Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

ima li zna4enie IP-to

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    12
    #16

    ima li zna4enie IP-to

    Значи ясноооо. Темата може да мине към архива.

    Щом има router между мрежите ви всеки си запазва адресите.

    За bonnita- ще ме светнеш ли какво е "botove" ? За първи път го чувам като понярие. Освен това има 1001 причини защо да се рутира между 10.0.n.xxx и 10.0.n+1.xxx, но това е друга тема.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #17

    ima li zna4enie IP-to

    прав си че има 1001 причина важното е дали е оправдано в техния случай ако са 20 30 хоста мрежа и то между домашни потребители няма смисъл защото рутера по принцип вкарва най голямо закъснение в сравнение с другото мрежово обурудване но те си знаят нуждите най добре

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    12
    #18

    ima li zna4enie IP-to

    За 20- 30 домашни потребители наистина няма нужда, но ако е голяма мрежа и е необходимо да имам отделна subnet за сървърите, друга за търговците и трета за геймърите (това само като пример) тогава е друга работа.

    По принцип си прав че routing е по бавно от switching но това беше така допреди 5-6 години. В днешно време повечето high-end рутъри имат L3 throughput равен с този на edin L2 switch. Затова и имат labels като L3 (някои дори L4) Switch, L3 switching in hardware и т.н. и т.н.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #19

    ima li zna4enie IP-to

    Има да ама аз такива и на картинки не съм виждал те сигурно ползват Линукс на около 300 мегахерцова система който ще се явява най-слабото им място в мрежата едно на ръка забавянето и второ в компютъра има доста мехажични части - вентилатори твърд диск който в суичовете ги няма.Суича е по евтин почти не изисква поддръжка ( само някой да му забърсва праха от време на време ) хаби по малко ток и кой знае колко още предимства.Не че отхвърлям идеята за рутиране но въпросът е да се намери оптималният вариянт за тях. Линукса пак може да си остане за уеб и мейл сървър или за рутер между интернет и тяхната мрежа и за каквото си го ползват още но ако се случи нещо с него няма да се наруши цялоста на мрежата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе