Резултати от 1 до 7 от общо 7

Broadcasting?!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    2
    #1

    Broadcasting?!?

    Вълнува ме темата Broadcasting - принцип на действие, съсрвери, плеъри и всичко на тази тема[?] Къде мога да прочета нещо по въпроса? Ако е на Български още по добре!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Broadcasting?!?

    BROADCASTING

    ['br?:dka:sti?]

    n радиопредаване, телевизионно предаване, емисия

    Какво точно те интересува? Конкретизирай въпроса си!

    Това е много широко понятие.

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #3

    Broadcasting?!?

    Вероятно питаш за интернетския.

    Това е нещо без което не може

    Колкото ти е по голяма мрежата толкова повече трафик се генерира(той не ти се брои от доставчика)

    Ако имаш кабелен модем направо можеш да се ужасиш...

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    2
    #4

    Broadcasting?!?

    Конкретната ми цел е да пусна една музика(радио) и едно видео по локална мрежа. В началото бе Tonecast. Видя ми се лесно. Но когато въпроса опря до видео ме светнаха за Helix Server, Helix Producer и т.н. http://www.realnetworks.com/products..._delivery.html

    И като се започна с едни портове, http-та, UDP-та, RTSP-ta, PNA-ta... усетих че абсолютно си нямам хабер за к'во иде реч. Хората са описали всичко в хелповете но аз като начинаещ изпускам тънките моменти. Затова търся да прочета нещо написано като за непрофесионалисти.<font color="beige"></font id="beige">

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #5

    Broadcasting?!?

    От време на време пускам по нашата локална мрежа streaming video, чийто източник е сигнал от кабелната телевизия. За целта ползвам MS Windows Encoder. Настройките му ги направих за около 5 минути. За streaming audio - не знам, не съм пробвал, но принципът не би трябвало да е различен...

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #6

    Broadcasting?!?

    www.videolan.org



    можеш да пуснеш какъвто и да е източнк - видео, сателит, ДВД, DivX , и каквото ти дойде наум през лан-а

    има версии за всякакви ОС, освен това е напълно безплатен

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    285
    #7

    Broadcasting?!?

    Ако става въпрос за аудио - SHOUTCAST е решението...Трудно се конфигурира, ако си зад NAT, но за локалната мрежа ще ти е перфектно



    www.shoutcast.com

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Reciever и Digital Audio Broadcasting (DAB)
    От solo2003 във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-06, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе