Резултати от 1 до 9 от общо 9

Problem s mreja...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    4
    #1

    Problem s mreja...

    Zdraveite. Imam problem s mrejata si, no ne znam tochno kude moje da e . Znachi kato cialo izpolzvam router PII 350 MHz Klamath sus 128 SDRAM i duno Intel. Zakachil sum 2 LAN karti RealTek (ednata za antenata, a drugata za LAN-a). OS-a e FreeBSD. Kato kabel polzvam niakakvo FTP Cat. 5 na N-CONNECT SYSTEMS. Niama trase nad 100 metra...nai-dulgoto e na okolo 70. Vsichki kabeli sa testvani i nema problem po tiah. Ima obshto 4 suitcha model C-Net CNSH-800...navurzani sa s kabel tip prav ( Бз-З Бор-С БС-Ор Бк-К ). Ta kato spomenah, che ne znam tochno kude e problema "poizlugah"...Na niakolko puti se sluchi taka, che router-a si imashe net, ama natam nemashe nikoi . I mrejata se gubeshe. Dokato si bluskah glavata nakraia mi hrumna da restartiram suitcha i....se opravi. Mojete li da mi predlojite niakakvo reshenie na tozi problem ? Priemete vuprosa kato ot nai-goliam lamer po otnoshenie na mreji i, ako ne e problem za vas bih jelal da polucha izcherpatelen otgovor na vuprosa si...Demek ne moga da spia spokoino na toia etap i iskam tova da prestane (pone otchasti) . Blagodaria predvaritelno.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    Problem s mreja...

    Смени суитча .може би е тръгнал да си ходи вече вземи си един евтин от 40-50 лв и пробвай с него.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    4
    #3

    Problem s mreja...

    "BAD_BOBIK: Смени суитча .може би е тръгнал да си ходи вече вземи си един евтин от 40-50 лв и пробвай с него."



    Абе то натам отиват нещата. Работата е там, че и 4-те суитч-а по мрежата са чисто нови...на не повече от 2-3 дни . Аз се порових из форума, но не можах да намеря конкретно решение на проблема ми. Видях обаче да се споменава за захранване по УТП кабел към суитча...Нека да уточня още някои неща...Споменах, че суитч-овете са общо 4 и са еднакви като марка. Единия е на разстояние от около 5 метра от рутер-а . Втория е на около 70 метра от първия, третия на около 30 метра (пак е вързан към първия суитч) и последния е пак на около 30 метра от третия. Става въпрос за един блок. Всичките суитчове са в апартаменти...не по гълъбарниците...Та...други идеи ? Мерси предварително.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    Problem s mreja...

    Както вече сам си се ориентирал, суитчовете ти са пълна тесла. Това, че са на 2-3 дни може и да е добре - на цена близка до тяхната може да се съгласят от фирмата да ти ги подменят с нещо, което работи. Аз имах същия проблем с 2 суитча Surecom - на третия ден ги смених, единия с Repotec, другия с Tom's Made (?!?) и всичко заспа на три без коз. Съжалявам, че не ти давам друга идея (както помоли), ама при мен така се оправиха нещата...

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    4
    #5

    Problem s mreja...

    Ами май така ще стане накрая. Repotec суитч-овете са с около 5-7 лева по-евтини от тези, които купих (C-Net CNSH-800). Колкото до това дали ще се съгласят да ги подменят...охо....шъ са съгласяват и хоро ше играят...Сега си задавам въпроса дали да не ги върна тотално и да купя маркови суитчове втора ръка...Също така при евентуална замяна дали мога да се доверя на Repotec ? Мерси много за мненията ви RAID и BOBIK...

  7. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #6

    Problem s mreja...

    Като са ти 4 еднакви що не им размениш местата за да видиш как се държи тоя проблемния на друго място?

    Па чак тогава почни да ходиш по мъките за смяна замяна подмяна и тнт.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Problem s mreja...

    ако ще смяняш суичове си вземи такива със захранване в тях, а тия платмасовите имат нужда от чест рестарт за да бачкат като хората, аз в момента съм ЛАН с още 350 човека и най често така се оправят проблемите

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #8

    Problem s mreja...

    Аз бих те посъветвал, първо да поразгледаш как са ти настроени картите. Имах на няколко пъти подобен проблем с различни суичове и карти - оказа се, че auto negtiation-а им не работи коректно винаги и със всякакви карти. Например при единия от случаите, машина с FreeBSD и карта Realtek губеше връзка, когато картата е на 100-Full Duplex и само рестарт на суича оправяше положението, но когато я сложих на Auto, проблемът изчезна. При друг случай - точно обратното, връзката се губи, когато картата е на Auto, а работи безпробемно с дадения суич, когато я сложиш на твърда настройка. Така, че експериментиране му е майката.



    P.S. Ха, сетих се за още по-странен случай: Бридж WET11 (10-мегабитов е към кабела) и суич 5-портов Canyon=Qubs=... (риълтешки чипсет) - на един порт не ще да зацепи изобщо (свети, мига, ама няма никой), на съседния порт си тръгва нормално. Сменям суича със същия модел - пак така!? Иначе като закача компютър на въпросния порт, няма проблем. Никъде в спецификациите не пише, че 5-и порт се различава от другите по нещо...

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    4
    #9

    Problem s mreja...

    Не знам, но май наистина проблема е в LAN картите. Ненормално е (макар и рядко) да се губят пакети (макар и малко) от рутер-а до мен, който в момента седя на 4-5 метра от него (дали има и толкова...в една стая сме , а например пинг-а до антената да е чувствително по-малък. Ето и малка демонстрация:



    $:> ping антена

    PING антена (антена): 56 data bytes

    64 bytes from антена: icmp_seq=0 ttl=64 time=0.067 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=1 ttl=64 time=0.042 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=2 ttl=64 time=0.041 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=3 ttl=64 time=0.075 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=4 ttl=64 time=0.041 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=5 ttl=64 time=0.039 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=6 ttl=64 time=0.042 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=7 ttl=64 time=0.039 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=8 ttl=64 time=0.038 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=9 ttl=64 time=0.037 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=10 ttl=64 time=0.041 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=11 ttl=64 time=0.040 ms

    64 bytes from антена: icmp_seq=12 ttl=64 time=0.039 ms



    --- антена ping statistics ---

    13 packets transmitted, 13 packets received, 0% packet loss

    round-trip min/avg/max/stddev = 0.037/0.045/0.075/0.011 ms



    А какво става при мен ?



    $:> ping мен

    PING мен (мен): 56 data bytes

    64 bytes from мен: icmp_seq=0 ttl=128 time=0.364 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=1 ttl=128 time=0.316 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=2 ttl=128 time=0.316 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=3 ttl=128 time=0.321 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=4 ttl=128 time=0.328 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=5 ttl=128 time=0.317 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=6 ttl=128 time=0.312 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=7 ttl=128 time=0.331 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=8 ttl=128 time=0.310 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=9 ttl=128 time=0.315 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=10 ttl=128 time=0.314 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=11 ttl=128 time=0.329 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=12 ttl=128 time=0.336 ms

    64 bytes from мен: icmp_seq=13 ttl=128 time=0.325 ms



    --- мен ping statistics ---

    14 packets transmitted, 14 packets received, 0% packet loss

    round-trip min/avg/max/stddev = 0.310/0.324/0.364/0.013 ms



    Например пинг-а до брат ми в другата стая е 2 пъти по-малък от моя . Разликата не е толкова чувствителна, но все пак...Аз погледнах още веднъж книжчицата на мойте "супер" суитчове и взех, че поразместих кабели и досега не е забивало нито 1 път (да чукна на тиква)...Да се надяваме, че няма отново да имам подобен проблем (поне не толкова често). Смятам като следваща стъпка да пусна допълнително ток до аксес пойнт-а, а и до суитчовете, защото съм чувал, че се практикува често, заради предоставените ни от НЕК "прекрасни" мрежи . А и смятам да взема 2 Интел-ки чисто нови (или втора ръка, но до момента има само ISA), които не са толкова недостъпни като цена, като марковите суитч-ове например. Прекалено ми е плитък джоба за 80-100 долара на суитч . Абе ше се научиме...все пак мрежата я направихме за 4-5 дни...не може без проблеми . Тенк ю пийпъл.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Problem s mreja ( nqmam kirilica v momenta)
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 15-08-04, 22:39
  2. LAN mreja
    От rony във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 28-04-04, 16:43
  3. kak da svarja v mreja 2 pc-ta
    От haa във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 26-11-03, 00:20
  4. LAN mreja v Slatina
    От Sunny във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 17-03-03, 15:49
  5. Mreja pod DOS
    От d-rRoss във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-02, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе