Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs

Проблем от доброто старо време с VCD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #1

    Проблем от доброто старо време с VCD

    Реших да питам тук относно един странен проблем, който имам. Става въпрос за видео-сд , което съм записвал преди поне 5-6 години с данни, свалени някъде от мрежата, Касае за видеоклипове на музикална група. Проблемът на диска или данните е, че първо не се стартира автоматично при пускане в сд-плеъра, тоест функцията Auto play липсва, не е записана или просто по някаква причина не се стартира. Другият проблем е че половината клипове се плейват нормално, а другата половина вървят само като аудио звук върху заставка - картинка, която явно е била предназначена като фон за меню, което както казах в случая при мен липсва. Сега ще навлезна в малко по-детайлни техн. обяснения. Дискът се именува в експлорера като DEMO-CD. Вътре има 3 папки - CDI, MPEGAV, VCD. В папката MPEGAV са записани клиповете под номенклатура AVSEQ0*.DAT - така 13 парчета с индекси от 01 до 13. Размерът на всеки файл е средно 50 МВ. Предполагам, че истинският формат трябва да е .avi. Половината файлове - както казах и по-горе - се просвирват нормално през видео плеър. При другата половина върви само аудиото върху заставката, т.е. картинка. При положение, че самият файл е голям 50 МВ, това ми се струва ненормално. Първоначално смятах, че навремето дискът съм го записал погрешно и сега смятах да се пробвам да го презапиша "правилно" с някой софтуер или пък първо да пробвам да направя един клонинг с култовата навремето програмка Clone CD, която беше специално предназначена за работа с компакт-дискове. Забравих да спомена, че цялото СД има обем от 465 МВ. Днес обаче си поиграх малко повече с данните от папката MPEGAV, копирах ги върху твърдия диск и пак пробвах да чета "проблематичните" файлове с различни видео-плеъри. 3 различни плеъри ги четат по един и същ начин - вървят си само с аудиото, както и преди от записания диск. Това ме навежда на мисълта, че явно проблемът е в самите изходни данни, а не в записа, който съм направил...Така че не виждъм смисъл да правя нова проба и да хабя нов диск за целта, както и необходимото време за начинанието. Затова пиша тук - някой да сподели мнение или впечатление по въпроса. Знам че в днешно време вече не се записват подобен род видео дискове, камо ли пък на CD, но за мен е любопитно в разглеждания случай къде е проблема. Дали липсва някаква изходна информация (данни или други папки) за правилния запис на този диск и последващото го точно възпроизвеждане , вкл. с функцията Auto Play или файловете са записани некоректно ? Не мога да проумея как 50 МВ файл ще върви само с аудио пътечката си...? Всякакви мнения са добре дошли...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #2

    Отговор: Проблем от доброто старо време с VCD

    1.Албум фабричен или компилация са клиповете?
    Ако е първото, то вероятно може да се намери с по-високо качетво.
    2.Стандартен формат VCD ли е дискът? Пробвай на обикновен DVD плеер.
    Ако и той не разпознава формата, ще имаш доста занимавка.
    С неясен резултат.
    3.Каkъв софт ползваш за възпзвеждане на PC?
    Той / кодеците му могат ли да възпризвеждат стандарт VCD?
    WMP или който и да е друг софуен плеер когато не могат да възпроизведат кодировката на видеото, пускат само каквото могат.
    Обикновено това е звука.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #3

    Отговор: Проблем от доброто старо време с VCD

    Честита Нова година на всички читатели! По темата - дискът е записван от данни, които идват от оригинална компилация, тоест оригинален видео диск, който е бил "рипнат" и файловете са споделени в мрежата. Качеството в случая не ме интересува толкова. От така изтеглените данни аз съм си записал стандартен VCD със софтуера на Неро (използвайки съответните опции). Възможно е - както си мисля - да не са били споделени всички папки/данни от оригиналния диск. Иначе наистина не мога да си обясня как една част от клиповете се просвирват нормално, а друга - не. Явно ще се опитам да си поиграя и да инсталирам някакъв по-широк кодек пакет и VLC плеър и да видя какво ще излезе от цялта работа.....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #4

    Отговор: Проблем от доброто старо време с VCD

    С тези обяснения относно споделено в мрежата съдържание аз не бих си губил времето!
    Прекалено много неизвестни относно какво е рипнато, какво е качено, свалено, записано и т.н.
    Никой не може да ти каже дали и въобще каква част от файловете са рипнати правилно. За останалите стъпки да не говорим.

    Потърси из нета друг източник на това оригинално съдържание.
    VanDan одобрява това.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Проблем от доброто старо време с VCD

    Този диск , пробван ли е след като е бил записан? Някога въобще вървял ли в какъвто и да е плеър? Ако не - по добре не си губи времето, намери съдържанието в мрежата. Като за последно можеш да пробваш с някоя версия на "Pоwer DVD".

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Проблем от доброто старо време с VCD

    всеки един файл може да бъде индетифициран какво съдържа в себе си, независимо от файловата структура и защо/как/кога/на какво е бил записан
    качи го някъде в нета и дай линк, ще ти кажа след пет минути от кой файл какво можеш да очакваш

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #7

    Отговор: Проблем от доброто старо време с VCD

    И какъв е смисъла от това, не мога да схвана?
    Разбирам да е нещо лично, сантиментално, уникално или което стува луди пари. Ама за някакъв концерт, издаден и вероятно прездаван многокртно...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със старо pc
    От HunterBG във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 11-11-12, 15:51
  2. Проблем с едно старо LG LS-L1261HL
    От jugma във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 7
    Последно: 10-07-08, 15:54
  3. Проблем с охлаждането на старо РС
    От Nedko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-12-05, 21:01
  4. ееееххх доброто старо време
    От Zetle във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 07-07-04, 20:54
  5. За нинджите и за доброто старо време...
    От D3BEP във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 27-02-04, 13:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе