Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

realno IP v LAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    85
    #1

    realno IP v LAN

    Imam slednia tup vupros. Pusnal sum si v moiata lokalna mreja ot 3 pc i-net na vsiako. Za sujalenie ne sedia na gateway a na edin ot drugiye pc. Kak moga da napraviam ip na moia (vutreshnia pc) iavno za i-net, demek da moga da poluchavam po icq failove, da moga da igraia niakvi igri, ta daje i tuka v Setcoma da si sloja kartinka i mi iskat url. Prepolagam che stava s maskirane na ip adresi, no kude tochno i koi opcia se cuka ne znam. PC sa s windows xp ako tova moge da vi pomogne. Nadiavam se che ne mi e mnogo oburkan vuprosa. Blagodaria vi predvaritelno.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    realno IP v LAN

    Ако е само за ICQ може и без реално IP да получавай файлове. Просто трябва да се настрои ICQ-тo.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    realno IP v LAN

    Мдааа. Или трябва да се включиш ти като Gateway (ако имаш реално IP)

    Или да рутираш към твоя компютър (ако имаш 2 реални IP)

    Или да правиш NAT-Routing (т.е. псевдо рутиране което ще ти даде всичко което искаш и не ти трябват адреси)

    Но в общи линии това не се една, две опции за цъкване на gateway-a...



    Като начало кажи на Gateway-a какъв софтуер ползваш за да имаш нет на станциите.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #4

    realno IP v LAN

    mene me interesuwa po princip pak, ne za ICQ ami za Remoe Admin na mashina koqto e zad NAT, pri polozenie che imam samo 1 realno IP. I to po tochno za remote admin na nqkolko mashini ne na edna ot LAN - a, ewentualno s nqkakaw VPN, i na toq deto she administrira da mu dawam IP ot LAN - a mi e ideqta no neznam kak tochno bih mogal da q osashtestwq s win 2000 operacionna sam a za NAT, shaping etc. polzwam Total Trfaic Controler

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    85
    #5

    realno IP v LAN

    Ами интернета ми е по ЛАН, което значи че съм закачен към неговата локална мрежа и той ми е дал IP адрес, който мисля че не е реален. Аз незнам ти за кой gateway говориш, моя или неговия, и ако може по подробно да ми обясниш за NAT-routing и какъв софтуер ще ми трябва.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #6

    realno IP v LAN

    Gaby не знам точно с TTC как става, но принципа е следния виждаш кой порт използва Remote Admina (май RPC беше нещо, правиш една сесия и пускаш NetStat и ще го видиш).. после на portmapera му задаваш да прехвърля към другото IP при заявка към този порт. (изобщо windows-a за тези неща е яко бъгава история, и има огромна вероятност нищо да не стане).



    Още нещо мисля че специално за Remote Admina има patch на Microsoft за да работи зад Firewall... виж WindowsUpdate

    (иначе ще правиш --> Remote Desktop към Gate-a от там Remote Desktop към Станцията през вътрешната мрежа)



    Ако успееш прати малко шотове от TTC-то да ги видим

    -----------------------------

    Stefankos говоря за gateway с реално IP... (вероятно на твоя човек)

    Иначе Natrouting така да се каже прехвърля твоите портове на машината с реално IP. (Port Maping) -- на практика разпознава кои заявки са за теб и ти ги препраща в последствие..

    Софтуери: Winroute, Wingate, IPMagic TTC, ISA Server





    BTW: В такива моменти обикновенно се показва Ghost който с 1-2 реда Linux Shell-а решава проблема.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    85
    #7

    realno IP v LAN

    Gaby а да знаеш от къде мога да си го сваля IPMagic TTC, защото пробвах в free.techno-link.com и в офиц. им страница,но не го дават за сваляне.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #8

    realno IP v LAN

    abe nai dobre e s VPN ama neznam kak stawa. Twa s parwo do Gatewaya i ot tam nawatre ne stawa zashtoto klientite ne trqbwa da znaqt pass - a za gatewaya. Twa s portowete stawa samo za edna stanciq ili pak trqbwa da sqka stanciq otdelen port, i trqwa da znaesh koq stanciq na koi port e.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #9

    realno IP v LAN

    То може и със subdomain-и с имената на станциите ... но струва ли си такава затра?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #10

    realno IP v LAN

    nai lesno spored men shte e s VPN i kato se warze nqkoi da poluchawa IP ot LAN - a, samo che neznam kak se prawi

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #11

    realno IP v LAN

    Tuka do kolkoto vidqah seki e kazal po neshto i nikoi ne e kazal tochno kakvo trqabva da se napravi..

    1. Winxp ne moje da routira moje samo da maskira ( tova moje da se koregira no ne moje da go napravi vseki..)

    Po dobriqa variant e windows 2000 /2003 server za GW ili linux

    2. trqabvat ti pone 2 realni ip-ta ot dostavchika

    3. ostava samo da si nastroish routera i si gotov....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    85
    #12

    realno IP v LAN

    tova znachi li che ako naimam relno ip , ne moga da si pusna mail i ftp server dostupen za celia i-net. Maskiraneto ne e li dostatuchno, koeto vurshi xp, puk veche ISP shte mi rutira paketite do men i navun

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #13

    realno IP v LAN

    Gaby Remote Admin-a има една опция connect trough host която върши идеална работа само трябва да го инсталираш на рутера с реалния адрес и на маскирания комютър после в клиентската част аддваш рутера с виншния адрес аддваш и хоста с вътрешния и му включваш гореспоменатата опция и избираш през кой пц да се свързва ... разбира се ако ти трябва за и за други цели явно ти трябва някои от решенията описани по горе

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #14

    realno IP v LAN

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">tova znachi li che ako naimam relno ip , ne moga da si pusna mail i ftp server dostupen za celia i-net. Maskiraneto ne e li dostatuchno, koeto vurshi xp, puk veche ISP shte mi rutira paketite do men i navun



    <div align="right">оргинално мнение на stefankos</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Tochno tova oznachava !!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #15

    realno IP v LAN

    Taka ne stawa, zashtoto kato se connectwash kam parwiq host ( gatewaya ) trqbwa da mu znaesh parolata... a ne trqbwa wsichki da mu znaqt parolata, izmislil sam drugo ( koeto mi se wizda i edinstwena alternatiwa ) VPN kam Gateway - a toi mi dawa IP ot LAN - a i gotowo. Samo ne razbrah zashto sa mi 2 realni IP ta ?!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Kak da si napravq IP-to realno ?
    От DragonSpirit във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 20-12-03, 13:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе