Резултати от 1 до 5 от общо 5

Управление на WD TV Live с Android телефон / таблет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Управление на WD TV Live с Android телефон / таблет

    Обмислям неособено умната идея да използвам WD TV Live предимно като аудио плеър...
    За целта ми трябва нещо като дистанционно с екран, на който мога спокойно да браузвам през стотици директории и десетки хиляди песни.
    Защото мио изглежда некомфорно да си паля телевизора за да имам интерфейс през който да браузвам и намирам необходимата ми песен.
    В Android Market намерих това:
    https://market.android.com/details?i...=search_result

    iMediaShare
    All you need is your Android phone, internet-enabled TV and a WiFi network. iMediaShare also supports connected audio systems, blu-ray players, game consoles (Playstation 3, XBox360), as well as other DLNA/UPnP media players.

    3) Network Media Players: Sony Blu-ray, LG Blu-ray, WD TV Live, Popcorn Hour, Xtreamer, Marantz, DirecTV, Logitech Revue (Google TV), etc.

    В описанието на програмката е описано, че може да работи като дистанционно за WD TV Live.
    Въпросът е обаче как - еднопосочно - като не получава информация от устройството, а може само да го управлява.
    Или двупосочно - получавам информация от устройството и на екрана на телефона / таблета мога да браузвам по директории и да избирам съответните песни.

    Ще съм благодарен ако някой сподели лични наблюдения как работи.
    Също така - ако имате други съвети за конкретната ситуация - реално ми трябва нещо с дистанционно с екран или да може да се управлява с Android, в краен случай с iOS, макар че ще трябва да си купя iPod само и единствено за да го ползвам като дистанционно, което не ми се нрави особено...
    Logitech squeezebox е като че ли най-близо до това, което ми трябва, но не се продава май в БГ, а и цената му е по-висока от тази на WD-то...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #2

    Re:Управление на WD TV Live с Android телефон / таблет

    Винаги можеш да си поръчаш от чужбина,ако не доставят до България - ползваш посредническа фирма.

  4. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #3

    Re:Управление на WD TV Live с Android телефон / таблет

    Според мен WD TV Live няма как да се управлява по този начин, защото софтуерът (фирмуерът) и хардуерът му нямат такива възможности. IR приемникът на плеъра за нормално дистанционно няма как да комуникира двупосочно, понеже е само приемник. Колеги са решили проблема, като използват малък LCD TV (7"-9"), свързан към плеър + управление с нормалната дистанция. Не знам дали ти върши работа, само давам идея ;-)

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:Управление на WD TV Live с Android телефон / таблет

    Подобно управление не се осъществява чрез IR приемника, а през Wi-Fi / Lan връзката.

  6. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #5

    Re:Управление на WD TV Live с Android телефон / таблет

    Темата ми стана интересна, но аз имам WD TV Live Hub, така че това, което пробвах не съм сигурен, че ще се получи при WD TV Live.

    При мен се получи от трети опит. Имам Samsung Galaxy S и първо пробвах с вградения All Share клиент в телефона. Може да се пускат файлове от телефона на плеъра и обратно, но не и от плеъра на самия плеър.

    После пробвах с iMediaShare. Програмата е много хубава, особено кефят онлайн услугите и по-бързата работа в сравнение с All Share, обаче тук възможностите са още по-ограничени - може да пуска само еднопосочно от телефона на плеъра.

    Накрая се получи с Twonky Mobile. Вероятно защото WD TV Live Hub има вграден Twonky сървър, но не съм пробвал при изключен сървър на плеъра дали няма пак да се получи, защото в Twonky Mobile си има също сървър. Тук вече може всичко да пуска, пробвах го, пуска си файла от плеъра на плеъра и телевизора не е нужен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. USB камера за таблет с Android 2.2 ?????
    От alfonso във форум Android
    Отговори: 3
    Последно: 12-08-17, 09:09
  2. Таблет dual boot (android + win 8.1)
    От FearMe във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 04-03-15, 16:02
  3. Отговори: 1
    Последно: 06-03-12, 23:49
  4. Disney ще пусне свой Android телефон
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 15:07
  5. Hannspree е готова с 10-инчов Android 2.2 таблет
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-11-10, 15:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе