Резултати от 1 до 11 от общо 11

Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #1

    Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Здравейте,
    интересувам се от най-добрия HD медиен плеар на пазара в България, за да довърша видеосекцията на изгражданата в къщи AV система. Към момента нямам BD-плеар, нито дори DVD такъв (намирам го за излишен). Подавам мин 720р сигнал от РС(с около 2ТВ дисково пространство - предимно mkv файлове) към ресийвър Денон 2310, съответно към 46"PY80 Panasonic и смея да кажа че нещата са на доста прилично ниво. Желанието ми най-вече е да мога да пускам HD форматите в звука (нека не ги изброявам), BD - сигнали, както и да ползвам добрата и бърза връзка на плеара с интернет. По мое скромно мнение, изброените долу модели са много близки до това, което искам:
    http://dune-hd.com/hd_players/111-du...prime-3.0.html
    http://www.popcornhour-bg.com/?id=20
    Бих желал да помоля за аргументирани мнения всички, които са запознати или имат посочените модели. Ще се радвам на директни съпоставки между двата плеара от типа цена, къде и от кого се предлага, къде може да се види, гаранции, възможности, впечатления - и накрая извод кое е по-доброто. За С-200 доста е изписано, за Dune почти нищо. На дизайн очевидно DUNE е фаворит, но не знам какво може.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    168
    #2

    Re:Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Съвсем скоро ще мога да ти дам точен отговор на въпроса защото ще имаме и от двете марки.
    За момента най-сериозния проблем при С-200 са скоростите на сваляне с торент клиента, но това като гледам при теб няма да бърка защото ще подаваш сигнала по мрежата.
    Аз смятам, че при варианта с BD устройство, Dune има предимство защото така си идва фабрично. Наличните устройство в България за C-200 са доста скъпи и стоят грозно.
    Колкото до въшния вид ми се струва, че малко се заблуждаваш по снимките. С-200 също изглежда добре и престижно и има дисплей, който е много удобен за слушане на музика без да се налага да се ползва телевизора и дистанционното.
    Очаквайте пълно ревю на модела Dune Base 3.0 в най-скоро време.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #3

    Re:Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Чакам с нетърпение. Ако успееш да направиш обективно сравнение между двата, мисля че тази тема ще се чете...
    Само модела Base ли ще предложите? Аз питам и за Prime...който е по-добри характеристики.
    Мисля, че С-200 превъзхожда леко Base, но за Prime не съм сигурен.
    Както вече се изкоментира във форума, С-200 има доста потребители, постоянни ъпдейти на фърмуера - което води до съществено предимство...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4

    Re:Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Видях, че Dune Base 3.0 има аналогов 7+1 аудиоизход. Това означава ли, че може да се вържат обикновени компютърни колони и да се избегне задължителното условие за покупка на рисийвър и скъпи колони ако искаме звук 5+1 или 7+1 различен от мижавите стерео говорителчета на ТВ-то на поносима цена.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    168
    #5

    Re:Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Точно им е идеята. Плеъра разкодира звука и го подава аналогово към система без тези декодери.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Re:Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Това е точно така , но компютърни колони / по-добре от колоните на ТВ / са далеч като качество на звука от тонколони за дом.кино + ресивър , разбира се ! Пък и Dune не е евтин плеър , така че идва на кантар цената !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #7

    Re:Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Из форума се появиха мнения, че Base (с вграден 3.5" хард диск) е по-интересното предложение от Prime (с БД четец).
    Вероятно, защото повечето потребители имат макар и някое дървено БД плеарче отделно, а и защото блу-рей дисковете са все още много скъпи.
    Като видео възможности има ли разлика между двата модела?
    Щеше ми се да питам как се справя с флакове...и въобще с какви формати има проблеми при плейване.
    Как пък никой няма Dune...

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Колега , не всеки е готов да се раздели с 750лв за този плеър , с поръчка от Франция излиза с 200лв по-евтин ! Пък и за какво ти е BD-ROM , като всичко актуално като филми го има из нета , нали затова са тракерите ! Задай въпроса си директно към БГ дилъра , хората са любезни и ще ти отговорят изчерпателно ! Dune ползва другата версия на чипа Сигма - 8642 / няма лицензионни ограничения / , а не 8643 както е при С-200 ! Има някои разлики , но общо взето се справят еднакво с плейването на всякакви формати !

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #9

    Re:Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Още в първия отговорпо тази тема...има обещание от POPCORNHOUR за изчерпателен отговор, сравнение и ревюта.
    Е, чакаме възможно най-безпристрастното мнение, поставено на везната между чисто комерсиалните цели и коректната информация.
    Да, скъпи са раглежданите плеари, на фона на "масовите" за по 200-300 лв,. които вършат подобна работа.
    И все пак има потребители, които са насочени към по-високия клас. Лично аз не обичам да си продавам нещата след 1 год, а предпочитам да изкарам 2-3 без да пипам нищо, защото някога, а после и след време е останало сравнително добро

  12. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #10

    Re:Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Има някои разлики , но общо взето се справят еднакво с плейването на всякакви формати !
    Наистина си много прав, вече няма смисъл от плеър за 700 лева

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re:Popcorn Hour C-200 vs Dune BD Prime 3.0

    Дали има смисъл всеки си преценява сам. То и BD плеъри вече има по 200-300 лв., но това не значи че определени хора не купуват такива за 1000-2000 лв. Щом го правят значи виждат някаква разлика.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Popcorn Hour A-200
    От kirretto във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-14, 18:03
  2. Popcorn Hour A-300 + 1.5TB HDD
    От popcornhour във форум Приключили продажби
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-13, 19:14
  3. Popcorn Hour A-210
    От Svetun във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 16-02-13, 10:17
  4. Popcorn Hour
    От Svetun във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 08-01-13, 07:22
  5. Popcorn Hour A-100
    От lazarus18 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе