Резултати от 1 до 10 от общо 10

3D филми/анимации

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    3D филми/анимации

    За първи път гледах такава анимация през далечната 1999 г. Тогава играх на играта <font color="red">"Heart Of Darkness"</font id="red"> [<font color="blue">"Сърцето на мрака"</font id="blue">] и финалната анимация беше направена в отделен специален 3D-вариант. Е, понеже си закупих играта съвсем легално, в кутийката имаше и малки пластмасови очила, специално пригодени за финалното 3D. Няма да ви описвам надълго и нашироко еуфорията, която преживях тогава - беше нещо невероятно! Да гледаш реална 3D-анимация в екшън-логическа 2D-игра - иновация! Класика!!!



    След това нещата замряха.



    Или както се казва - "всяко чудо за три дни".



    Но когато преди няколко дни гледах <font color="red">"Shrek 3D"</font id="red"> [2004], "старата рана" се отвори. []

    Още повече, че за мини-филмчето <font color="red">"Shrek 3D"</font id="red"> [около 16 мин.] използвах същите очила.



    Та същинският ми въпрос е: Знае ли някой къде има други такива 3D-филми или анимации? Ще бъда адски благодарен на всеки, който ми сподели!



    През 2006 г. ще излезе <font color="red">"Final Destination 3D"</font id="red"> - третата част на познатият ни игрален филм, но ако е в реално 3D, ще изкърти керамиката на целият комплекс...

    Отдавна вече е излезнал и <font color="red">"Terminator 2 - 3D: Battle Across Time"</font id="red"> [1996], но никъде не го намирам...



    А вече яко съм се зарибил... [][:P]




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    3D филми/анимации

    Казваш далечната 1999? 12 г. по-рано имаше едно чудно кино в София. Стерео кино се казваше/после Глобус/. С очила. В кино салон.



    Може би някой стар кинаджия има идеи къде се намират такива неща?

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    3D филми/анимации

    Edin_Lud, аз съм от село, батка... къде да съм чувал за стерео-кина в София, а ако преди 12 години ти си бил в буйната си младост, то тогава майка ми още ме гонеше с кирката из двора, за да ми махне беберона от устата... [:P]




  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    3D филми/анимации

    IvO, хвърли едно око на това енВидийско драйверче. Щом имаш очила тъкмо ще кажеш дали действа, щото аз искам да го пробвам от сума време, но очилата се оказват големия проблем.

    Та в тази връзка, някъде продават ли се 3D очила?

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    3D филми/анимации

    Мерси за линка, Ско, ще го пробвам още тази вечер [добре, че съм с nVidia-карта]!



    Въпросът ти къде се продават такива очила е уместен, защото и аз си търся още поне 2-3 чифта, като ми дойде някой на гости да гледаме задружно. []



    Самите очила не са нищо особено - малко картон, а вместо стъкла - 2 пластмасови "лещи" - едната синя, другата червена! Да струват най, ама най-много 5 кинта. Ама въпросът е къде се продават отделно, а не с някой продукт, примерно...





    <font color="blue">//Добавено:



    Свалих драйвъра. Оказва се, че е само за игри. И даже не се изискват очила. Поне това разбрах от PDF-файла... [V]</font id="blue">




  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #6

    3D филми/анимации

    Относно дължината на филмите мисля че нарочно ги правеха къси защото от по-дълго гледане с тези очила започвала да боли глава или нещо подобно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    3D филми/анимации

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Относно дължината на филмите мисля че нарочно ги правеха къси защото от по-дълго гледане с тези очила започвала да боли глава или нещо подобно.



    <div align="right">Originally posted by XaMaB*-*08/05/2005*:* 10:12:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    ХаМаВ, едва ли ще те заболи главата от точно тези очила, все пак, както казах по-горе, те представляват две цветни пластмаси [грубо казано]. Няма никакви електроники, нито кабели към някой порт - нищо. Едно време играх на <font color="red">"Descent 2"</font id="red"> във версия <font color="blue">"Real 3D"</font id="blue"> [1998], но тогава от онези очила наистина ме цепеше глава впоследствие, макар че беше супер яко. Но те бяха някакви електронни, продаваха се [мисля] за около 150 лв. [тогава], имаха си драйвъри... и тем подобни. Но игрите, за които ставаха, се брояха на пръсти. Всъщност мен ме интересуват 3D филми и анимации, а не игри.





    P.S. Ето снимка на "очилата", които имам:



    http://free.hit.bg/easy/3d.jpg




  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    3D филми/анимации

    Едно 5 секундно разтърсване в гугъл доведе до този резултат: http://www.rainbowsymphony.com/freestuff.html

    20 секунди по-късно дойде този линк http://www.newatch.com/3d/compopag/inst_eng.htm

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    3D филми/анимации

    Fori, мерси за линковете, макар че не водят конкретно към 3D-филми/анимации, поне вторият показва как може сами да си направим такива "цайси" - забавно е! [] Прави ми впечатление обаче, че задължително червената "леща" трябва да е на лявото око, а синята - на дясното. Това нещо общо със зрението при хората ли има или просто 3D-филмите и 3D-картините са правени по някаква еднаква "специална" технология? На първият линк има три различни модела, които могат да се закупят на изумителните цени от... $ 0.40, $ 7.0 и $ 9.0 [] Най-евтиният [първият] е подобен на моя "картонен" модел. Реално струва към 60-70 стотинки. Но дали в България ги продават някъде, това е въпроса? Ско, можеш ли да поразпиташ тук-там из София?



    P.S. Всъщност, ето точен линк за всички наизлезли модели:



    http://www.rainbowsymphony.com/3d.html



    И още два точни линка към галерия с 3D-картини и линкове към разни 3D-нещица, които тепърва ще разглеждам...: []



    http://www.rainbowsymphony.com/3dgallery/3dgallery.html

    http://www.rainbowsymphony.com/3dlinkz.html




  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #10

    3D филми/анимации

    Търсил съм по кварталните видеотеки, но те нямаха

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Филми
    От hotcool8 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 68
    Последно: 14-04-23, 16:57
  2. 3D филми?
    От Dominator във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 29-12-11, 23:32
  3. Бг. филми
    От yoyo1 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 01-08-07, 15:05
  4. Търся анимации...
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 16
    Последно: 21-07-05, 18:13
  5. моите флаш анимации:)
    От mAiTi във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 18
    Последно: 30-05-05, 13:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе