Резултати от 1 до 12 от общо 12

WiFi Router - switch

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    WiFi Router - switch

    Здравейте,

    Имам wifi router - Trendnet 300Mbps Wireless N Firewall Router TEW-631BRP малко инфо тука:
    http://www.trendware.com/products/TEW-631BRP.htm

    В момента схемата е горе-долу така

    Рутер PC
    |
    ------------------------
    | | |
    PC1 PC2 Wifi
    --------------
    | |
    laptop1 laptop2

    Искам да направя, така че когато двата лаптопа се връзват към wifi-то да могат да виждат PC1, PC2 от другата мрежа. Т.е. все едно са в една мрежа. Защото сега wifi раздава адреси, различни от тези на Рутер PC. В документацията на рутера пише. че има опция Router mode - route/bridge - да се използва като мост, но уви в менюто на рутера го няма този ред, както е описан в документацията. Пробвах и със ресетване на настройките, но уви. Може би с новия фирмуер може и да се получи - не знам.

    А може ли лан кабела, който влиза в wifi-то да не се включи във WAN порт-а, а в lan порта - Така ще се получи ли ?

    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #2

    Re: WiFi Router - switch

    От линка видях, че твоя wifi рутер има 4 LAN порта. Вероятно ще ти е по-лесно да включищ там PC-тата. Така ще си опростиш мрежата и всички ще са ти в една мрежа.

  4. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #3

    Re: WiFi Router - switch

    Не не всичко си остава на място както си е. В смисъл компютрите са повечко - 30-на, това е принципна схема.
    Мисля, че ако кабелчето от рутера влезе в лан порта би трябвало всичко да е окей, но не съм сигурен...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #4

    Re: WiFi Router - switch

    Цитат Първоначално публикувано от get
    Мисля, че ако кабелчето от рутера влезе в лан порта би трябвало всичко да е окей, но не съм сигурен...
    Аз мисля, че няма да се получи този вариант с кабелчето - рутера пак ще си направи друга мрежа.
    И вероятно няма да получаваш въобще интернет на лаптопите.
    Ако компютрите са ти повече, то се предполага, че са вързани на суичове следователно може да ги вържеш така :
    Рутер РС -->wifi рутер -->switch --> PC1, PC2, ..PCn
    |
    лаптопи

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: WiFi Router - switch

    Сложи кабела в някой от LAN-портовете на WiFi-рутера,
    в настройките на WiFi-рутера забрани NAT и DHCP в WiFi-рутера, а също така за LAN- адрес (пак в настройките на WiFi-рутера) дай подходящ адрес от същата мрежа в която са останалите компютри. По тоя начин, ще се получи нещо като WiFi-суич

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #6

    Re: WiFi Router - switch

    Eто как

    Интернет=>WAN router=>LAN router=>WAN WI-FI=>Laptops etc...


    Router IP Example=192.168.1.1 =>To WAN WI-FI IP=>192.168.1.100 (Static IP's)

    Router DHCP Scope= 192.168.1.50 to 192.168.1.100

    Wi-Fi DHCP Scope= 192.168.1.120 to 192.168.1.130


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: WiFi Router - switch

    Това класно съм го решавал със 6 и то няколко пъти!
    Това, което трябва да направиш, е да подкараш безжичния рутер като Access point.
    A това става така: на WAN порта му даваш някакъв статичен IP адрес, на LAN порта му даваш статично последния адрес (примерно) от мрежата, в която са РС1 и РС2, изключваш му DHCP-то, wireless интерфейса си го настройваш както ти е кеф (канал, с/без WPA и т.н.) и вече трябва да видиш как (ако изобщо) влияе Router mode - route/bridge.
    Включваш някой от LAN портовете му към мрежата на РС1 и РС2, поставяш го на подходящо за облъчване място и си ОК!

    Ако има значение - правил съм го c LinkSys WRT54g. За спорта мога да опитам с Edimax BR6204g

    Успех!

  10. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #8

    Re: WiFi Router - switch

    Варианта да сложа wifi пред switch-а отпада. Нито мястото е удобно, нито ми се иска да го правя.
    Днес ще пробвам, това което си мислих, кабела от мрежата да не влиза във wan, а в lan порта.
    Тъй като в мрежата има dhcp сървър се чудя дали лаптопите сами ще си вземат айпи-та.

    Довечера ще споделя резултатите

  11. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #9

    Re: WiFi Router - switch

    Всичко е окей - стана така както си го мислих.

    Благодаря на всички !

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #10

    Re: WiFi Router - switch

    за да не пускам нова тема искам да ви питам следното нещо тук

    сложих си безжичен рутер в къщи към бтк адсл. обаче се получава следната тъпня, дори и на 1 м от рутера пинговете в един момент започват да се губят а сигнала като радио перфектен, на 5 м в друга стая просто няма никой.

    пробвах с 2-ри рутер на същата марка (ZyXEL) проблема остава, а и съм сигурен че не е от модела защото такива рутери съм пускал на няколко места и проблем няма.
    след това пробвах и с един netgear пак същия проблем. започнах да се съмнявам в картата на лаптопа която е с атерос чипсет, уж добра я водят.
    накрая започнах да правя проби и различни драйвери, и нови и най-нови и все така, накрая с някакъв по стар драйвер нещата се закрепиха, но единствено и само с него. някой би ли ми обяснил защо се получава така и каква е гаранцията че ако след време сложа виста няма пак да се обози заради драйвери.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: WiFi Router - switch

    Тая карта вградена ли е или е слагана допълнително. Ако е слагана допълнително може антената да не е свързана. Иначе разстоянието задължително трявба да е повече от метър иначе има проблеми. Ако тази безжичкна карта не се оправи може да я смениш, ако е лаптоп. Повечето лаптопи иамт miniPCI слот. На него се слага безжичната ланка. Иначе на десктоп компютър всичко е възможно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #12

    Re: WiFi Router - switch

    на лаптоп е, вградената карта

    но сега със старите драйвери работи супер, даже през няколко стени и около 20м разтояние

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TP-Link TL-WR940N, MIMO Wireless-N Router + 4Port Switch, 3 антени
    От petrchev във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 12-05-12, 19:09
  2. 3G WIFI Router huawei
    От arkadius във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-02-12, 12:24
  3. Продавам WiFi Router Netgear wpn824 v2
    От ScorpioBG във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-04-09, 22:22
  4. Препоръчайте ми Wifi Router
    От xzone във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 15-04-08, 12:55
  5. Отговори: 1
    Последно: 28-10-06, 20:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе