Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #1

    Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

    Защо понякога независимо от вида плейър и версия драйвери, филмите не се показват едновременно и на телевизора, при положение че всичко друго което е на монитора излиза - Радесн 7500

  2.  
     
  3. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #2

    Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

    Провери на Овърлей в опциите на драйвера (Там където са опциите за Адаптера, Монитора, D3D, OpenGL и другите). Трябва да е включен Theater Mode.



    P.S. За тази видеокарта дай-добрата версия на Каталиста е 3.2 (по-добре базираната не нея версия на Omega - http://www.omegacorner.com/ Версията е 2.5.88а).

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #3

    Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

    Ако е включен Theater Mode го показва само като Full Screen . Питането ми е защо понякога се вижда, а понякога не? Thanks!

  5. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #4

    Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

    Сега ще ти опиша няколко ситуации и кажи дали и при теб е така:



    1. Включен е Theater Mode - на монитора всичко е наред, на телевизора се вижда на цял екран.



    2. Телевизора е включен като втори дисплей - Когато преместиш филма на втория монитор (тоест телевизора) филма се вижда в прозореца на плеяра.



    3. Телевизора клонира (показва 1 към едно) монитора - Филма се вижда на монитора, но на телевизора е черен прозорец (там където трябва да е филма) на плеяра.



    Ако така е при теб, то това е нормално.



    Сега нямам настроение да ти обяснявам точно, защо така се получава и на какво се дължи. Ако искаш да разбереш защо е така - отиди на сайта на АТИ - http://www.ati.com или на http://www.radeon2.ru/ (на руски, но пък има много неща - програми, статии и др.).

  6. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #5

    Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

    Особенности и настройки TV-выхода видеокарт ATi.

    • Часть 1: подключение к ТВ.

    • Часть 2: TV стандарты и прочие ньюансы.

    • Часть 3: настройка и возможности драйвера видеокарты.

    • Часть 4: подбор програмного обеспечения для просмотра VideoCD, DivX, Dvd. Просмотр фильмов. Истинная «двухголовость» + DVI + TV-out!!!

    • Часть 5: подводим итоги.



    http://radeon2.ru/konkurs/tvout_tuning.html

  7. KGA
    KGA е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    11
    #6

    Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

    na mene pak vob6te ne mi izliza obraz na televizora po edno vreme mi izliza6e samo kato dam restart i mi e vklu4en TV-to ina4e izlizat kogato si iskat kakvi li ne nastroiki ne sam pravil ne izliza i tova sie moge li da mi e izgarmql procesora koito predava na TV-to

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #7

    Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

    И аз имах съшия проблем докато бях на 98 СЕ. Смених си ОС на ХП СП1 и видеокартата GEFORCE 4 MX440 /128 DDR/ 8X / TVO и си реших проблема... е има и по-добри видеокарти, важното е да е съвместима с конфигурацията ти !! Само искам да отбележа, че ATI не са от гениите при писането на драйвери за хардуера си. Успех[]

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #8

    Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

    Аз пък искам да ти отбележа, че с настройването на TV OUT-a за АТИ карти, хората имат по-малко проблеми, отколкото за същата процедура при Нвидиа карти.



    А относно темата. Пич, щом си решил, че версия 3.2 на драйверите е най-добра за теб...ок, но да ти кажа в новите контрол панели има малко повече опции за theater mode-a, и там може да си направиш да не ти излиза на цял екран картината. Пробвай, тествай. Аз ако си го направя оттам да излиза на цял екран, излиза, но инак не.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #9

    Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Аз пък искам да ти отбележа, че с настройването на TV OUT-a за АТИ карти, хората имат по-малко проблеми, отколкото за същата процедура при Нвидиа карти. X-RAY



    X-RAY аз нищо лошо не съм казал за видеокартите на ATI - дори съм много доволен от тях. Просто исках да отбележа че не познавам човек, който използва точно този вид видеокарта и не е имал проблем с намирането на добри драивери. Пък за настройката на TV-OUT -a според мен GEFORCE са по-добри (лично мнение)!!! Весели празници.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #10

    Проблем с показване на филми едновремено и на ТV

    .

    Проблеми с драйверите на ати са имали много хора. Това е така. Аз също съм имал. Но специално в часта с TV OUT-a са много по-добре направени от Нвидиа (също лично мнение).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 18-08-11, 19:33
  2. Отговори: 2
    Последно: 04-12-10, 20:44
  3. Отговори: 1
    Последно: 06-07-10, 09:25
  4. Може ли две карти на един апарат едновремено?
    От Mc Queen във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-09, 17:54
  5. Отговори: 3
    Последно: 10-10-03, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе