Резултати от 1 до 7 от общо 7

Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN подходящ ли е за мен.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    28
    #1

    Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN подходящ ли е за мен.

    Ориентирал съм се към въпросната машинка. Искам просто мения от вас специалистите.
    Имам интернет зала с 16 компютъра. + 3 Ип камери.
    От доста време се каня да сменям рутера, защото за сега карам с Тъп линк 740. определено на моменти , мрежата почва да лагва, особено когато някой почне да гледа или да тегли филм с торент. Сега се забелязва и при ъпдейт на някоя игра а те пускат такива през два дена. Това което съм замислил със смяната на този рутер, е вече да премина на гигабитова мрежа, т.е. вместо да купувам и рутер и суитч (гигабитови), мисля да взема това чудо на Микротик. (интернета ми е на оптика.) Wi-fi -то не ми е приоритет, но не може без него....
    Това което ме притеснява е дали това ще ми свърши работа. искам да лимитирам скоростите поравно на всички компютри. И също така ме притеснява самото конфигуриране, никога не съм работил с Микротик.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    18
    #2

    Отговор: Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN подходящ ли е за мен.

    Здравей,
    Това е суич и ако под 100 мегабита към Интернет са ти достатъчни, вземай го.

    Това е най-доброто от ниския клас RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN https://www.senetic.bg/product/RB4011IGS+5HACQ2HND-IN
    Ще ти е нужен поне 1 гигабитов суич допълнително.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    28
    #3

    Отговор: Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN подходящ ли е за мен.

    мисля че бъркаш "Cloud Router Switch is our new Smart Switch series. It combines the best features of a fully functional router and a Layer 3 switch, is powered by the familiar RouterOS" от офиц. сайт.
    рутер и суич 2 в 1.

  5. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #4

    Отговор: Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN подходящ ли е за мен.

    Не бърка. Определено не си заслужава да взимаш това за тези цели, не ти трябва.
    0pl0pl ти е дал много добро предложение, така че щом си се ориентирал към тоя ценови клас бих ти препоръчал да се вслушаш в съвета му. И наистина това, дето си харесал, на практика е суич с допълнителни функции, но предначначението му е да работи като суич, не като рутер.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    28
    #5

    Отговор: Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN подходящ ли е за мен.

    то хубаво , ама портовете са само 10. После трябва да купувам и гигабитов суич. малко дебело ми излиза.

  7. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #6

    Отговор: Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN подходящ ли е за мен.

    1. RB750Gr3 - 105лв.
    2. Netis ST-3108G - 3*42=126лв.
    3. Нещо за безжичната връзка от около 25-30лв
    Общо: ~260лв

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    28
    #7

    Отговор: Mikrotik Cloud Router Switch CRS125-24G-1S-2HnD-IN подходящ ли е за мен.

    очаквам и други мнения, не съм много привърженик на 3 суича, не че нещо но не е практично.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VPS или Cloud уеб хостинг?
    От Thorn във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 31-05-19, 15:08
  2. Отговори: 2
    Последно: 04-04-13, 18:58
  3. TP-Link TL-WR940N, MIMO Wireless-N Router + 4Port Switch, 3 антени
    От petrchev във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 12-05-12, 20:09
  4. WiFi Router - switch
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 25-12-07, 00:27
  5. Отговори: 1
    Последно: 28-10-06, 21:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе