Резултати от 1 до 11 от общо 11

отдалечен достъп до Pirelli на БТК

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #1

    отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    Здравейте, имам следната ситуация: на вилата съм пуснал ип камера за наблюдение брез модема на бтк /пирели, от черните/, но от време на време самият модем позабива и има нужда от рестарт. За да не ми се налага всеки път да ходя специално затова до вилата искам да мога през интернет с помощта на dyndns да вляза само в модема и да му дам рестарт, независимо дали през web интерфейса или телнет. Направих си регистрация в dyndns, попълних необходимата информация в модема, но ми се струва, че трбява да пренасоча някой порт, пробвах с пренасочване на 80/23 от външни адреси към 192.168.1.1, но ми казва, че към това ip не може. Самият модем има отделно секция Remote management, точно за тази цел, но там може да се зададено само IP адрес/и, а тъй като в къщи съм отново на БТК няма как да му задам фиксиран адрес за достъп. Та какви са ми вариантите?
    Също ме устройва вариант с нещо като скрипт на задам модемът сам да се рестартира през определен период от време, като при Linksys рутерите, това може ли да стане?
    Благодаря ви

  2.  
     
  3. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #2

    Re:отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    Не съм много на ТИ с тези неща, но ми се струва, че ако модемът "позабива" няма да можеш да го управляваш.
    Предполагам, че модемът е свързан към мрежата? Ако е така, взимаш си един седмичен таймер от този род: http://www.tpetrov.com/search.php?pr...9D%D0%95%D0%9D

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #3

    Re:отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    този вариант с таймера не ми харесва, не може да няма по-елегантно решение

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    след като е "позабил", значи не работи, а след като не работи, няма как да влезеш в него, защото изискването да влезеш в него включва задължителното условие да работи

    какво разбираш под "позабил"?

    ако е вече на 2-3 години отиваш и си искаш нов, полага ти се безплатно (в смисъл, че не ти се полага, но предвид краткия живот на рутерите им, смяната става без задаване на допълнителни въпроси)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #5

    Re:отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    Друго решение за рестартиране е с телефон.Вземаш някакъв стар телефон,и на мястото на говорителя или вибрацията
    запояваш едно реле.През нормално затворените контакти прекарваш захранването на устройството.Набираш
    избрания номер,релето сработва и прекъсва захранването - рестарт.
    Ако имаш стационарен телефон,ще е още по-лесно.
    http://trekto.info/napravi-si-sam/ot...startirane-gsm

    Не знам как е реализирано видео наблюдението,но в софтуера,трябва да има опция за рестарт на системата по зададен час и дата.Ако имаш такава опция,остава хардуерно да решиш как можеш да прекараш захранването,или да вземеш някакъв сигнал който да рестартира и рутера.

    Иначе професионалното решение на такъв проблем е watch dog. Обяснено на кратко това е таймер, който можеш да нулираш периодично с пинг например. Ако в течение на зададения период не постъпи пинг, таймерът сработва и рестартира хардуерно рутера.
    http://www.microautomate.com/PIC/pic-wdt.php

    http://sheki.zlatograd.com/blog/?p=37

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    @scareface,
    А кой те известява ако във вилата става нещо нередно? Имаш ли охранителна система или СОТ?
    Ако нямаш мисля, че това ще ти реши най-цялостно проблема: http://www.tscommunication.com/index...roducts&view=3

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    няма как да стане - порта за достъп до модема е забранен от самото БТК.

  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Re:отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    избери си един от вариантите на Features
    или си смени модема

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #9

    Re:отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    Добре, може би не се изразих правилно, под "забил" имам предвид, че работи, ама мноооооооооого тегаво и като се рестартира се оправя работата. Това, което искам съм го правил със старите модеми на бтк, така че би трябвало и с този да става, както казах, другите решения може да вършат работа, ама прекалено усложняват решението, при положение, че доста по-лесно може да стане, стига някой да знае как да стане. И ДА, възможно е, щом питам, въпроса е с тази версия на модема как се прави

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    най-честата причина да работи "тегаво" е загряване заради остаряване (а може и да не загрява, но пак да е остарял)

    затова го СМЕНИ

    techno, убеден ли си в това, което казваш, защото аз съм категоричен, че ако няма port forwarding някъде навътре в мрежата зад рутера, заявка по 80 отваря login-а на рутера

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    49
    #11

    Re:отдалечен достъп до Pirelli на БТК

    Между другото тези идеи с gsm-ите много ми харесаха, не само за конкретния случай, проблемът е , че съм доста скаран с поялници и ел. схеми, има ли някъде ръководство като за ултра хипер мега начинаещи, или в най-добрия случай стъпка по стъпка какво да се прави? Сещам се поне 3 приложения, където да мога да ги използвам.
    Поздрави!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Софтуер за отдалечен достъп.
    От arokh във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-11, 14:16
  2. Отдалечен достъп
    От periel във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 01-03-08, 07:47
  3. Отговори: 6
    Последно: 05-04-06, 09:15
  4. Отговори: 5
    Последно: 20-09-05, 17:49
  5. Отдалечен достъп до PC
    От ipnaid във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-06-05, 14:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе