Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    182
    #1

    Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Като сложим диск на пуканката(430лв) и безжична клавиатура и мишка на асрока(540лв) нещата стават на кантар.Та мисълта ми е кое си заслужава повече? От ревюто на асрока в хардуер бг става ясно че се справя добре с HD(с изключение на WMV който се плейва но товари процесора) .Пуканката с новия чип няма нещо което да я затрудни но пък нямаш интернет,леки игри и др.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    182
    #2

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Ето какво представлява неттопа на AsRock
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #3

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Колега , това е обсъждано , не конкретно в този случай , а по принцип ! Ако искаш компютър с мултимедийни въжможности , инсталация на ОС , кодеци , драйвъри и т.н. ... е избора е ясен ! Ако пък искаш лесно за употреба мултимедийно устройство - избора е ясен ! Всеки сам за себе си преценява какво иска , как иска да го постигне и с какъв бюджет разполага и съответно прави своя избор ! Вече има и уреди 3 в 1 – компютър + плеър + NAS ! За всекиго по нещо !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    63
    #4

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Въпросът е съвсем резонен.
    На този етап няма универсални плеяри съществуващите имат ред ограничения:
    - не познават някои формати (например заснети с HD видео камера)
    - не подържат DVD/BD Rom външен или вътрешен
    - не подържат новите Audio формати или само ги транслират към някой от изходите което предполага нов Receiver
    - нямат аналогови изводи за да се ползват наличните системи за домашно кино
    - не можете да запишете от плеяра DVD с част от събраната вече мултимедийна библиотека на вградения диск
    - не разбират повечето от BD менюта
    - не можеш да кодираш нищо на тях
    - не можеш да им сложиш Skype или да browse-ваш страници в интернет (все нещо не подържат)
    и т.н. да не ставам досаден.
    Предложения ASRock е много интересен по принцип но не може да се купи във Варна например.
    И веднага вземаш да се чудиш аз като не мога да намеря от кого да го купя какъв е шанса ако имам гаранционен проблем някой да ми обърне внимание ?
    Да не говорим че вече има подобрени модели (четейки в инернет) ASRock ION 330HT с 7.1 звук, 1 Gb Lan и т.н.
    Така че потенциално компютър като предложения има множество предимства за човек който не иска да си купува всяка година нов player защото производителя няма интерес да подържа и актуализира софтуера на старите модели. А животът на масовите плеяри е 1 максимум 2 години след което културно ще те приканят да си купиш новия им продукт.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #5

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Цитат Първоначално публикувано от BozoMaster
    ...Предложения ASRock е много интересен по принцип но не може да се купи във Варна например...
    Метро Варна продаваха ASRock...даже мисля в брошурите им съм виждал въпросният ASRock ION

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    " Предложения ASRock е много интересен по принцип но не може да се купи във Варна например. "

    Колега , явно не си търсил достатъчно ! В мол - Варна , на приземния етаж ги има и не само един вид и един цвят ! Разходи се до там и се огледай ! Има и сервиз и всичко си е редовно ! Има плеъри , които познават много от новите формати , но в тази сфера техниката се развива много бързо и все нещо е вече старо ! А и целта не е да се натъпче нещо в една кутия за 1500лв и след 6 месеца да ти се наложи ъпдейт за 500лв , примерно !Има техника за всякакви нужди и на всякакви цени и всеки сам преценява какво му трябва !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    63
    #7

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Колега , явно не си търсил достатъчно ! В мол - Варна , на приземния етаж ги има и не само един вид и един цвят ! Разходи се до там и се огледай ! Има и сервиз и всичко си е редовно ! Има плеъри , които познават много от новите формати , но в тази сфера техниката се развива много бързо и все нещо е вече старо ! А и целта не е да се натъпче нещо в една кутия за 1500лв и след 6 месеца да ти се наложи ъпдейт за 500лв , примерно !Има техника за всякакви нужди и на всякакви цени и всеки сам преценява какво му трябва !
    Предложения по-горе вариянт не струва 1500 лв а 3 пъти по-малко.
    Може да прави стотици неща които плеярите не могат (поне на този етап).
    Нищо не ми пречи да си инсталирам codec за новоизлезлия формат след 1,2 или 5 години а не да чакам някой китаец да се сети да го вгради във firmware-а на плеяра. Което за модели на 2 и повече години никога няма да стане.
    Новите модели като например ASRock ION 330HT (2-те букви отзад са важни) по моя информация не са внасяни още в България.
    Единствения и според мен сериозен недостатък на ASRock-а е 2.5" диск което означава максимум 750Gb докато в масовите плеяри не е проблем да се сложи 3.5" диск 1500-2000Gb.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    http://www.asrock.com/nettop/overvie...el=ION%20330HT !

    Колега , това кое колко струва е само като съпоставка ! Иначе около 500 евро за ASRock ION 330HT–BD с блурей-диск плеър ! Това за твърдите дискове не е точно така .Може да се сложат два , примерно по 500 ГБ , друг е въпроса колко струва бройката 2.5' твърд диск !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #9

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Отдавна чаках някакво подобно PC с поддръжка на HD видео. Досега бях с попкорн ама все нещо му куцаше. С филмите няма проблем, но с торентите е проблем (бавна скорост, забива), а също и с подръжка на онлайн съдържание (филми, музика, RSS и т.н.). Онзи ден най-накрая се с добих с ASRock ION 330HT и вече нещата са други. Първо го пробвах с Windows 7, но нещо малко тромаво ми се видя и му боднах един хубав линукс + XBMC и нещата заспаха. Това животно XBMC не го бях виждал досега, а се оказа доста добро (в интерес на истината тествах и други подобни приложения, но бързо се спрях на XBMC). Няма никакъв проблем с филми (поне с тези няколко, с които успях да го тествам, няколко MKV, DIVX и WMV), има доста плъгини които се инсталират онлайн направо от самото приложение, Flash клипове от YouTube, VBox7 и други подобни вървят без проблем. Има дори и работещ плъгин за Apple trailers (нещо, което в попкорна и разни други у-ва вече не работи). Дистанционното което си върви с ASrock-а също бачка идеално под линукс. Сложих дори един FireFox които се стартира през XBMC и се управлява с дистанционното.
    Засега съм доста доволен, но продължавам да го тествам още.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    84
    #10

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Колега,
    От тука ли го взе? Каква пара е - 540лв. ли?
    Има ли "Powered eSATA/USB port" - защото гледах снимки на ASRock ION330, който се продава в БГ и не видях подобен порт...?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #11

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Цитат Първоначално публикувано от broba
    Колега,
    От тука ли го взе? Каква пара е - 540лв. ли?
    Има ли "Powered eSATA/USB port" - защото гледах снимки на ASRock ION330, който се продава в БГ и не видях подобен порт...?
    От София, има го в няколко магазина, пусни търсене в гугъл. Взех го за 647лв. модела е с дистанционно и WiFi. Има и powered eSata/USB порт.
    http://www.ocworkbench.com/2009/asrock/ASRock%20ION%20330HT-BD-Review/ION%20330HT-BD(R).jpg

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Колега , кажи направо къде е този магазин или магазини , че с Гугъла е умряла работа ! При мен излиза , че може да се поръча от Жар !

  16. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #13

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Баш па Google да е умряла работа! ASRock ION 330 HT

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    64
    #14

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    има го на няколко места в София ,дано не си помисли някой, че правя скрита реклама

    Мост компютърс , Жар Компютърс и Компютър 2000, но не съм сигурен дали не работят само с фирми

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    12
    #15

    Re:Popcorn A-200 vs AsRock ION 330

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Колега , кажи направо къде е този магазин или магазини , че с Гугъла е умряла работа !
    http://www.bul-market.com/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Popcorn Hour A-200
    От kirretto във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-14, 19:03
  2. Popcorn Hour A-210
    От Svetun във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 16-02-13, 11:17
  3. Popcorn Hour A-200
    От kirretto във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-13, 09:46
  4. Продавам HD Popcorn C-200
    От omax във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-07-10, 12:34
  5. Popcorn A-110/You Tube?
    От playdeni във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 05-04-10, 21:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе