Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Compaq Proliant 6500 Problem

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #16

    Compaq Proliant 6500 Problem

    ОК ето ти повече информация:

    Въпросния сървър вече е на боклука след като продължи да прави същите поразии и с две други дистрибуции на линукс, инсталирани от други хора, но все пак ще ми е интересно да чуя какво е твойто мнение по въпроса.



    Значи по въпроса с чувствителноста към драйвери въобще не съм съгласен щотото каквато и карта да сложа когато е само една или дори 4 карти без да пускам рутиране между тях работи във всички посоки, но в момента на пускане на рутера и при две и при 4 карти дава еднакъв проблем пакелосс. Задължително картите трябва да са с една повече от използваните за да има резервна карта . Модулите за картите са е100 и ееpro100 за двата варианта на интелски карти които ползвах. Бяха инсталирани последователно 3 linuxa SuSE 8.2 Redhat 9.0 Slackware 9.0 пробвах i Knopix 3.2 резултата е малко или повече същия или има пакетлосс или направо няма пинг суича забива . Поне според мен при пускането на рутера от eth0 почват да излизат счупени пакети който забиват суича. Проблема явно е на ниво пач за кернела, но на сайта на COMPAQ не намерих никаква информация по въпроса. Софтуера който ползвах за настройване е две версии 1.0 и 1.2 след каквато и да е промяна за да тръгнат ЛАН картите задължително се пуска да боотне от този диск. Драйвери има само за по старите версии на линукс .




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #17

    Compaq Proliant 6500 Problem

    И аз имах подобен проблем но под 2000 Advanced Server. Оказа се следното:

    1.Изтрих всички настройки на биоса и го флашнах наново. Това става с дискета, която се генерира от компактдиска със софтуера на самия сървър. Имай в предвид, че след флаш процедурата, сървъра няма да тръгне за обичайното време. Трябва да се изчака 2 минути преди да се появи каквото и да било на екрана - това е нормално.

    2.В системния биос има настройка(поне при мен) за това каква ОС ще се използва. Ако не е коректна, приложи стъпка 1 и след това я промени и преинсталирай.

    3. Имаш ли създаден системен дял на сървъра, с разположен на него диагностичен софтуер на производителя? Ако не, създай такъв ползвайки COMPAQ SmartStart CD-то и стартирай диагностиката. Имай в предвид, че освен диагностика, програмата извършва и настройка на прекъсванията и обикновено разрешава проблеми от подобен характер.

    4. Имай в предвид, че сървърите на COMPAQ се подготвят за инсталация на ОС със COMPAQ SmartStart CD. Т.е. нежелателно е да инсталираш ОС без да си подготвил дяловете и настройките на машината така, че да отговарят точно(или приблизително, в твоя случай не можеш да разчиташ явно на бог знае каква поддръжка за най-новите версии). Имай в предвид, че когато заредиш от COMPAQ SmartStart CD трябва да имаш подръка и дискетата с Compaq Server Profiles - в момента, когато си избереш ОС, която желаеш, COMPAQ SmartStart CD, ще ти я поиска, за да зареди от нея оптималния хардуерен профил за операционната система която си избрал. Ако нямаш дискета - генерирай я от компакт диска със софтуер на производителя.

    4. След като настроиш машината - вече можеш да инсталираш избраната от теб операционна система по начина, който си си избрал при настройката(ръчно или под ръководството на COMPAQ SmartStart CD). Препоръчвам ти да избереш ръчния подход - едва ли версията на COMPAQ SmartStart CD, която е дошла с машината преди години поддържа коректно последните версии на Linux, които искаш да инсталираш.



    Съзнавам, че е възможно да има разлики между моя и твоя сървър, но в общи линии това е схемата, препоръчана от COMPAQ, която при мен доведе до успех, след като машината беше докарана до състояние, което нямам желание в момента да описвам подробно, но единият от проблемите беше абсолютно същия. Ако сметнеш за нужно - драсни един ред и ще ти кача на сървъра си ИСО-та на моя комплект COMPAQ компакт дискове. Ако си от София, може да се разберем и направо да ти ги запиша, ще си направим една среща и ще ти ги дам - все пак дисковете са универсални за този клас сървъри, а моите със сигурност са много по-нови.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #18

    Compaq Proliant 6500 Problem

    Ясно е че с ползването на един тор литература и софуер на производителя с обаждания по телефона и един месец проби и грешки нещата ще тръгнат проблема, е че нямам толкова време хората искат интернет, а не контакти с компак за съпорт при всеки проблем. Точно поради тази причина мразя марковите машини защото не само че са по скъпи дори и втора употреба, а и създават само главоболия. Преди да постна тази тема 3 денонощия си губих времето в настройване на машината с дисковете на компак преди да инсталирам ОС съм указал какъв ще бъде за да си настрой хардуера след всяка промяна по картите пусках диска на компак подкарвам пинг на всякъде и в момента на пускане на рутера пак същото. 3ма други администратори се тестваха и проблема остава независимо какъв линукс слагат и как го конфигурират.

    В момента на негово място седи нормална машина с 3 карти и няма изпуснат пакет .


  5. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #19

    Compaq Proliant 6500 Problem

    Съгласен съм с теб - марковите машини са капризни и така направени, че непрекъснато да си плащаш за допълнителна поддръжка. Но от друга страна, такава машина се купува веднъж и се инсталира веднъж с презумпцията, че няма да пипаш основната операционна система няколко години и в този случай просто забравяш, че тази машина съществува. Аз имам тук един сървър Siemens-Nixdorf, под Novell 4.12- 7 години не е спирал...

    И се извинявам ако в по-горния пост съм прозвучал нахално или поучително - все пак не можех да знам в детайли как си подходил...

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #20

    Compaq Proliant 6500 Problem

    Аз не знам за Qompaq, но при немаркови машини, проблема с многото устройства се решава със :

    1.забраняване на динамичното разпределение на прекъсванията от BIOS-a, ако се поддържа такова

    2. "модулите" се "шият" твърдо в ядрото, за да се избегнат проблеми със прекъсванията при зареждане на модули


  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #21

    Compaq Proliant 6500 Problem

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз не знам за Qompaq, но при немаркови машини, проблема с многото устройства се решава със :

    1.забраняване на динамичното разпределение на прекъсванията от BIOS-a, ако се поддържа такова

    2. "модулите" се "шият" твърдо в ядрото, за да се избегнат проблеми със прекъсванията при зареждане на модули

    <div align="right">оргинално мнение на klamer</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Едно време и аз така разсъждавах по въпроса с кернела само, че практиката показа друго:

    Ако сложиш всичко в кернела той става много голям и бавен има модули който се ползват само веднъж на ден или на месец какъв е смисъла да ти хабят памет.

    А и недай си боже да ти гръмне лан карта и да нямаш резервна от същия модел 1ч не ти мърда докато прекомпилираш кернела камо ли в бързината ако сбъркаш в конфига стават 2ч през това време клиентите ти запалват телефона. При модулите не е така там за 2мин със смяната на картата си готов и никой не е усетил че е имало прекъсване.


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #22

    Compaq Proliant 6500 Problem

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Едно време и аз така разсъждавах по въпроса с кернела само, че практиката показа друго:

    Ако сложиш всичко в кернела той става много голям и бавен има модули който се ползват само веднъж на ден или на месец какъв е смисъла да ти хабят памет.

    А и недай си боже да ти гръмне лан карта и да нямаш резервна от същия модел 1ч не ти мърда докато прекомпилираш кернела камо ли в бързината ако сбъркаш в конфига стават 2ч през това време клиентите ти запалват телефона. При модулите не е така там за 2мин със смяната на картата си готов и никой не е усетил че е имало прекъсване.





    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами да де :-) то това е идеята - всичко което ти трябва блъскаш в кернела, а всичко което не ти трябва в конкретния момент - на модули.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    1
    #23

    Compaq Proliant 6500 Problem

    Аз имам следните въпроси:

    1. Да не си зкачил 4-те мрежови карти на един суич? /нещо там не разбрах малко/

    2. Теглил ли си последната версия на е100 от Интел? То е само модул и работи наистина добре. Разкарай дефаултнатите драйвери от кернелите на дистрибуциите.

    3. Тази машина колко слота има изобщо?

    4. и последното ъа даи един дмесг на кернела за да видим за какво иде реч.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Продавам HP Proliant N36L MicroServer (633724-421)
    От the_v00d00 във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 16-04-13, 14:32
  2. Server HP ProLiant ML350 G5
    От LyuboZ във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 21-02-13, 11:40
  3. Купувам стар сървър Compaq Proliant 1600
    От sollex във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 17-11-11, 10:49
  4. Продавам: HP ProLiant DL380
    От xyfy във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-08-10, 15:23
  5. Problem s edin 21'Compaq
    От buggy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-11-02, 07:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе