Резултати от 1 до 14 от общо 14

От VHS към DivX или Xvid

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    6
    #1

    От VHS към DivX или Xvid

    Посетих сайта на IBANEZ_ http://dvd2xvid.hit.bg а също така и други сайтове на БГ. които обясняват подробно как се рипват DVD-та , но проблема ми е следният.Имам кепчър през койт свалям филмчета от VHS касета в някаква конпресия MJPG , която за 15мин. запълва 2GB пространство (доста е нали? :-).Звука е в PCM Audio.Интересува ме как да го компресирам като запазя качеството?Опитвал съм с една програма AVI Compression Converter , но не се получава добре.Пробвах и с Nandub обаче резултата е трагичен излиза някакво черно-бяло л...но.Изобщо има ли някаде по подробно описание на този проблем , защото все пак е по различно от рипването на DVD

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #2

    От VHS към DivX или Xvid

    ами май си на MPEG 1/2, а ти трябва MPEG-4 Video Codec.



    дотук толкова разбрах от поста ти.

    иначе с NanDub сме докарвали DVD качество - е вярно , че на >>>>225 KB/Sec

  4. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #3

    От VHS към DivX или Xvid

    Обяснявал съм поне 3 пъти в тоя форум как става и винаге още някой ще попита без да провери :-)) Накратко, свали си от дата.бг PowerVCR 3.0 и кепчвай с него в DVD формат. Ако искаш по-голяма компресия, получения мпег2 файл конвертирай в хвид например с друга програма.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    6
    #4

    От VHS към DivX или Xvid

    [] Значи кепчъра ми не позволява да качвам в друга компресия освен в неговата си а тя е някаква измислена.След като я кача в тази измислена компресия какво да правия ми е въпроса или поне с коя програмка ще ми препоръчате да го правя? []

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #5

    От VHS към DivX или Xvid

    Какъв ти е кепчъра? Миро? Не може да не може

    А програмката за обработка се казва VirtualDub - http://virtualdub.sourceforge.net/

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    6
    #6

    От VHS към DivX или Xvid

    Значи кепчъра ми е на "Pinnacle Systems" и е модел "miro VIDEO DC 30" кодака или компресията в която сваля е "miro VIDEO DC30 M-JPEG[16]" по изчерпателна информация от това нямам и според мен това е много слаб модел на Pinnacle този кепчър не признава нищо друго освен неговото си!!!![V]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #7

    От VHS към DivX или Xvid

    Пробва ли това дето ти казах, и то ли не става?

    Свали си MJPEG кодек от някъде, например dvd.box.sk, ако този на Миро не ще да работи добре с други програми.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #8

    От VHS към DivX или Xvid

    Значи компресията на Мирото си е чудесна, не виждам какъв ти е проблема, имаш си опции за настройка на качеството (съотношение на компресията), ако ти се струва че харчи много дисково пространство - намали качеството или резолюцията ....второто е по разумно. Но не мисля че 2гб за 15 минути е много, даже ми се струва малко. Веднъж вече кепчнал можеш да прекомпресираш с кодек по избор. Моето мнение е, че компресирането директно, в дивх например, е голяма глупост...



    А, и едно уточнение ако можеш да направиш. С Vurtual/NanDub викаш, че излизало л..но Когато си избрал кодека в който ще компресираш и дадеш play, отляво ти излиза сорса, отдясно компресирания резултат. Какво виждаш там. Сигурен ли си, че се опитваш да компресираш в подходящ формат.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #9

    От VHS към DivX или Xvid

    MJPEG съвсем не е измислена компресия. Още повече, че ти е хардуерна. При MiroVIDEO DC 30 се базира на (доколкото помня) Zoran.



    Ти всъщност какво искаш да го правиш това видео от VHS? Само да го прехвърлиш на CD ли, ще го обработваш ли...



    Изискванията към големината на твърдия диск при работа с видео по принцип са сериозни. Целта е качеството да е максимално добро при прихващането, после можеш да конвертираш в каквото си харесаш. Но ако ще редактираш, това трябва да стане в случая в MJPEG.



    С nandub/virtualdub резултатът след компресията ли ти е трагичен? Черно-бялото... е в резултат най-вероятно на избора ти на настройки? Опитвам се да налучкам, но инфото не е достатъчно. Можеш ли да кажеш какъв MJPEG кодек имаш инсталиран на компютъра си и в какво компресираш после (и с какъв кодек?) Какъв ти е VHS (Pal, NTSC), на кой вход подаваш видеосигнала (на Мирото), с какъв софтуер прихващаш....



    Не би трябвало да имаш проблем в конвертирането от MJPEG в каквото и да било с Virtualdub, стига да го направиш правилно (важни са настройките както при конвертирането, така и при прихващането). Има много софтуер, зависи какво ще правиш. За прихващането сe препоръчва обикновено софтуера към картата.



    Обяснения и ръководства , свързани с MJPEG и компресиране в различни формати и с различен софтуер има на:

    http://www.doom9.org/

    http://www.dvdrhelp.com/

    За DC 30 - http://www.pinnaclesys.com/support/p...?ProductID=315

    Дотук са на английски език.

    На руски език - сайтът е www.ixbt.com



    На български език - препоръчвам ти книгата "Създаване и копиране на дискове" на Софтпрес. Описано е в подробности картата miroVIDEO DC30 plus, както и конвертирането в MPEG-1(с WinOnCD), правенето на VCD и много други полезни неща. Конвертирането в Divx e описано в горните сайтове.



    Ако искаш, сложи някъде част от файл, да го видим този твой MJPEG []

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    6
    #10

    От VHS към DivX или Xvid

    Искам чисто и просто да кача 1.30мин. на CD , но да е в добро качество все пак и не ми е ясно как да стане , като за добро качество на "Miro-to " му трябват 2GB и то само за 15мин.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #11

    От VHS към DivX или Xvid

    E, за минута и половина може би не си струва да се мъчиш. Дай го на някого да ти го направи. Или прочети ръководствата, но ако е еднократно действие това конвертиране, не си струва.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    6
    #12

    От VHS към DivX или Xvid

    [] Имах предвид 1 час и 30 мин. [] грешката е моя

  16. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #13

    От VHS към DivX или Xvid

    Няма начин да качиш час и половина на 1 сд, става въпрос за видеозапис, без доста голямо влошаване на качеството. Евентуално би могло, ако след или по време на кепчване се подложи на обработка за намаляване на шума, но ефектът е съмнителен.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    1
    #14

    От VHS към DivX или Xvid

    Работи ли ниакой с AV-MASTER?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 28-02-08, 08:14
  2. Xvid,divx ------> Svcd,vcd.....
    От mxkolev във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-04, 11:06
  3. DVD/DIVx/XVID Player - No. 1
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 45
    Последно: 29-06-04, 10:02
  4. Отговори: 3
    Последно: 29-01-04, 16:11
  5. XviD ili DivX
    От XM6002B във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 30-11-02, 10:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе