Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Problem s mrejata v WinXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #1

    Problem s mrejata v WinXP

    Проблемът е следният:аз съм на WinXp-моя и когато се опитвам да изтегля файл от някой шернат фолдер на машина с Win98 това нещо става невероятно бавно.когато тегля файл от друга машина която е на WinXp там няма проблеми.но това важи само за тази машина.защото има и други WinXp-а за които важи ситуацията с Win98.Странното обаче е че някой тегли нещо което се намира на моята машина(WinXp-моя) няма проблеми в бързината.мрежата е 10/100mbitova.другите машини в мрежата нямат моят проблем.нещо е моята машина.Трих и възстановявах драйверите на мрежата наново сменях IP-to името на машината ефект няма.кажете ми някаква идея.такова нещо не сам виждал до сега.само ще отбележа че всичко си работеше нормално преди

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #2

    Problem s mrejata v WinXP

    И при мен е така, само дето в нашата мрежа не останаха хора на Вин98 и всичко е ОК сега. Иначе преди от Вин98 теглех с 500-600 кБ/с а теглеха от мен с 1 МБ/с, както и аз теглех(тегля и в момента) с тази скорост, само че от Win2k/XP. Това разбира се е за 10 МБ мрежа. Предполагам че това е от мрежовата ми карта, която е Realtek RTL8029AS. Не знам при вас какви са картите.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #3

    Problem s mrejata v WinXP

    И аз го имам този проблем и все още не съм намерил решение. Някой ако има някаква идея ще се радвам да я спорели

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #4

    Problem s mrejata v WinXP





    току що тествах - 442 MB (463*628*288 bytes) - за 100 секунди



    ма на мен ми се вижда нормално.



    нещо не е наред при вас , ама как да ви кажа така от разстояние.



    докато бяхме с мрежа 10 mbit/s , правехме 700-800 kb/s на всичките 98, но вече сме с 10-100




  6. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #5

    Problem s mrejata v WinXP

    От windows 2000 към windows 2000 няма проблем - мрежата хвърчи, но особено когато записвам файл от 2000 на 98 върви много бавно - 200 - 300 Кбайта! Мрежата е 100 М бита.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #6

    Problem s mrejata v WinXP

    Проблема още не сам го решил.моята платка е някаква Intel(R) PRO/100 VE и е вградена на дъното.кажете ми някакав начин за тестване(това последното към smarty), досега използвам за това перформанса на XP-то.мисля си и обаче и да сложа друга мрежова платка, за да видя как действа

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #7

    Problem s mrejata v WinXP

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">кажете ми някакав начин за тестване(това последното към smarty),



    <div align="right">оргинално мнение на exorcist</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Тези 700-800 кВ, за които пиша по-горе съм ги мерил с WinOnCD, някаква версия(но бяха верни тестовете), а теста който проведох сега е по часовник - филм от Win 98----> XP - дето става за 100 секунди.



    моето мнение е, че проблема е Ви е софтуерен.



    какви протоколи си инсталирал, какви са настройките на Lan -а - например "Full Duplex "? - виж в книжката на дъното пише ли нещо специално за вградения Лан ....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #8

    Problem s mrejata v WinXP

    Всички опции на мрежовата карта са по подразбиране.Не съм ги променял ... щото отначало всичко беше добре.Относно тази, за която попита Link Speed & Duplex - Auto Detect.

    Относно протоколите: само TCP-IP;и service-а за шаринг.Знам че вероятността проблема да е софтуерен е огромна, но къде ?Нещто се е замазало в XP-to според мен.Но не мога да установя точно какво.Иначе през от NET-a с IE точа примерно без проблеми (за разлика от локалната мрежа).Още не сам пробвал да сменя мрежовата карта, за да съм напълно сигурен.Книжка нямам.То моят проблем как да го опиша-имам чуството че нещто ми ограничава скоростта, но как да разбера какво.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #9

    Problem s mrejata v WinXP

    абе всъщност аз не съм голям спец по мрежите - аз като имам проблем бъзикам и преинсталирам докато го оправя , ама тук има разбирачи , така че все някой требе да каже.



    ама що не пробваш Link Speed/Duplex Mode - 100 Full Mode




  12. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #10

    Problem s mrejata v WinXP

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Проблемът е следният:аз съм на WinXp-моя и когато се опитвам да изтегля файл от някой шернат фолдер на машина с Win98 това нещо става невероятно бавно.когато тегля файл от друга машина която е на WinXp там няма проблеми.



    <div align="right">оргинално мнение на exorcist</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не си си затрил съответния ключ - при разнородна локална мрежа с машини под WinXP и Win9x се получава голямо забавяне (или невъзможност) при броузване на мрежовите ресурси на машините с WinXP. Решението е следното:



    Start > run > regedit



    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RemoteComputer\NameSpace



    N:1 - {2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D}

    N:2 - {D-???? ??... Този (вторият) ключ се изтрива, рестарт и готово}

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #11

    Problem s mrejata v WinXP

    Не говорим за забавено броузване, а за забавен трансфер (има разлика). При мен ако сложа на Link Speed/Duplex Mode - 100 Full Mode не смятам че ще се промени нещо, тъй като съм на BNC кабел и повече от 10 Mbps не мога да вдигна. Според мен проблема при мен е в драйверите на картата, обаче по-нови за нея няма.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Problem s mrejata v WinXP

    И аз има същия проблем и все още не съм го решил. Може да е от едната ЛАН картата понеже е някаква noname PCMCIA. Абсолютно нищо не се знае за нея. Можеби проблема е във М$.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    46
    #13

    Problem s mrejata v WinXP

    da i az imam su6tiq problem samo 4e az sum s windows 2003 net server family edition.... za sujalenie imame samo 1 pc v mrejata s win98... oba4e to4no ot nego mi trqbva da to4a..

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #14

    Problem s mrejata v WinXP

    Към DGP:Следвах съвета ти и нищо не се получи - проблемът остава.

    Относно мрежовата платка: 1.Смених и драйверите и пак нищо 2. Сложих още една мрежова платка за тест и при нея същият резултат.

    Държа пак да отбележа факта, че имам и други WinXp-а за които важи ситуацията с Win98.Просто си мисля, че проблема е в WinXp.Но къде?

    Не сам ви казал обаче и другият факт - имам SQL програма на машината си (клиентска част), която се връзва към SQL сервера посредством ODBC.Най-важното тук е, че тази програма извършва заявките много бавно (т.е. бавно отваря различните формуляри, бланки и т.н.).А това не беше така в началото, просто всичко си вървеше нормално-трансферите на данни между писитата и SQL заявките към сервера.Най тъпото е, че на другите машини използващи SQL-а нямат проблеми.Само на тази на която съм(((


  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    3
    #15

    Problem s mrejata v WinXP

    za da si proverish trafika na teglene po nagledno ima mnogo hubava programka kazva se t-copy. otnosno problema s tvojto XP ne v nego problema a v Win98. Az go imah sushtia problem podkarah vsi4ko si raboteshe (na 100Mbps). Triabvashe da razka4a pc-tata i sled tova se otkazah da ia pravia pak sushtata operacia(ne mi haresva XP, predpo4itam 2000)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. problem s WinXp
    От Archo във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-03, 13:07
  2. problem s dvd i winxp
    От nadiasevdal във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-06-03, 19:14
  3. WinXP BIG problem!!!
    От Yozo във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 05-06-02, 22:31
  4. WinXP BIG problem!!!
    От Yozo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-02, 01:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе