Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

АБВ - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #1

    АБВ - проблем

    Здравейте
    Проблемът ми е следният. От около 5 дена имам проблем с влизането в пощата ми на АБВ. Когато успях да вляза, отидох на "История" и видях, че денонощно някой се опитва да влезе в пощата ми и въвежда грешна парола. Странното е, че наистина това е денонощно от 5 дена, без прекъсване, през 5 мин точно. И секундите винаги завършват на 37. Засякох айпи - то и излезе, че е Глобулско. Звъннах на техен оператор, каза, че нищо не могат да направят. Писах на админ в АБВ, никакъв отговор. Честно казано, не ме интересува кой е, а по-скоро да спре. И изобщо възможно ли е наистина някой да въвежда постоянно грешни пароли. Имам чувството, че автоматично се генерира.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:АБВ - проблем

    от самите абв помощ не чакай, само това мога да ти кажа

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:АБВ - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от blackberry
    Здравейте
    Проблемът ми е следният. От около 5 дена имам проблем с влизането в пощата ми на АБВ. Когато успях да вляза, отидох на "История" и видях, че денонощно някой се опитва да влезе в пощата ми и въвежда грешна парола. Странното е, че наистина това е денонощно от 5 дена, без прекъсване, през 5 мин точно. И секундите винаги завършват на 37. Засякох айпи - то и излезе, че е Глобулско. Звъннах на техен оператор, каза, че нищо не могат да направят. Писах на админ в АБВ, никакъв отговор. Честно казано, не ме интересува кой е, а по-скоро да спре. И изобщо възможно ли е наистина някой да въвежда постоянно грешни пароли. Имам чувството, че автоматично се генерира.
    Възможно е. някои с брутфорце се опитва да ти вземе пощата. Защо как и кои, ти трябва да кажеш. Вариант, сменяш си паролата с генерирана, на всеки 24 часа за известен период от време... Хубавото е, че с тази скорост на брутфорце прави по 288 опита за 24 часа, което е абсурдно да уцелиш 8-12 символна генерирана парола
    По интересното е за какво някои ти е нарочил пощата....

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #4

    Re:АБВ - проблем

    Не мисля, че е някой, който ме познава и умишлено иска да ми влезе в пощата.
    Аз постоянно получавам писма, които не са за мен, регистрации, които не съм правила аз и т.н. Дали е възможно да има още един човек със същия имейл като моя ?
    Какво мога да направя в случая ?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:АБВ - проблем

    точно умишлено е
    получаването на писма, защото си в спам лист, няма отношение към случая
    друг идентичен на твоя мейл не може да съществува

    за съжаление почти нищо друго, освен регулярна смяна на паролата и премахване/препращане на наличните към момента важни писма, ако е важен мейлът. ако не - зарязваш го...

    P.S. само да добавя, че преди няколко години на близък човек му откраднаха пощата в абв.

    реакцията на съпорта им беше:
    "елате в софия с лична карта".
    "защо? какво ще докаже личната ми карта, след като нищо не свързва нея и пощата, в която никога нищо лично не съм слагал, че да бъде обвързана с мен като личност?"
    "амииии... ма вие все пак елате"
    "няма нужда да идвам, мога да ви кажа от кои съм получавал писма и на какви теми. вижте, че от години насам е влизаме предимно от едно IP (човекът беше със статично реално), а от няколко дни е влизано от съвсем друг"
    "разбираме, господине, но това сме решили да не го приемаме за доказателство. елате."

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re:АБВ - проблем

    Аз не мисля че това е умишлено.
    Брутфорс-атака с 288 опита за денонощие е предварително обречена на неуспех.
    По съм склонен да мисля, че отсрещната страна е жертва на някакъв вирус, например някакъв загубен diаler, който е настроен на 5 минути да търси адрес, като по-този начин търсейки адрес да предизвиква dial, в случая обаче (казах вече че вероятно е загубен) тоя dial става през "Глобулската USB-пръчка", вместо през телефонния модем.
    Та така, най-вероятно другата страна е лаптоп и е жертва на скапан зловреден код, която не знае че е жертва.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:АБВ - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от blackberry
    Не мисля, че е някой, който ме познава и умишлено иска да ми влезе в пощата.
    Аз постоянно получавам писма, които не са за мен, регистрации, които не съм правила аз и т.н. Дали е възможно да има още един човек със същия имейл като моя ?
    Какво мога да направя в случая ?
    Ползваш ли някакъв интернет на глобъл. Твой, служебен, или да си ползвала, да си се логвала от някъде през глобулски нет? Както каза колегата, много е вероятно да си се логнала през зарезен компютър и сега и тои да иска да се логне

    става през "Глобулската USB-пръчка", вместо през телефонния модем.
    Та така, най-вероятно другата страна е лаптоп и е жертва на скапан зловреден код, която не знае че е жертва.
    То хич, не е загубен, щото ако това нещо набира през wap или някакъв друг интернет, на края на месеца собственика, ще плаче като му дойде сметката...
    Така, че огледай се за глобулаките устройства наоколо

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re:АБВ - проблем

    blackberry,
    След всичко написано, ако ти самия (ти самата) ползваш глобулска USB-пръчка, е възможно собствения ти лаптоп да е заразен и да е този който прави опитите за връзка с АБВ без твое знание.
    Разбира се в тази хипотеза има много "Ако"-та


  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #9

    Re:АБВ - проблем

    Благодаря за мненията

    Не използвам Глобулски интернет. Нито съм се логвала от компютър, използваш такъв интернет. Така че този вариант отпада.

    По принцип доста често получавам писма, които не са адресирани до мен. Не са спам. И затова ми хрумна, че може да има и друг човек със същия имейл.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:АБВ - проблем

    да може да бъде с ascii символ и да прилича на твоя , но релано е друг.
    примерно интервал се слага както със Spase така и с alt+255

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #11

    Re:АБВ - проблем

    Ами реакция от АБВ така или иначе едва ли ще последва
    Така че май няма какво да направя.

  14.  
     
  15. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #12

    Re:АБВ - проблем

    Лисицата има приложение да проверява АБВ пощата на предварително определен период от време. Аз ползвам това приложение, и мисля че някой е задал грешен имейл в приложението. Даже си мисля че по подразбиране, проверката на пощата беше през 5 минути.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #13

    Re:АБВ - проблем

    Вариантите са много, няма как да разберем.
    Днес започнаха през 10 мин.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re:АБВ - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от blackberry
    Вариантите са много, няма как да разберем.
    Днес започнаха през 10 мин.
    Ревност? Опит за контрол на контактите ти? Бизнес разузнаване?
    Помисли все пак за това кой би имал мотив да го прави. Едва ли е случайно.
    Последвай съвета на glowndark за генерирана парола, която да сменяш всекидневно и след седмица ще се откаже.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #15

    Re:АБВ - проблем

    Може при настройка на мейл клиент с POP3 някой със сходен мейл акаунт да е объркал да е сложил твоя мейл и за настройки на програмката да тегли мейлите да е задал 5 а после да е решил да увеличи времето на 10 мин, че му дава грешка (въпреки, че то по грешката би следвало да се ориентира що не тегли...)... Мен лично ме съмнява да е брутфорсе през 5 мин...но знае ли човек!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе