Резултати от 1 до 6 от общо 6

Сигурност в NETA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    11
    #1

    Сигурност в NETA

    Здравейте специалисти !





    Какви са най-оптималните настройки в Internet Options

    от гледна точка на сигурността ???

    Къде и какви отметки трябва да се направят ???









    БЛАГОДАРНОСТИ в аванс !!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Сигурност в NETA

    В тази връзка би ли обяснил някой:

    1. Каква е <u>разликата</u> между различните нива (Low, Medium, High Safety) в Java Permissions и Software Permissions.

    2. Какво е META REFRESH (не се смейте, не знам бе [:I])

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    11
    #3

    Сигурност в NETA





    Ще съм ти благодарен ru_boy ,

    ако ми дадеш настройките

    стъпка по стъпка !!!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #4

    Сигурност в NETA

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">В тази връзка би ли обяснил някой:

    2. Какво е META REFRESH (не се смейте, не знам бе [:I])



    <div align="right">оргинално мнение на Raid</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Никой не са смее -

    meta refresh има on i off - препорачително е да е на off ако си на трафик



    refresh-a по принцип е за презареждане на сайтове



    примерно един новинарски сайт :

    хората слагат през 10 минути информация

    и вместо да се надяват някой да презареди сайта им, след като вече го е, си слагат refresh-а,

    демек browser-о ти сам презарежда след определено време съжият сайт,

    а може и друг



    ето ти един пример за това:

    http://dnesplus.com/frontpage.asp

    .....<meta http-equiv="Refresh" content="300;url=http://dnesplus.com/frontpage.asp">...



    Това оказва след колко време и към кой сайт да пренасочи - в този пример след 300; и излишно следващото - но за удобство са го направили това





    Представи си сега че си на трафик

    примерно 200мб на месец[]



    Отваряш тежък сайт / примерно 500кб/

    той е с рефреш на всеки 15 сек

    Ставаш от ПКто по работа -

    след час се връщаш - и не само че ти е свършил нета ами си и вътре с няколко десеттака вече [:D]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #5

    Сигурност в NETA

    10x Pa3KaTaH!!!



    Заблуди ме "МЕТА" в опцията, ама сега е ясно. На "Оn" съм и на трафик (1Gb/месец), но постоянно ми стои отворен само форумът, така, че ще си го оставя така []. На другите компютри в мрежата обаче непременно ще го оправя.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Сигурност в NETA

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Ще съм ти благодарен ru_boy ,

    ако ми дадеш настройките

    стъпка по стъпка !!!



    <div align="right">оргинално мнение на Didi4</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    За <font color="orange">IE</font id="orange"> ->Tools->Internet Options ...->Security тук има четири зони и тази, която ни интерисува е червената т.е. Restrictes sites -> скачаме на Custom level и слагаме Disable на всички места в опциите, като на последната опция в скролираното меню слагаме настройката на Prompt .... . Потвърждаваме промените и сме готови.

    ---------

    За <font color="orange">Outlook Express </font id="orange">-->Tools->Options->Security->на virus protection има две възможности и ние избираме (слагаме отметка) Restricted Sites Zone. По надолу избираме (слагаме отметка) Warn me ..., отметка и на Do not allow .... . Потвърждаваме промените.

    ---------

    За <font color="orange">Outlook</font id="orange"> (aко въобще някой го ползва, въпреки, че е добра програма) -->Tools->Options->Security->secure content-> от падащото меню (списък) избираме Restricted sites. И готово.

    ---------

    <font color="yellow">С така направените промени сме блокирали при IE всички изпълними скриптове, ActiveX, Java Script, Iframe и т.н.</font id="yellow"> Подобно е положението и при другите две програми за ел. поща. Те се опитват да са услужливи и показват картинки (в които може да има зловредни скриптове и програми), когато не са настроени предвидливо, за да може да се блокират троянските коне, и вирусите и другите "вредни" скриптове. Логиката на защитата е ясна, за това само неправилно конфигурирана система може да бъде атакувана, за добре конфигурираната бедите са рядкост.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Приемник Neta HD8400
    От veszxr във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 5
    Последно: 19-11-18, 15:26
  2. Продавам цифров приемник NETA 5510 DCR-C
    От bobolin05 във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 08-01-15, 12:25
  3. Кабелен DVB-C HD приемник NETA HD8400
    От Suren във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 09-05-14, 17:05
  4. Bugna mi se neta
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 30-03-03, 00:48
  5. razdelqne na neta......
    От petkov във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 15-08-02, 13:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе