Резултати от 1 до 11 от общо 11

"HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

    <center><font color="red">HOSTAGE</font id="red"> <font color="blue">[2005]</font id="blue"></center>



    <center></center>



    Мммммм, определено доста приятен филм. Не че предлага нещо революционно ново [да не кажа "нищо"], но ясно си личи, че във всеки един аспект [режисура, операторска работа, сценарий, актьорска игра, музика и т.н.] са положени доста усилия, динамиката е налице почти непрекъснато, като на моменти израства в брутален садизъм.



    Но въпреки това, филмът е и добър, и лош.



    Защо е добър, ще попита някой? [] Ми и аз това се питам! Хехе, шегувам се. Ще ви кажа. Добър е, защото <font color="blue">Брус Уилис</font id="blue"> придава онази неподправена пикантност в целият облик на актьорската игра. По принцип той е човекът, който сякаш негласно казва на останалите актьори: "Абе, френд, тая роля нещо не ти ходи, дай аз да я изиграя". Макар и застарял, ролята му в този филм си му стои по мярка - повече, отколкото да играе разните му там "духове", "психолози" и пр. в разни паранормални, мудни и затлачени "трилъри". <font color="blue">Брус Уилис</font id="blue"> е актьорът-герой. Негова звезда "изгря" именно с <font color="red">"Умирай Блудно"</font id="red"> [пак оппс... []], а не със <font color="red">"Съдружници по неволя"</font id="red">, както доста хора си мислят, и няма какво да се лъжем - екшън-ролите си му стоят като отляти перфектно за визуалната му същност [и не само]. Кофти е да гледаш такъв пич, дето може да те схруска за закуска, да те сдъвче за обяд и да те оглозга за вечеря, да вади някакви дълбокомислени анализи в стил <font color="red">"Анализирай това/онова"</font id="red"> [] <font color="blue">Брус</font id="blue"> е човек, който за 120 минути екранно време, трябва [подобно на <font color="blue">Бат Арни</font id="blue">] да прегази 200 трупа, да ръси свежи лафове и изцепки в стил <font color="red">"Duke Nukem"</font id="red">, да спаси там каквото трябва да спасява [града, света, вселената...] и след цялата касапница дори да му остава време да отскочи до близкият бар за по едно "малко". Затова филма е добър. Заради застарелият <font color="blue">Брус</font id="blue">, който има бетонен чар и стоманено излъчване и човек веднага му гласува доверие, още докато го гледа как се шляе небрежно из началните кадри с онази вечно ехидна усмивка...



    Защо филмът е лош? Ами лош е... заради <font color="blue">Брус Уилис</font id="blue">! [] Защото <font color="blue">Брус</font id="blue"> не е в стихията си. Защото пенсионният фонд е недостатъчен или грубо потъпкан от "нравствени добродетели" на група режисьори, решили да лансират разни психясали, пъпчасали младежи в главни роли, правейки ги "пробивни" като брутални убийци. Или просто защото на <font color="blue">Брусчо</font id="blue"> не му се "тичка" вече. Както казах в една предишна тема - "една надежда грееше в сърцето ми за този филм". И така изгасна. Но за разлика от други филми, този път изгасна по-бавно, сякаш за да й се насладя за по-дълго време и все пак да се обнадеждя отново, че не всичко е тотално изгубено. А именно, че <font color="blue">Брус</font id="blue"> си пази силиците за отдавна чаканият хит <font color="red">"Die Hard 4.0"</font id="red"> [звучи малко като версия на програма []], който се очаква да се появи нейде по фрий-сървърите, преди официалната премиера, още през есента на 2006 г. []. А ако не знаете самият <font color="purple">John McTiernan</font id="purple"> колко пъти ви е "поил и доил", аз ще ви кажа: То не беше <font color="red">"Хищник"</font id="red">-а, то не беше <font color="red">"Последният екшън-герой"</font id="red">, то не беше <font color="red">"13-тия войн"</font id="red">, то не беше <font color="red">"Преследването на Червеният Октомври"</font id="red">, то не бяха първите 2 серии на <font color="red">"Умирай трудно"</font id="red">... то не бяха прочие яки продукции, които няма да изброявам - гаранция, че и този 4-ти филм ще е поредната "машинка за пари"... Пари за дълбоките джобчета на чичко Сам, 'fcouse!



    Но да се върна на <font color="red">"Hostage"</font id="red">. <font color="red">"Заложник"</font id="red">-ът тук не е само един - вървейки бодро по праволинейният сюжет тип "Аз ся ш'ви [принудително осъществен полов акт] мамата аз на вас!", следват няколко пикантни разклоненийца, които само ви побутват закачливо с пръст, че... филма няма да е това, което реално се очаква да бъде от началото му или поне си мислите, че ще се очаква да бъде. По някое време ще си създадете лъжливото усещане, че режисьора нещо ви мотка, защото и на него не му е ясно какво точно трябва да се случи. Но това е една от най-силните страни на <font color="red">"Hostage"</font id="red"> и именно тя го прави така интересен - тъкмо си мислите, че нещата са ясни и изведнъж всичко се обръща на 180 градуса. Е, ако не на 180, то поне на 150... [] Другото нещо, което постоянно ще [ви] се обръща, са едни специфични нервни влакна, разположени в долната част на стомаха и които принципно се възбуждат, когато и вие се възбуждате, но не знаете за какво и защо, дявол го взел. Дразнещо е. Бе с няколко думи, по някое време ви идва да се вмъкнете в монитора и да ги подпукате всичките наред с едни големи шамари, барабар с <font color="blue">Брус Уилис</font id="blue">. Та точно на тези нещица необясними, учените люде са им дали определението "plot holes", т.е. сериозни пропуски в основната сюжетна линия, която [грубо казано] веднъж поизгладена не трябва да се подмята току-така. Ами така де, това да оставиш един [почти направен на прясна кайма... Оооо, Пепи?] тийнеджър да ти изтрепе почти цял взвод елитни бойци, не ми звучи правдоподобно, камо ли да го видя и в блестящо изпълнение на екрана...



    И разни други такива, които в момента умората грубо подритва към прашните кътчета на подсъзнанието ми...



    Не гледайте филма с едно око. Гледайте го и с двете, и винаги си имайте едно наум, защото случките, които пресъздава той, вече са се стоварвали отдавна и в нашето абсурдно ежедневие...



    <font color="red">Оценка:</font id="red"> <font color="blue">7/10</font id="blue">




  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

    ivo, от сума ти време ми кисне този филм на харда и чака да бъде изгледан. с надежда, общо взето гледам на него. сега като те чета ми се струва, че ако го изгледам довечера ще се наложи да драсна и аз някой ред тук.



    а като се има предвид, че съм доста по-критичен от теб, май пак ще разбуня духовете, както направих с "the machinist" [:D]



    обещавам включване

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #3

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

    [леко оффтопик]



    Без коментар за филма, но с мнение за Брус Уилис - не съм гледал Hostage, но пък вчера се наслаждавах на Sin City отново с негово участие. Остава си великан и това е [:D]

    В компания с Мики Рурк, Клайв Оуен и Бенисио Дел Торо (феноменален) просто ми направиха деня, не го пропускайте!








  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

    Филма (HOSTAGE) определено ми хареса.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #5

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

    Що не метнете едни субтитри? access@mail.bg

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Що не метнете едни субтитри? access@mail.bg



    <div align="right">Originally posted by Caesar*-*06/04/2005*:* 00:24:11</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Довечера като се прибера



    Пратих ги вече.За 1 СД са.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #8

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

    Благодаря!Филма определено си заслужава. [8D]

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

    както обещах - включване



    филмът определено не е лош. основният му минус е, че не е и добър. като изключим няколкото .. не свежи, а по-скоро задължителни неочаквани обрата (без които определено оставаше боза), и като си затворим очите за гореспоменатите недообмислени "рамбовщини" от страна на лице с телосложение на веяна скумрия - филмчето става. аз му давам 5, най-много 6/10. ама нааааай-много. да не говорим, че сега като се сетя за завършека, който не просто куца, а направо се строполи, май се спирам на 5/10.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">[леко оффтопик]



    Без коментар за филма, но с мнение за Брус Уилис - не съм гледал Hostage, но пък вчера се наслаждавах на Sin City отново с негово участие. Остава си великан и това е [:D]

    В компания с Мики Рурк, Клайв Оуен и Бенисио Дел Торо (феноменален) просто ми направиха деня, не го пропускайте!











    <div align="right">Originally posted by mitkko*-*05/04/2005*:* 18:13:36</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Здравей ! Проблем ли ще е да ми изпратиш субтитри на "Sin Sity" нa e-маила ; kris11@abv.bg



    О Сори.Ако се добера до РС то довечера ще потърся.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #11

    "HOSTAGE" - "Умирай трудно 3.5" :-)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Здравей ! Проблем ли ще е да ми изпратиш субтитри на "Sin Sity" нa e-маила ; kris11@abv.bg



    <div align="right">Originally posted by kris11 - 07/04/2005 : 09:29:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    проблемация....гледах го на кино []

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Трудно ми е да реша, МОЛЯ помогнете!!!
    От datti във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 25-01-12, 21:38
  2. Трудно възпроизвежда .wmv
    От gogocuk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-06, 06:52
  3. Отговори: 8
    Последно: 27-12-05, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе