Резултати от 1 до 15 от общо 15

Съвет за избор на плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #1

    Съвет за избор на плеър

    Кой от тези zidoo x10 или Zappiti one 4k hdr да си взема. Имам marantz sr5011 с 5,1 колони и искам да може всички видео формати на 1080р с 7,1 звук да възпроизвежда. Имам много музикални BR дискове в папки с dts hd master audio - хубаво е да има пълно меню. Ако може да свири SACD dsf или iso многоканално с изход през hdmi в dsd а не pcm ще е супер. Имам много и DVD Audio само в MLP вариант добре е да свирят. Ако тези двата не стават дайте моля предложение за други.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    В предходната си версия Zappiti не поддържаше субтитри на бг. Аз бих се ориентирал към Dune 4K.

  4. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #3

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Имам Dune hd pro 4k в момента и ще го връщам в понеделник. При възпроизвеждане с вътрешния плеър на филми с 5,1 или 7,1 звука доста изостава от къртината - мкв файл. Не отваря BR дори с опоростено меню - само исо, а от папка нищо не сатава трябва сам да избираш видео файла. Инсталирани приложения Коди не тръгват с многоканален звук само стерео. МХ плеър и още само една програма тръгва с Многоканален звук но с огромно закъснение на звука. За SACD само стерео при Коди мулти ченал сече и не излиза. DVD AUDIO MLP не тръгва. Това за мен не става въобще за плеър с ресивър за ТВ може би.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #4

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Това което пишеш е потресващо за скъп плеър.Имам два 30 доларови плеъра с 905х. И 905w чипсет и с инсталиран либрв Елек нямат грижи с МА и Долби трю четат и 50гб ремукси в 4к не знам какво предават че ТВ не е 4к. Но все пак.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #5

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    За мен е ужасно за нов модел плеър. Да не говорим че при вградения плеър външните субтитрите не тръгват сами и цветовете са сомо 6 вида чист цвят без окантовка или приливки. Много зле се четат. Така е още от старите Дюн плеъри никаква промяна не са направили.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #6

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    https://www.gearbest.com/mini-pc/pp_...ml?wid=1433363

    мини PC - с ХДМИ 2.0 - ще вървят всякакви 4K видео формати, многоканални DTS HD Ma ,Dolby TrueHD с КОДИ, за SACD + DVD-AUDIO foobar 2000, но на моя комп и стар ресийвър с ХДМИ 1.4 излизат само като многоканално PCM.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #7

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Имам Dune hd pro 4k в момента и ще го връщам в понеделник. При възпроизвеждане с вътрешния плеър на филми с 5,1 или 7,1 звука доста изостава от къртината - мкв файл. Не отваря BR дори с опоростено меню - само исо, а от папка нищо не сатава трябва сам да избираш видео файла. Инсталирани приложения Коди не тръгват с многоканален звук само стерео. МХ плеър и още само една програма тръгва с Многоканален звук но с огромно закъснение на звука. За SACD само стерео при Коди мулти ченал сече и не излиза. DVD AUDIO MLP не тръгва. Това за мен не става въобще за плеър с ресивър за ТВ може би.
    На Коди многоканалния звук вероятно се настройва от самото Коди, пробвай.

  10. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #8

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Пробвах на DUNE HD PRO 4k да сложа 5,1 - 7,1 и всичко различно 2,0 в настройките на звука в коди и HPMC винаги стерео на изхода. Слагам външно деконидаране на долби, дтс също стерео. От настроиките на звука на дюн слага битстрим, в андроид RAW и пак стерео. Само MX Player и още една програма възпроизвеждат видео с 5,1 но с закъснение на звука. Гола вода за парите си. Предпочитам да взема zidoo и него го водят мини компютър но с андроид, този Alfawise T1 Mini PC е с windows 10 и ми е писнал с проблемите си и в windows 10 sacd е в PCM. Моля някои ако има zidoo да сподели мнения.
    Този пост е редактиран от npb; 23-08-18 в 19:51.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #9

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Аз съм с zidoo x10. Какво точно те интересува?

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #10

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Имали меню на български. Външни български субтитри зареждат ли се автоматично. Как се държи вградения плеър с видео файлове 1080р и 5,1 звук. Свири ли SACD, DVD Audio и 24 bit flac многоканалензвук. Имали меню на BR дискове в папки и добре ли се възпроизвеждат. Имали външно приложение което да се държи по добре от вътрешния плеър. Как се държи самба с вътрешен диск. Като цяло задслужава ли си покупката. От къде си го купи.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #11

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Сега тегля последният ъпдейт, в който са включили поддръжка на SACD. Като го инсталирам ще ти пиша повече подробности. А иначе можеш да разгледаш форума им.
    http://forum.zidoo.tv/index.php

    - - - - - - - - - -

    Засега май няма да слагам ъпдейта, защото е бета версия. Но свалих за теста SACD iso файл, както и DTS wav. Чете без никакъв проблем.
    1. Андроида ми е на български език, както и приложенията. Home Theatre -а на Зидоо е нещо, което много ми допада. Прави каталог на всички филми, които са ми на харда, намира и сваля сам обложките им и ми ги пише на български.
    2.Проблем имат обаче с Bluray менюто. Избирайки chapter, не ти го пуска.
    3. Аз предпочитам да свалям филми на харда с по-високо качество, затова онлайн гледане през Коди много рядко ми се случва. Но си намира и зарежда БГ субтитри без проблеми.
    4. Няма никакви ядове с 5.1, 7.1 аудио.
    5. Самбата още не съм си играл да настройвам. Не ми остава много време за човъркане.
    Аз лично съм доволен, затова което го използвам. Сложил съм му вътре HDD и свалям там филмите и музиката.
    Доста време се чудех дали да е Зидоо и следях цените на X10. Един слънчев ден се появи в продавалника за смешната цена от 265 лева, нов, с опаковка, поръчан отвън. Затова веднага го грабнах и не съжалявам.
    20180824_161348.jpg
    20180824_161519.jpg
    Този пост е редактиран от dnedkov; 24-08-18 в 16:26.

  14.  
     
  15. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #12

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Благодаря за отговора. За мен беше важно българския език в плеъра. Четох много ревюта и форуми но не бях напърно сигурен за езика. В новия софтуер пишат че подържан пълно меню на BR и свирене на SACD. Имам над 400 диска и за мен това е от значение. Другата седмица ще го поръчам и ще споделя впечатления.

  16. ivu
    ivu е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    16
    #13

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    В предходната си версия Zappiti не поддържаше субтитри на бг. Аз бих се ориентирал към Dune 4K.
    Може ли някой да потвърди дали Zappiti 4k HDR Mini поддържа външни srt субтитри на български? Точно се бях насочил към този модел и ако не мога да подкарам субтитри, то би било проблем.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  17. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #14

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Под добре си вземи Zidoo x9s. Днес получих Zidoo x10 и всичко е много добре. Ще отворя нова тема за Zidoo
    Този пост е редактиран от npb; 31-08-18 в 13:35.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #15

    Отговор: Съвет за избор на плеър

    Марката не е ли Zidoo?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за покупка на 3D плеър
    От med8er във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-17, 21:40
  2. Труден избор на плеър. Моля за съвет!
    От Vezirski във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 20
    Последно: 10-03-15, 14:02
  3. Искам съвет за медия плеър
    От o33y във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2
    Последно: 11-12-13, 13:42
  4. съвет за избор на мултимедиен плеър
    От mongodim във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 17:52
  5. Съвет за избор на мп3 плеър
    От JueLz във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 09-12-09, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе