Резултати от 1 до 11 от общо 11

Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #1

    Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    Здравейте,

    някой може ли да ми обясни (като на идиот ) как мога да свържа 5.1 колони към Дивата. Трябват ли ми рисивъри и тям подобни чудеса? И евентуално да препоръча такива колони (по евтинки, че бюджета почти го няма).

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    Само с ресивър или подходяща система за дом.кино ! Иначе колоните трябва да са активни и да имат оптичен вход - има такъв модел на Logitech / поне аз съм виждал / , но струва над 600лв и това са тонколони за компютър !

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #3

    Re:Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    Може би се има в предвид с по-евтинка аудио система за компютър. Например става с преходник женски стерео жак/2 чинча този го има в :http://hama-bg.com/bg/product-view/4557.html

    Е разбира се не е истинско 5+1. Двата чинча се бутват в изходите R/L за аналоговото аудио на плеъра а пък кабела от компютърната система се пъхва в женския жак и чува се нещо като псевдо 5+1 свирят си всичките колонки . От това по-евтино няма, ама можеш да "метнеш" съседа когато ти дойде на гости че слуша 5+1 За още по-евтино става и за 2+1 ако си вземеш с добър субуфер ще излезе звук какъвто никой от сегашните модерни телевизори не може да извади с неговите си говорители. Аз съм с ресивър и големи тонколони но съседа отгоре е с плеър и това: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...8-EDIFIER-X600

    Доста "приятно" звучи чак понякога ме дразни с басите си които се "процеждат" през стените пък и този модел май не се нуждаеше и от преходник защото доколкото си спомням си е с чинчове за изходи (има и такива) - трябва само кабел стрео чинч/ серео чинч

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #4

    Re:Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    Здравейте!

    Аз да питам още нещо по темата

    Какво ще кажете за Ресивър KENWOOD KRF V5050D. Дали ще е подходящ за домашно кино с Дивата. Става въпрос за гледана на филми, а не за слушане на музика.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    Всеки ресивър с подхоящи кодеци за звук ще ти върши работа , проблема е при избора на тонколони ! Но това е модел на 3 години !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #6

    Re:Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    Ами на три години е, но мога да го взема за 230 лв. (втора ръка). Мислиш ли че си заслужава?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Re:Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    Ако опира до парите и нямаш друг избор - става !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #8

    Re:Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nk....c0.m270.l1313

    Само търсиш да има доставка до БГ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #9

    Re:Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    А какво ще кажете за това http://www.lunashops.com/goods.php?id=294
    Става ли???

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    84
    #10

    Re:Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    Имам Diva full HD която се ползва основно за филми , но плеяра не може да изкара 5.1 звук освен през оптиката за което ми трябва AV ресийвър който за сега не мога да си позволя но имам системка за домашно кино Sony DAV S300 на която не и работи оптиката и се ползва само радиото. Попаднах на това тук http://www.agoraquest.com/view.....p;forum=51 и се чудя дали ще стане номера да се сложи цифровия вход на Sonyто та да го ползвам като ресийвър уж има AC3 Dolby , DTS . Няма ги HD кодеците но без пари толкова
    В линка са дадени и компонентите които трябва да се налепят само не можах да открия TORX178A цифровия приемник да се продава тук наместо него намерих TORX178S който е с 5 пина но като гледам datasheet на двата елемента са еднакви само са в различни корпуси и единия е с два извода в повече .
    Та въпроса ми е дали да се захващам или не си струва гимнастиката
    Благодаря ви предварително

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    84
    #11

    Re:Diva FullHD Light player + 5.1 колони - как?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanb
    Имам Diva full HD която се ползва основно за филми , но плеяра не може да изкара 5.1 звук освен през оптиката за което ми трябва AV ресийвър който за сега не мога да си позволя но имам системка за домашно кино Sony DAV S300 на която не и работи оптиката и се ползва само радиото. Попаднах на това тук http://www.agoraquest.com/view.....p;forum=51 и се чудя дали ще стане номера да се сложи цифровия вход на Sonyто та да го ползвам като ресийвър уж има AC3 Dolby , DTS . Няма ги HD кодеците но без пари толкова
    В линка са дадени и компонентите които трябва да се налепят само не можах да открия TORX178A цифровия приемник да се продава тук наместо него намерих TORX178S който е с 5 пина но като гледам datasheet на двата елемента са еднакви само са в различни корпуси и единия е с два извода в повече .
    Та въпроса ми е дали да се захващам или не си струва гимнастиката
    Благодаря ви предварително
    Имам 5 и 1 звук благодарение на това старо ДВД

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Diva FullHD Premium 3D
    От ra6o74 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-13, 10:42
  2. Проблем с Diva FullHd Light 2
    От VoodooServ във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 03-09-13, 12:01
  3. Full HD Player Diva light
    От stovas във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 06-05-13, 19:51
  4. Продавам Diva FullHD Explorer
    От myDiva във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-12, 17:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе