Резултати от 1 до 2 от общо 2

Въпрос за звуков изходен сигнал при мултимедийни плеъри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    19
    #1

    Въпрос за звуков изходен сигнал при мултимедийни плеъри

    Здравейте колеги и Честита Коледа на всички !

    Изправен съм пред следната дилема : Имам мултимедиен плеър Zinwell , който може да подава цифров сигнал през SPDIF изход към външно устройство.
    Вариантите са :
    1. през HDMI - HDMI LPCM 2CH или HDMI RAW ili
    2. SPDIF- SPDIF LPCM 2CH и SPDIF RAW
    Искам да си взема домашна система за кино 5.1 , като знам че на пазара има доста модели на SONY, Philips, Panasonic, които имат необходимия Коаксиален или Оптичен вход, през който да подам сигнал от мултимедийния плеър. Но при преглед на техническите характеристики на Sony например забелязах, че техните системи приемат през тези цифрови входове само сигнал със семплиране до 48000 Hz, не и повече. За другите марки не намерих подобна информация.

    Та въпроса ми е дали някой знае по принцип с какво семплиране изкарват сигнала мултимедийните плеъри през SPDIF изхода- дали е повече от 48000Hz и съответно пробвал ли е някой от вас тази комбинация от мултимедиен плеър и системка 5.1 за домашно кино през цифров вход и има ли някакви проблеми? Ще съм благодарен някой да сподели от собствен опит наблюденията си, както и конкретни модели 5.1 домашни кина, които работят безпроблемно по тази схема....
    По принцип знам, че с външен ресивър няма да имам ограничения, но все пак гоня бюджет....
    Благодаря на отзовалите се предварително

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #2

    Re:Въпрос за звуков изходен сигнал при мултимедийни плеъри

    Специално твоя плеър едва ли изкарва звук с повече от 48kHz, така че не ти е проблем да ползваш и такава аудио система.
    Между другото, 48kHz ти е достатъчно ако ще го ползваш за кино защото на толкова са стандартните DD/DTS.
    Иначе има плеър, които изкарват и повече - 96kHz, че и 192kHz, но те предполагат доста по-качествени компоненти след плеъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS
    От civica във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 45
    Последно: 17-03-21, 15:57
  2. Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри
    От nestorbg55 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 100
    Последно: 06-10-12, 21:17
  3. Промоционални цени за High Definition мултимедийни плеъри!
    От popcornhour във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-12, 21:44
  4. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-11, 12:25
  5. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-11, 12:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе