Резултати от 1 до 6 от общо 6

Два рутера едновремено как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #1

    Два рутера едновремено как?

    Здравейте,
    значи имам следния казус. Живея в панелен апартамент и мястото на рутера е на такова място че сигнала се намалява доста по стаите. От рутера тръгват 4 лан кабела до всяка от стаите. Идеята ми е възможно ли е (четох че е възможно, но нещо не ми се получава) да сложа рутер 1 и по един от лан кабелите да свържа рутер 2 и двата да работят да работят едновремено и да се виждат като една мрежа? Идеята ми е рутер 2 да играе ролята на усилвател. Досега пробвах да задам различни ip адреси на двата рутера но получих нет само по кабел не и безжично. Review router Tenda F300 – ce performanțe oferă unul dintre cele mai ieftine routere wireless – nwradu blog надолу в линка има снимки на по разширения фирмуеър който сложих, може ли някой да ми подскаже какво да направя за да севиждат двата рутера като една мрежа. Рутер 1 получава интернет по DHCP. Засега единия рутер е линксис който съм го сложил като рутер 1 и тази тенда от линка. Ако става това ще го махна този линксис (защото е много зле) и ще взема друг но искам да видя дали става номера. По разни теми доколкото чето навсякъде се пише за айпитата но другите настройи незнам колко имат значение като мак адреси събнет маски и тн.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2

    Отговор: Два рутера едновремено как?

    Да, възможно е. Втория рутер трябва да има възможност да се настрои да работи като АР (аксес пойнт). Може и без кабел между двата в режим WDS.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Отговор: Два рутера едновремено как?

    2-рия рутер (slave router) свързваш мрежовия кабел на LAN порта - както е и на 1-вия (master router) - т.е. този мрежови кабел е свързан на LAN портовете м/у рутерите. Настройките на IP в LAN секцията от менюто на втория рутер трябва да е в обхвата и класа на адресите които са определят от мастър рутера. Ако примерно мастър рутера има в LAN секцията настройки за IP от вида 192.168.0.1 (може да са и други в частта на последните цифри или друг клас мрежа от сорта 10.хх.хх.хх) то втория рутер за IP ще е от сорта 192.168.0.2, за събнет маска както от първия (обикновено 255.255.255.0) за дефоут гейтуей IP-то от мастър рутера ама за LAN адреса... DNS си е пак като предходното IP за гейтуей...

    Дай една снимка на настройките които имаш на мрежовата карта на компютъра си за да ти дадем какво да настроиш на 2-рия рутер...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #4

    Отговор: Два рутера едновремено как?

    Качвам няколко снимки с нещата за които питаш. Идеята нали все пак и да се ползва и безжичната мрежа и двата рутера да се виждат като една мрежа. Доколкото четох трябва да са с еднакви имена и пароли както и на еднакъв канал.
    на вифи картата и лан картата са идентични нещата от снимките.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5

    Отговор: Два рутера едновремено как?

    Втория рутер - кабела се свързва както споменах по горе - от LAN порт на 1-вия до LAN порт на 2-рия.
    Втория рутер ще настроиш да е АП - в секцията за LAN настройки слагаш следните: IP address: 192.168.0.2, Subnet mask: 255.255.255.0 и в секцията за wifi - настройваш секюрито както е на мрежата която ползваш - WPA или WPA2- не се вижда добре коя мрежа ползваш. Името на wifi мрежата на 2-рия рутер абсолютно същото както на първия рутер , както и паролата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    94
    #6

    Отговор: Два рутера едновремено как?

    Благодаря ти, ще пробвам нещата и ще пиша какво е станало.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камера зад 2 рутера
    От glowndark във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 08-12-11, 12:51
  2. Отговори: 1
    Последно: 06-07-10, 10:25
  3. Може ли две карти на един апарат едновремено?
    От Mc Queen във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-09, 18:54
  4. Отговори: 2
    Последно: 07-03-06, 10:18
  5. Отговори: 9
    Последно: 24-12-03, 20:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе