Резултати от 1 до 3 от общо 3

TP-link 1043ND+DD-WRT+PPTP VPN Server проблем!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    50
    #1

    TP-link 1043ND+DD-WRT+PPTP VPN Server проблем!

    Здравейте,
    от 1 месец се опитвам да подкарам VPN server на TP-link 1043ND@dd-rwt.
    В момента съм с DD-WRT v24-sp2 (03/19/12) std - build 18777 , ползвал съм следните упътвания:http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php..._Configuration, http://www.howtogeek.com/51772/how-t...-dd-wrt-router.
    Всичко работи, мога да се връзвам със сървъра, но имам един проблем.След като се свържа мога да отварям само български страници (от бг пиъринга), а уеб страници извън бг пиърънг-а се отварят много, много бавно или въобще не зареждат. Щом се дискънектна от VPN-a няма проблем, всичко си работи.
    Изключил съм всякакви firewall-и, имам пинг до външните страници, tracert е еднакъв (със и без vpn конекция). Сменявал съм няколко версии на DD-WRT, пробвах на два рутера (еднакви), опитах и на 3 различни интернет доставчика, и като сървър, и като клиент.
    Резултатът бе един и същ - не мога да отварям чужди сайтове.
    Бях пуснал тема в dd-wrt/forum-a, но никой не ми отговори нищо конкретно, освен само едно лаконично: mtu problem!. Така и не ми обясниха какво имаха напредвид с този коментар.
    От другаде предположение , че процесора на този рутер бил слаб и не можел да се справя, което не ми се вярва, защото нямаше да отваря и бг страниците.

    Ако някой има повече опит, моля за съдействие.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #2

    Отговор: TP-link 1043ND+DD-WRT+PPTP VPN Server проблем!

    Вземи си един рутер с Микротик и повече няма да сетиш за други рутери. С няколко клика на мишката се прави VPN и работи перфектно.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: TP-link 1043ND+DD-WRT+PPTP VPN Server проблем!

    Здравей, имах абсолютно същия проблем.
    Трябва да добавиш следния ред "ifconfig ppp0 mtu 1450" в "ip-up", който се намира в "/tmp/pptpd"
    Това е, ако не можеш да се справиш пиши ми на лично, с радост ще ти съдействам.
    Успех !
    Този пост е редактиран от 1ck-0; 02-04-14 в 17:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Рутер TP-LINK WR740N или D-LINK GO-RT-N150
    От rodrigo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-13, 11:25
  2. Отговори: 2
    Последно: 01-11-13, 11:03
  3. Отговори: 2
    Последно: 29-09-06, 16:29
  4. pptp проблем!
    От skate във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 22-06-04, 16:27
  5. Link за Windows 2000 server или NT
    От Djniki във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 20-02-04, 16:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе