Резултати от 1 до 12 от общо 12

UTP кабели по блоковете.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    25
    #1

    UTP кабели по блоковете.

    Здравейте. Вчера имах проблем с прокарването на един кабел по 2 блока а именно: един съсед мина и тръгна да заплашва, че ще вика полиция и т.н. и... бяхме принудени да спрем работата. Кабелът е пуснат заедно с тези на кабелната телевизия, така че да не пречи никому, няма напрежение по - високо от максималното допустимо безопасно за един човек и няма причина да пречи на хората. Интересно ми е какво ми трябва, за да пускам такива кабели без да имам проблеми със съседите. Някакви карти, разрешителни, ако ще и такси да се плащат (явно БТК пак ще цака...). Също има ли друг, по - бърз начин за закрепването на кабела, освен пирончета с ушички, които го държат. Имам един пистолет, който изстрелва телбодчета, но не работи ефикасно. Мерси предварително, поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    UTP кабели по блоковете.

    Начина е един - да се разбереш с домоуправителите на блоковете(входовете), между които искаш да опънеш кабела.

    Иначе по закон тоя дето е вдигнал патардията е прав - прочети това:

    НАРЕДБА № 9 от 1.12.1999 г. за правила и норми за разполагане на кабелни разпределителни мрежи за радио- и телевизионни сигнали



    Издадена от министъра на регионалното развитие и благоустройството, обн., ДВ, бр. 108 от 10.12.1999 г. т. 12, р. 2, № 135а


  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #3

    UTP кабели по блоковете.

    интересно UTP кабелите към радио или към телевизионните сигнали спадат?



    тука има интересен въпрос:



    http://www.flgr.bg/flgrforum/topic.asp?TOPIC_ID=24

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    UTP кабели по блоковете.

    Може да ти се наложи да плащаш наем или нещо такова. Абе преди да прекарваш кабел трябва да отидеш примерно при домоуправитела и да се разберете. Може и без пари да стане. Ако ти си ит нет доствчик е нормално примерно да предложиш намаление на цената за включване и месечната такса за да ти мине кабела през съответния блок ако няма нячин да мине през друг блок.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    25
    #5

    UTP кабели по блоковете.

    Мерси за мненията, намерих необходимата ми информация. Темата може да се изтрие, поздрави.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    UTP кабели по блоковете.

    Защо да се трие. Нека си стои. Много е актуална и си мисля, че доста хора занимаващи се с LAN мрежи тепърва ще се сблъскат с проблема. А има и още един проблем - захранването с ел. енергия на хубовете и суичовете дето са пръснати по тавани и "гълъбарници". Да знаете само колко интересни разговори са се водили на тази тема - ти обясняваш на съответния "домоначалник", че техниката ти харчи 5-6W на час, а той се опитва да те "убеди", че откакто си я сложил общите разходи на входа са скочили с 30-40лв и нищо не е в състояние да го убеди в противното. Абе гадорията е пълна...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #7

    UTP кабели по блоковете.

    Така си е.Аз примерно за 3 устройства и суитч плащам 35 лв.Първоначално ми искаха 50 лв. ама стигнахме до консенсус .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    UTP кабели по блоковете.

    Спокойно момчета, на предишните ми работодатли им поискаха 200 лв наем за едно килерче 50х70 сантиметра. След дълъг пазарлък цената беше смъкната на 150. Сетете се как сме изнасяли 4 суича барабар с кабеляците.

    Най-смисления вариант е да се пусне безплатен интернет на сина/внука/самия домоуправител. В 90% от случаите това върши чудесна работа. А иначе пускането на въздушни кабели се брои за малко хмм как точно се казва, не чак незаконно, а по скоро не по градоустройствения план. И от извесно време едни костюмирани чичковци обикалят по ЛАН доставчиците и констатират какво и как.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    UTP кабели по блоковете.

    КРС или общинарите обикалят?

    Няма как да е иначе. Много станаха маймуните и пак ще има тръскане на клона.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #10

    UTP кабели по блоковете.

    Просто почнаха да се въртят прекалено много пари в локалните мрежи. Дочух от някъде че Спектър (само те) имат 17000 отказали се dial-up абонати. Сетете са къде са отишли. Като се направи малката сметка - половината интернет абонати са минали на кабел/лан/друг алтернативен вариант. Парите в това хич не са малко, а повечето от тях не се отчитат никъде. При dial-up услугите поне част от приходите отиват в БТК - сумите които доставчиците плащат за наем на входящите линии и телефонните сметки на абонатите. В момента масово се ползва радио или оптиките на София Комуникейшън.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    25
    #11

    UTP кабели по блоковете.

    Трябваше да стане все някога. Като се замисля абонатите все са прецакани. В интерес на истината това го правя отчасти от мазохизъм, повече за да имам практика, понеже с това смятам да се занимавам и също най - важната част, че не прецаквам потребителите. 30 лв за 512 кбит-а гарантиран peering и 32 кбит-а international е съвсем приемливо, като имаме предвид и машина с над 200 GB БД (без отчитане на трафика и с почти гарантирани скорости). Но явно прекалено се впрягам, за момента трябва да карам както мога, на ръба на закона дето се вика, пък ако казал господ и се завъртят пари в цялата работа... ще имаме пари и за лицензи и за подобряване на качеството и т.н.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1
    #12

    UTP кабели по блоковете.

    1. Izvinqvaite che zadavam leko tupichkiqt vupros, no dori i sled kato prochetoh dosta naredbi ne mi stana mnogo qsno dali tova koeto pravim (lan po vuzduha) e suvsem zakonno? V edna naredba se kazva edno, v druga drugo[xx(]

    2. Nqkoi ima li ideq ti licenzii koito se otpuskat sega, kakvi ceni i usloviq imat?

    3. Sluchaino nqkoi da ima shema na hub ili switch, po vuzmojnost 16/24 portov?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кабели?
    От vaan във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-12, 10:54
  2. ТВ към ДВД-кабели
    От plamen101 във форум Телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 19-07-11, 14:59
  3. Кабели
    От B.L. във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-03, 10:41
  4. кабели
    От etg във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 11-03-03, 14:46
  5. Кръгли IDE кабели за PC
    От Eddie във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-11-01, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе