Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    168
    #1

    Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    Днес получихме от новия модел на Western Digital WD TV Live и успях да си поиграя малко с него.
    http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=735
    Плеъра вече е с нов чип. Хубаво е, че WD не са залитнали по новата мода и да пуснат поредния Realtek базиран модел и са използвали пак чип от Sigma Design - Sigma 8655.
    От WD са се постарали да осъвършенстват новия модел като добавят възможности, които най-много липсваха в предишния модел.
    Мрежови функции - модела вече е снабден с 100Mbit-ова мрежа и опция за добавяне на WiFi USB адаптер.
    Успях да изпробвам как работи по мрежа. Първо опитах със стрийминг софтуера на Popcorn Hour - MyIhome, който изключително лесно решение. За съжаление не тръгна. Плеъра изобщо не вижда сървъра. Жалко. След това опитах с TVersity. С него нямаше никакви проблеми. Пуснах го в режим без да транскодира нищо - само да стриймва. SD avi, mkv 720p, 1080i работят без проблеми. Някои много тежки 1080i MPEG2 файлове насичаха, но може и да е от моята мрежа. 1-2 1080р файла тръгнаха, но за съжаление повечето насичаха също.
    Мрежата може да се ползва и директно, без инсталирането на тези допълниелни програми, чрез SAMBA.
    DTS декодиране - това сигурно беше най-големия минус в предния модел. Много хора го ползваха без ресийвър и се налагаше всеки филм да се конвертира предварително. Сега вече това е история.Плеъра си има вграден декодер на DTS до стерео.
    DVD филми също вървяха и като че ли вече го няма проблема с моментното прескачане при сменяването на VOB файловете. Също така нямаше проблем и с DVD в ISO формат.

    Обещавам да продължа с тестовете на новия модел и да споделя повее информация.


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    Ето какво пишат братушките от iXBT:

    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:16146

    и сравнителна таблица на процесорите Sigma:

    http://www.sigmadesigns.com/Products...ion_guide.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    18
    #3

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    Интересно как този нов чип се сравнява с Realtek по тази таблица http://www.medianow.com.au/support.html, с интерес ще следя развитиета на темата.


  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    Тази таблица не сравнява чипове , а продукти !Чипа е нов , но неговия по-голям номер не води до нищо по-ново !Sigma 864x е с повече функции !Sigma 8655 е на ниво Realtek 1283 .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    67
    #5

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    Тъй като се чудя все още дали да си купя live или обикновенния WD се надявам скоро да публикувате някой личен тест и впечатления . Интеренсува ме каква е големината на субтитрите , как се справя с обработката на DTS - > STEREO , бързо ли работи в мрежови режим и т. н . . Надявам се това да е правилната тема , тъй като виждам 2 точно за този плеяр .

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    На още едно място има коментари по този въпрос : Попкорн-България и го продават .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    67
    #7

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    civica мога ли да те помоля да оправиш линка , че нещо не работи .

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live


  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    67
    #9

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    Not Found

    The requested URL /forum/ was not found on this server.
    Apache/2.2.9 (Fedora) Server at www.popcornhour.com Port 80

    Това ми изписва . Както и да е . Нека не оспамваме темата , а да се съсредоточим върху плеярчето . Това което аз разбрах , е че live ще е с около 30 % по производителен . Вярно ли е това ?

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    Явно нещо не е наред .Линка беше с друг адрес .Това не е спам , а информация , но както и да е ....Продукта е нов и все още няма подробна информация и тестове как се държи !Но всичко с времето си !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    67
    #11

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    Наистина инфото е много оскъдно . Аз все пак реших да си го взема пък каквото стане . Чакам да ми го доставят в петък , а днес не издържах и даже ходих кабел да си купувам за него . Така , че скоро ще пиша как се държи машинката .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    168
    #12

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    Така,
    да продължа със информацията за този плеър.

    Субтитрите според мен са със същия шрифт. Максимума пак е 40 и хората с по-малки екрани пак ще имат проблеми с размера.

    Ето снимка:


    Не успях да подкарам менютата на ДВД филмите. От OPTIONS мога само да сменявам звука и субтитрите. Като се замисля, май това е достатъчно.

    Както писах няма проблем и с DVD ISO файлове.





    Долу прилагам снимка на кадър от ДВД филм да се види скалирането. Според мен има осезаема разлика в скалирането на резолюцията и деинтерлейсинга. В реални условия обаче това трудно се хваща. Особено ако се гледа от нормално разстояние.





    Направих и проби на скоростта по мрежата. Вижте 2-та кадъра. По-високата скорост е на копиране от флашка, закачена на плеъра.


    Не е нещо впечатляващо като скорост, но може и при мен да е проблема. Със същата флашка и същия лаптоп със Popcorn Hour и Xtreamer скоростта е ~3MB/s.

    Ето как изглеждат нещата при копиране от лаптопа на същата флашка:


    Изобщо не са добре нещата. Нека и някой друг направи проби защото това е много лош резултат.

    Има опция за превю на файловете и не се налага да се стартират за да се прегледат:


    При закачане на по-голям диск /320GB/ с голямо количество файлове отново отнема доста време за сканиране. Имам чувството че е по-бързо от при стария модел.



    Снимка на интерфейса:


    Това е засега. Ще продължа да качвам информация в тази тема. Следете я ако се интересувате от модела.

    civica, явно има някакъв бъг във форума и адреса на сайта ни се преобразува във .com и изтрива -bg.com.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #13

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    Благодарности на popcornhour за снимките и коментарите към тях. Наистина са полезни за хора ,които все още не са си закупили устройството. Мерси пак.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    67
    #14

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    И аз ще напиша няколко реда .
    1 . Цената на WD TV Live 250 ( поне аз за толкова го взех ) + 40 лв. за къс HDMI кабел = 290 лв . Според мен цената е приемлива .
    2 . При първото пускане изобщо не се зачуди , а за по малко от 5 сек . беше готово за работа . Вързал съм към него HDD WD 500 GB .
    3 . Пускането на видео независимо от формата тръгва веднага без накъсвания или каквито и да било смущения . Единственото което не можах да разбера е защо някой файлове gи реже 4:3 (може би проблема е в мен ) . Превъртането става без никакви проблеми дори и при FullHD 1080p .
    4 . Пускането на аудио ( пробвал съм само mp3 и FLAC ) е също безпроблемно .
    5 . Звъкът през HDMI към TV е задоволителен . За съжаление нямам възможност сега да пробвам как е през оптиката . Иначе през аналога си е нормално стерео и преобразуването от 5.1 към стерео става без наличието на каквито и да е смущения .
    6 . Субтитрите явно има какво да се желае от тях . Форматите са явно още малко и упорито отказва да чете дори и .sub в някой ситуации . Аз лично не успях да пусна външни субтитри на двд . Според мен шрифта е задоволителен като размери , но има какво да се желае откъм дебелина и някакъв фон евентуално .

    P.S. TV Panasonic TH-37lz8p . Нядявам се утре да му пусна и нета за да разбера и мрежово как се държи .

    EDIT : Subtitle border Има 2 опции . При thick Определено буквите стават по четими дори и при светли кадри .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    67
    #15

    Re:Мултимедиен видео плеър Western Digital WDTV Live

    popcornhour може ли да ми кажеш след като го върза мрежово как се държа . Аз имам проблем че много бавно зарежда когато бъде спрян и после пак пуснат . Иначе файловете вървят без проблеми . И още нещо - вързах към него с USB eдин телефон но така и не ми светна лампата за USB . Възможно ли е при свързан ЛАН да не работят usb - тата ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD (първа генерация)
    От ivailoinj във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 21-05-12, 09:17
  2. Продавам медиен мрежов плеър western digital hd live
    От Gabriel5 във форум Приключили продажби
    Отговори: 16
    Последно: 17-01-12, 23:16
  3. Купувам: Western Digital LIVE HD TV Плеър
    От thcrown във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 02-05-10, 20:53
  4. Re:Нов мултимедиен плеър - Western Digital WD TV HD
    От civica във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-10, 14:17
  5. Asus O!Play Air VS Western Digital WDTV Live
    От shanouser във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 6
    Последно: 08-02-10, 07:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе