Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Легални МР3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Легални МР3

    Например, Влизам в mp3-bg.com, заплащам си и свалям няколко MP3-ки.
    Въпросът ми е: По какъв начин после мога да докажа, че са свалени от там и че ги притежавам легално?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    7
    #2

    Re: Легални МР3

    Ще ми е интересно да видя компетентен отговор по тази тема

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    Re: Легални МР3

    Много просто: в MPEG info-то на съответната MP3-ка фигурира Copyrighted: Yes.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Легални МР3

    който има някаква такава "легална" нека я забрави някъде, че да видим дали има нещо по-особено в нея *

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #5

    Re: Легални МР3

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    който има някаква такава "легална" нека я забрави някъде, че да видим дали има нещо по-особено в нея
    Ами ЕТО ви една, за която съм си платил като пич 1 лв. (от вече несъществуващия сайт за нова българска музика www.bgmusic.bg) - даже това за Copyrighted, което споменах по-горе, го няма... :knuppel2:

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: Легални МР3

    ... наскоро даваха един мангал по телевизора и го попитаха, защо не си плаща тока, а той отговори "... че тока с пари ли е ?!?!?". Та на въпроса, когато платиш нешо, каквото и да било оставят маса документи след това. Ясно е, че не може да платиш на ръка и в брой, а ще платиш с платежно или още по-добре със карта (дебитна/кредитна). Във всеки документ си пише, какво плащаш. Аз поне съм си купил няколко програми по-електронен път и единственото ми доказателство е някакво подобие на фактура на електронната ми поща, без печат или други атрибути за документ, само един дълъг сериен номер. Такива бланки мога да си генерирам за всичко и сам. Ева ли в MP3-ката може да напишат нещо, което да не може да се смени с hex редактор. Та така. Бе, къде продават MP3-ки и колко струва една, колко му е да си купя една и да я сравня със същата пиратска.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #7

    Re: Легални МР3

    Цитат Първоначално публикувано от BerkStock
    Ами ЕТО ви една, за която съм си платил като пич 1 лв. (от вече несъществуващия сайт за нова българска музика www.bgmusic.bg) - даже това за Copyrighted, което споменах по-горе, го няма...* :knuppel2:
    как брех - там си е, ама е No...

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Легални МР3

    ru, точно това имах предвид. че каквото и да сложат вътре все ще го намерим . просто ми е любопитно дали изобщо да си направили труда да измислят нещо по-оригинално или само в tag-а ще чукнат нещо. е, очевидно в тага не е, както отбелязаха някои...

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Легални МР3

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    ......
    Ева ли в MP3-ката може да напишат нещо, което да не може да се смени с hex редактор. Та така. Бе, къде продават MP3-ки и колко струва една, колко му е да си купя една и да я сравня със същата пиратска.
    Може, може.... Има watermarking има steganography и още по шибани техники....

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #10

    Re: Легални МР3

    Благодаря за отговорите. Всъщност, през mp3-bg.com MP3-ките струват "брой точки" от потребителска точкова MP3-сметка, която регистриран потребител захранва с паричен еквивалент - чрез SMS или E-Card. Та мисълта ми е, че реално не се дават пари "на ръка", но все пак има изписани едни ми ти фермани за авторските права и в крайна сметка дали се даунлоадва "легална MP3"?

    FearMe е прав, че ако има начин, то той вече съществува най-вероятно. Или ако не съществува - скоро ще просъществува със сигурност! Това Copyrighted: Yes, нещо не ми вдъхва доверие... много ми е интересно, ако някой има 5000 легални MP3, колко време ще ги проверяват. В смисъл - законите позволяват ли на проверяващите да инсталират техен софтуер на компютъра на проверявания с цел да си олекотят проверката?

    "M$" преди 4-5 години бяха заявили, че разработват форматът MP4 (който щеше да е с 2 пъти по-добра компресия (съответно, и размер), но при същият битрейт, както на MP3) ще служи за разпространение на легални аудиофайлове... бля-бля... и че копирането ще влошава качеството на файла и/или направо ще го "счупва" (лично това нещо не го разбрах...). Ама и не виждам въпросният формат.


    Доко, мерси за корекцията... ама "айде, немаше нужда"... :knuppel2:


  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re: Легални МР3

    @ IvO™
    Може и да се лъжа, но wma формата е базиран на MP4 концепцията. И дори това да не е вярно, то четох, че wma позволява цифров подпис на авторските права

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #12

    Re: Легални МР3

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    ...Това Copyrighted: Yes, нещо не ми вдъхва доверие...
    Ivo, това е майтап, естествено - с ACID Pro 4 (с която си миксирам музика) си праскам на MP3-ките Copyrighted: Yes по съвсем легален начин (освен че не съм дал 400 долара за програмата де.. )

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #13

    Re: Легални МР3

    И последно има ли начин да се разбере дали тази купена по интернет музика е легална или не ?

  17. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #14

    Re: Легални МР3

    За пробата купих една песен от магазина на iTunes. Файлът дойде във формат ААС (с разширение m4p). Те твърдят, че не мога да го копирам на повече от 5 различни компютъра. Във iTunes в информацията за файла пише "Kind: Protected AAC audio file". Ако ви се иска да си поиграете ето ви линк да си я дръпнете:
    http://fastestpic.hit.bg/temp/testme.m4p

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #15

    Re: Легални МР3

    Мерси, Ско, но това не решава проблема, че притежаваш легално песента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе