

    Re:router Tenda w316R

    Има си парола, за вирус не знам Споменаха че е от рутера имали и други подобни случай. Трябвало нов софт или друг рутер На мен тези обяснения не изглеждат достоверни

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:router Tenda w316R

    Не разбирам след като са ти казали, че му трябва нов софтуер (Фирмуер), що не са го направили. То не е кой знае колко сложно да изтеглят от сайта на производителя нов фирмуер и да го сложат.

  6. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #5

    Re:router Tenda w316R

    Щото ги е мързяло умили са се и са оставили човека да сее мъчи смени го фърма и им се обади да видят как е положението егати мрежата да им пада целия квартал от един рутер хахха

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    4
    #6

    Re:router Tenda w316R

    Не ги интересува защото си имат магазин и не им се занимава с нищо закупено от другаде.
    Явно продуктът е нов защото в сайта на производителя последна версия е от тази година и аз си я имам на инсталационният диск. Няма по-нова
    Някакви други предложения

    П.П. изтеглих го пак тоя фирмуер нищо че са еднакви. Не знам сега как да го инстална в BIN формат е файлът

  8.  
     
  9. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #7

    Re:router Tenda w316R

    имаш ш менюто на рутера ъпдеит някаде там погледни зарежда се от компа и рутера сам си го ъпдеитва

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:router Tenda w316R

    Щото знаеш ли ги колко разбират... Те са обикновени кабелджий и му скапат рутера на човека тогава какво?!

    Да скапваш нета може да значи, че и те имат някакво безжично устройство и става конкуренция на канала... Ама едва ли...
    Те като не са ти казали като хората, остава да гадаем...

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    4
    #9

    Re:router Tenda w316R

    нищо не обясняват като хората, спирал интернета...където вляза друг не можел да влезне.. но за влизане в интернет ли става въпрос или за даден сайт не стана ясно
    На лаптопа мога да си слагам 4-5 ИП и все си върви, но рутера с тяхното ип не става. Егати случая...

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #10

    Re:router Tenda w316R

    Помахай им за сбогом angel

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    52
    #11

    Re:router Tenda w316R

    Другият път пак си купи тенда за 35лв
    най-вероятно им задънваш мрежата/луупваш я
    суйчовете им са прости и не ти блокират само твоя порт да речем и да нямаш само ти интернет, ами направо целия суич блокира и на останалите хора, закачени в него им дава лимитирана връзка и така не могат да се свържат с интернет, а не с някоя страница.
    С упдейт на софтуера може би няма да се оправи, защото самия ВАН порт на рутера е смотан и самите рутери тенда понякога са такива.. тъжното в цялата работа е, че имат доста модели/серии които не стават за нищо.
    Варианта ти е да отидеш до магазина от където си го взел и да пойскаш да ти го подменят. И да им обясниш, че доставчика ти е констатирал, че рутера е проблемен и не може да работи правилно. От магазина сигурно ще ти кажат че е наред и че си има интернет в него и няма да го подменят, ама може и да не са толкова зли

    Минали са много рутери през ръцете ми и съм запознат с тендите. Нищо че и аз съм с тенда но моя е малко по горен клас и може би за това си нямам проблеми с него. :_

  14.  
     
  15. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #12

    Re:router Tenda w316R

    Цитат Първоначално публикувано от Rick
    С упдейт на софтуера може би няма да се оправи, защото самия ВАН порт на рутера е смотан и самите рутери тенда понякога са такива.. тъжното в цялата работа е, че имат доста модели/серии които не стават за нищо.
    Варианта ти е да отидеш до магазина от където си го взел и да пойскаш да ти го подменят. И да им обясниш, че доставчика ти е констатирал, че рутера е проблемен и не може да работи правилно. От магазина сигурно ще ти кажат че е наред и че си има интернет в него и няма да го подменят, ама може и да не са толкова зли
    Ситуацията е точно такава.
    Не е проблемът само в Tenda, много рутери имат такъв дефект. Обикновено когато има активност няма проблем, проблемът се появява при известно време на неактивност, тогава вероятно рутерът минава в някакъв standby режим и почва да създава проблеми. При мен най-често проблемни са старите Linksys-и, след година-две работа почват да правят точно такива мизерии. Както е написал Rick, единствения начин е да досаждаш на магазина, докато ти го сменят с друга бройка, не е нужно да е друг модел.

  16. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #13

    Re:router Tenda w316R

    Истината е, че не им се занимава. Нормалните доставчици в подобен случай ти дават техен рутер.
    Твоя остава на склад и при поява на нормален фърмуер го флашват и ти го дават. Проблема на рутери
    от подобни марки е, че опитват да NAT-нат през себе си всичко. Ако са вързани на cisco порт с
    включен errdisable all в лога почва host aaaa.aaaa.aaaa in vlan A is flapping between xxxxxxxxxxxxxx

    Имаше едни Asus-и, който така и не им го решиха този проблем никога

  17. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #14

    Re:router Tenda w316R

    Чакай сега, откъде-накъде трябва да го отнесе доставчика? Нито той го е купувал, нито той го е продавал.
    А това за NAT-а не го разбрах, ама не го вярвам, каквото и да е.

  18. tyo
    tyo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    134
    #15

    Re:router Tenda w316R

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Чакай сега, откъде-накъде трябва да го отнесе доставчика?
    +1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с рутер Tenda W316R
    От dbitzepsa във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 04-06-12, 14:46
  2. Как да настроя интернет рутер Tenda
    От slave във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 18-05-10, 18:34
  3. продава wi fi рутер W 54 1R Tenda - 35 лв.
    От petrchev във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 17-03-10, 12:09
  4. router PC with VPN !!!
    От kosata във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 17-10-03, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе