Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #1

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    Доскоро отъждествявах руското кино с онези черно бели филми за WWII, Седемнадесет мига от пролета и с КОМЕДИИТЕ от типа на Диамантената ръка. Но преди време гледах филма "ЗВЕЗДА", отново на тема за WWII, но не повярвах на очите си като го гледах ефектите бяха супер добре направени, все едно гледам ХОЛИВУДСКА продукция, а не РУСКА!!! Филме беше тежък, но беше направен учудващо добро и с много добър сюжет, макар и тъжен и с гаден край, Признавам си сле тъпите американски хепиенди във всеки техен филм, това ми направи страхотно впечетление. Но онзи ден гледах Нощна стража-какво да кажа филма незнам с какви пари е направен, но с ръка на сърцето мога да кажа, че ефектите бяха на нивото на МНОГОМИЛИОННА АМЕРИКАНСКА БОЗА, но самият филм ми откърти съзнанието. Само си спомням като го пускам и започва филма с тези рицари на моста, си казах явно е с руски дублаж филма, такива костюми само отвъд голямата вода има само!!! Просто цялата лента се гледа много леко и с удоволствие. ПРЕПОРЪЧВАМ!!!

    Има мнго добри моменти, страхотни бъзици, например ГАЗка с НИТРО и с 2 успуха, ХАХАХАХАХАХАХА паднах, NFS 7 и 8, само че в Москва или да взривиш ЦЯЛА Електроцентрала. Има и други попадения, просто задължителна за всеки киноманиак. Определем стила на филма като фентази-фантастика. Отново филма е с негативен завършек, добрите бяха прекарани от лошите, ами какво да кажа, ТАКЪВ е живота или както казва БРУС ДИКИНСЪН: "LIFE is BITCH"!!!!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #2

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    "Нощна стража" е много добро филмче, оставя добър фкус. Макар и старичък вече ми хареса много, в стил братя Стугатски е. Руското кино си набира сила ,приспособява се. Има какво да се види, гледай "Война", кърти маси много е як.[:D]

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    очаквайте "дневна стража".

    а и не забравяйте, че лукянено е спрягания за най-добър руски фантаст, с което съм склонен да се съглася. препоръчвам излезлите му книги в българия - особено "лабиринт на огледалата", който е написан по една култова игра.. оставям на вас удоволствието да разберете коя.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    Според мен по-интересен ще е "Ночной <s>дозо</s> базар" [:D]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    BokoB, и него гледах онзи ден, как да кажа малко не можах да го възприема, сам РАМБО в горите с един НЕДЪГАВ англичанин дето и пушка не може да държи като хората, но инак беше направен добре, но не мога да кажа, че ми хареса особенно!!!

    Eddie, това за нощният базар не го разбрах???

    Гледах ОЛИГАРХ имам и 15те епизода на Бригада, но все не мога да се наканя да седна да ги гледам!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #6

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    LUDIA в сравнение с рамбо дето сваля хеликоптер с камък , война си е реалити шоу хихихи. Хареса ми защото е много близо до моите спомени за онова време и казармата, въпрос на възприятие сякаш, можеби зависи и от ЕГНто [B)].

    Бригада също е направен така. Много по близо е до нашата реалност от всякакви мафиотски филми от холивуд. Интересен е. Макар малко на сапун да мирише, няма много моменти, които да са досадни. Гледай го, много е добър.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #7

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    и къде може да се намери НОЧНОЙ ДОЗОР, pls!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #8

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    И как му е името на английски или както е записан по фреетата?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    69
    #9

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    Името му на английски според IMDB e Nochnoy dozor, самоче и аз немога да го намеря по сърварите [V]

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #10

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    Има го във find-bg.com - Nochnoy dozor...



    само че превода на места е ужасен - например непрекъснато се споменава за някаква ГАрВАНКА - преводачът си е мислил, че така се превежда думата ВОрОНКА, а това всъщност означава нещо като вихър, завихряне, фуния, е сещате се де, като при торнадо...



    иначе филмът ми хареса горе-долу (но други са ми харесвали много повече!); снима са нощна стража 2; а американците са откупили правата за римейк и две продължения!!!!!

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #11

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Eddie, това за нощният базар не го разбрах???

    <div align="right">Originally posted by LUDIA*-*26/03/2005*:* 06:50:01</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Има един мужик - Гоблин, който беше започнал да пуска преди време западни филми със собствен дублаж и озвучаване, като репликите са... ъм... "леко" променени... примерно "Властелинът на пръстените - Задругата на пръстена" се превежда ако не бъркам като "Мутрите и халката" (Братва и кольцо), Леголас е Леководолаз, Елронд е агент Смит и т.нт. Саундтрака е доста добре подбран - когато Задругата бяга от Балрога песента е "Нас не догонят" на Тату, озвучаването при Саруман е от Рамщайн, а момента, в който Фродо вижда в кладенеца как Графството гори - любимият ми!!!! - Имперският химн от Star Wars Другият ми любим момент със саундтрака е музиката в кръчмата, където Фродо среща Арагорн - кое по-добре би пасвало от музиката в бара от "От здрач до зори".



    Та започнаха да се появяват последователи на Гоблин, които да правят същото и с руски филми - нощния базар е пародия на "Нощна стража"



    Това имах предвид....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #12

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    Ихааа, и аз много му се изкефих като го гледах. Доста отдавна беше. Очаквам с нетърпение втората част. Малко дразнещо за мен е онзи типичен за по-старите руски филми елемент, когато следва някоя много дълга сцена в която няма нито действие, нито нищо ( примерно героят на някакво поле и си зяпа, мисли, стои си си така 5 минути и направо издивявам ). Знам, че се прави нарочно и с цел, но ме хващат нервите. ( или примерно се гледа адски дълго в огледалото, без да се движи почти, без да забелязва "нещо").

    Иначе препоръчвам да гледате ( ако не сте все още ): Бригада, Брат ( 1 и 2), Бумер, Шахматист( -ът, дали беше членувано?).

    Между другото и на Бригада-та се снимат нови серии май. Поне още 15 трябва да има. Много хора около мен си накупиха книгите ( 4 броя ) и казаха, че действието от сериала се покрива само с първите две книги.



    А, като стана въпрос за американските филми с които са се изгаврили братушките - Гледайте Storm in the glass ( Буря в стакани - може да бъркам руското заглавие, много съм зле с руския ) - ще се напикаете от смях, страшна гавра със Star Wars - Attack of the clones[:D]

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #13

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    http://193.24.240.28/Video/Movies/N/Nochnoy%20Dozor%20(2004)/Nochnoy%20Dozor_CD1.avi

    http://193.24.240.28/Video/Movies/N/Nochnoy%20Dozor%20(2004)/Nochnoy%20Dozor_CD2.avi

    http://193.24.240.28/Video/Movies/N/Nochnoy%20Dozor%20(2004)/Nochnoy%20Dozor_CD1.sub

    http://193.24.240.28/Video/Movies/N/Nochnoy%20Dozor%20(2004)/Nochnoy%20Dozor_CD2.sub

    Който има връзка да тегли :-)

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    Филма е леко бозав в сравнение с книгата. Изобщо не предава впечатлението което предава книгата. Вярно, добре е направен, но нещо му куца. И не геше ГАЗка с нитро, а беше ЗИЛ с нитро. Та общо взето дет се вика прочетете първо книгата. А, да и автора на "гоблинския" превод на филма е самият Лукьяненко.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #15

    НОЧНОЙ ДОЗОР-Руска фентъзи-фантастика!!!

    Тъкмо това се канех да напиша, и гледам Фори ме е изпреварил [:D][:D]

    Филма го приемам само като анонс за правенето на сериал по книгата. Щото иначе не е останало нищо от нея, въпреки супер-пупер ефектите. Може да не ми казвате, че Лукьяненко е сценарист на филма - знам го и въпреки всичко филма издиш-ш-ш-ш-ша [!]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фантастика - Сериали
    От Ghost във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 75
    Последно: 09-12-11, 16:25
  2. Руска компания купи ICQ за $187,5 млн.
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 18-08-10, 22:35
  3. Отговори: 6
    Последно: 08-02-10, 22:32
  4. Книги: Научна фантастика и фентъзи
    От Stealt във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 29-08-01, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе