Резултати от 1 до 12 от общо 12

Мнение за TP-LINK WR-740N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    88
    #1

    Мнение за TP-LINK WR-740N

    Един приятел иска да си взима TP-LINK WR-740N,има таблет,настолен компютър и телевизор с WiFi,дали този рутер ще му върши работа,или предложете друг до 40-50 лв.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    Аз имам 841ND и мога да кажа че е безпроблемен , не е забивал никога и работи добре , по добре си вземи малко по нов модел този 740 си е стар.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    Тва много пари бре! Днес гледах два модела в магазинчето на комшията, единия 27, а другия 30 и ще вършат същата работа като тези от 40-50 стига нета му да не е над 20мбпс. За повече да бяга на рутер над 100 лева или да не се набутва на висока тарифа.

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #4

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    @procar - да го взима. Ако му се дават малко повече пари, може да послуша и съвета на dragomir7708
    @backinblack - би ли споделил кой е тоя рутер от 27 лв, дето ще върши същата работа, че нещо не ми се вярва? Ама хич.

  6. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #5

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    нека се включа и аз по тази тема първо за въпросното рутерче TP-LINK WR-740N използвам го в една фирма с 10 (десет) настолни компютъра, един който го играе сървър за складов програмен продукт, още един за данни и още един за архиви, едно мрежово мултифункционално устройство - след него има закачен и един TP-Link TL-WR841ND - за да разпраща безжична връзка в друга стая - това са жично свързаните устройства - отделно има 4 iphone и два-три преносими компютъра. Смея да твърдя че за година и половина от както замених WRT54GL няма никакви ядове - рестартирам е 5 пъти не по-вече. Предният го смених понеже има някакъв дефект, че при натоварване забива. Налагаше се рестарт на 3-4-5 часа.

    Нека всеки си прави сам изводите но лично мое мнение е за нормални нужди 30-40 кинта за рутер са максималното, което може да се даде. Да не забравя да спомена, че TP-Link TL-WR841ND - може да работи и с dd-wrt, не че има голяма файда от всичко освен да слагаш забрани за сайтове.

  7. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #6

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    Тва много пари бре! Днес гледах два модела в магазинчето на комшията, единия 27, а другия 30 и ще вършат същата работа като тези от 40-50 стига нета му да не е над 20мбпс. За повече да бяга на рутер над 100 лева или да не се набутва на висока тарифа.
    Аз ползвам това: http://www.multirama.bg/product/8263...-wbr-6002.html
    Без проблем държа с Wi-Fi стабилни 45 Mbits през торенти (толкова ми пуска доставчика). Поне за мен, неочаквано добре за подобен клас.
    Преди това бях с TP-LINK WR-740N - от ISP-то ми го смениха, защото започна да забива през 2 часа и така и не открихме защо...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    Цитат Първоначално публикувано от dragomir7708
    Аз имам 841ND и мога да кажа че е безпроблемен , не е забивал никога и работи добре , по добре си вземи малко по нов модел този 740 си е стар.
    @procar не гледай новото а гледай изпитаното... Особенно при TP-Link всичко е до модел

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #8

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    etg, изобщо не им видях марката каква е и на двата рутера с цитираната цена, но аз имам тп-линк 740 и малко по-скъпия 940. 740 е предния ми и докато не ги бараниках с настройки за dynamic DNS и форвардване на портове към вътрешни виртуални и реални машини нямаше никакъв проблем. Работят си нормално, само като пусна повече торенти и напълни връзката на макс и ако задържи така 40-тина минути и рестарт от контакта. Като се порових по форумите, всички препоръчват да се ограничават скоростите на торентите за да няма проблем. Сложих и на двата dd-wrt фърмуей, работят доста по-стабилно, но пък се ебава форвардването на дд-врт-то и си им върнах орегиналния и сега го ползвам само за вифи суич, а рутер ми е pfSense на виртуална машина. така съм от една седмица и още го разучавам pfsense-то. От ровене по форумите, доста теми има и стигнах до генералния извод, че до 40-50 лева, всичките са един дол дренки, ама тп-линка малко по-хубави и наистина менюто им е лесно за настройка. За нисък клас рутер всички по форумите хвалят 1043-то и моето мнение е да не се стиска за още 40-50 лева след като има пари за таблет и телевизор с вифи и да взема него или да взема най-евтиното което му падне и да ограничи торентите, а то да няма да дърпа филми и пр. от торентите(или ще е рядко), то и най-ниската тарифа с най евтиния рутер ще му върши същата работа кавато и скъпия на висок трафик/тарифа.

  11. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #9

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    740, 741 и 841 нямат проблеми да нат-ват 80-90mbps
    С openwrt домашния при подобна скорост е на 50% лоад.
    Въобще с openwrt проблеми няма. Всичко работи. Няма проблеми със забиване дори при зверски издевателства с на Iperf
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #10

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    WhiteNoise, на 941 ND v2/3 кой фърмуей да изтегля и през уеб интерфейса ли се инсталира? Там гледам, че има някви запоявания и команди дето ме е страх да пробвам, ако не е през уеб интерфейса както dd-wrt-то или орегиналния.

  13. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #11

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr941nd

    е доста подробно обяснено.
    v2 - Backfire10.03
    v3 - Backfire10.03.1

    http://downloads.openwrt.org/backfir....1-rc5/ar71xx/

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #12

    Re:Мнение за TP-LINK WR-740N

    С англииския хич ме няма и действам винаги на принципа проба грешка, но тук не ми се иска да греша, та дръпнах си двата файла за ъпгрейд и евентуално за фактори, но мисълта ми беше, че това като вляза в в рутера през уеб интерфейса и както дд-врт и заводския ли се дърпа и обновява през предвидената си за целта функционалност на менюто или с разни putty-та трябва да се манипулира?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Рутер TP-LINK WR740N или D-LINK GO-RT-N150
    От rodrigo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-13, 11:25
  2. Мрежа с два рутера - Dlink-DI-524 и TP-LINK 740N
    От Lokoto във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 18-08-12, 14:23
  3. TP-LINK TL-WR740N
    От radovan1973 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 19-11-11, 08:22
  4. LInk kym ...
    От travoltino във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 02-07-04, 20:33
  5. DC Hub link
    От D3BEP във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 06-02-04, 08:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе