Резултати от 1 до 3 от общо 3

Evolve Solaris Въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #1

    Question Evolve Solaris Въпроси

    Здравейте, незнам дали това е правилното място за публикуване на тази тема, но след дълго ровене в нета вече съвсем се отчаях.
    По коледа си купих от Метро Еволве Соларис. До тогава не бях се сблъсквал с такъв тип устройства и честно да си кажа представата ми беше малко по различна от реалноста.
    Купих го с идеята да имам мултимедийно устройство което да вържа към тв-то, но да мога да ползвам и като външен хард за бекъп на по важни данни (разбирайте снимки .
    Оказа се че не е толкова лесно колкото си мисля. Първото което установих че за да го ползвам като някакъв тип мрежово устройство ще ми трябва wifi. Решението тука беше лесно - срещу 30 лв си купих wifi dongle и до тук нещата свършиха. По някаква причина Андроида шерва само директориа mnt/sdcard, и hdd оства невидимо за външната мрежа. Другото което много ми тежи е, че след като реших да update-на firmware-а с по нов се получи проблем с еенкодинга и субтитрите излизат на маймуни. Случайно открих че като задържа едно черно копче (без каквото и да е обозначение на него) на дистанционното по време когато е пуснат филм, се отваря меню за сетинги на субовете, ама там няма кирилица. Сигурен съм че субтитрите могат да въвят нормално, защото преди update-а си бяха ок. Пробвах да инсалирам бг шрифт, но това не помогна.
    Имам и още много въпроси за този дивайс ама на първо време ако някои ми помогне да си оправя субовете и да си шерна хдд-то ще му бъда МООООООООГООО благодарен.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Evolve Solaris Въпроси

    Не вярвам много хора да имат това ....недоразумение в къщите си. Не знам дали не е по-добре да пишеш на производителя. Съвремените андроиди които не са рутнати, позволяват да се вижда само сдкартата ...не знам дали андроида ще се навие да направиш символична връзка от /mnt/hdd към /mnt/sdcard/хххх.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Evolve Solaris Въпроси

    вече писах на производителя - това някаква чешка фирма, обаче ми се струва малко като да чакам от умрел писмо
    за съжаление по форумите нищо немога да намеря за това чудо

    - - - Обновено - - -

    а дали знаете дали поне има вариант да си върна стария firmware, за да мога поне филмите да ми вървят със субтитри, или как да инсталирам кирилик фонт за енкодинга за да не излизат маймуни ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нова играчка и доста различна концепция - Evolve ! Що е то ?
    От civica във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 0
    Последно: 16-09-11, 19:55
  2. Solaris на лаптоп
    От shell във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-04-07, 19:54
  3. Въпроси - CPU
    От DarkRose във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-08-05, 21:18
  4. Solaris 8?
    От bingo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-03, 08:58
  5. Трябва ми Solaris 9
    От smarty във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 21-08-03, 14:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе