Резултати от 1 до 7 от общо 7

Facebook и Skype обмислят по-тясна интеграция на услугите си...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Facebook и Skype обмислят по-тясна интеграция на услугите си...

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14032

    Според Wall Street Journal двете компании са преговори за сътрудничество.
    Обсъждат се възможности посетителите на втората най-посещавана страница в света да могат да влизат в Skype чрез акаунта си във Facebook Connect. Необходимата за това функционалност вече е предвидена и вградена в новата версия Skype 5.0, която ще е достъпна за всички в близките дни, остава само двете компании да се договорят за да стане бозата пълна...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Facebook и Skype обмислят по-тясна интеграция на услугите си...

    мда но какъв е смисълът не разбрах от цялата тази маневра?

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:Facebook и Skype обмислят по-тясна интеграция на услугите си...

    Как какъв? Фаворитизиране на даден месенджър и създаване на сериозно предимство пред всички други...
    Както и обратното - все по-голямо популяризиране на най-известната социална мрежа.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Facebook и Skype обмислят по-тясна интеграция на услугите си...

    с две думи - брейнуошингът продължава ...

  6. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #5

    Re:Facebook и Skype обмислят по-тясна интеграция на услугите си...

    Фаворитизиране, популяризиране... ако не сте забелязали, двете услуги отдавна държат монополни потребителски дялове, така че нямаме новина. Нововъведението просто ще отрази наложените стадни стандарти.

    Настрана от елитарния тон и обсъжданите фирми - такива две услуги е логично да се допълват взаимно - понякога имаш да съобщиш нещо конкретно на приятел, друг път просто да споделиш с всички, пък който ще, да обърне внимание - няма да досаждаш на всеки поотделно, я. Аз ползвам и skype, и facebook (еднакво рядко) и ако ще ме улеснят да не влизам и в 2-те поотделно, добре са дошли.

    А не мисля, че това ще накара потребителите само на едната услуга и алтернативна на другата да си промият мозъците на ръка и да хукнат да сменят месинджъри и соцмрежи...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Facebook и Skype обмислят по-тясна интеграция на услугите си...

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    ...да хукнат да сменят месинджъри и соцмрежи...
    ето този съюз "и" не го разбирам

    аз вероятно нещо не съм в час, защото ролята на соц.мрежата според мен е същата като на месинджъра, но разкрасена с глупости, удобни за губене на време (стени, класации, игри...* )

    доколкото ме засяга функционалността, дали ще пиша по icq, skype, facebook, ще се обадя по тел или ще пратя мейл - все ми е тая. оценявам разликите в сигурността и скоростта, а не в красотата, наличието на възможност да си загубя следобеда и др.под.

    * простете, ако бъркам, но опитът и запознаването ми с "фейса" се сведе до регистрация, разглеждане и паническо побягване

  8.  
     
  9. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #7

    Re:Facebook и Skype обмислят по-тясна интеграция на услугите си...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ето този съюз "и" не го разбирам

    аз вероятно нещо не съм в час, защото ролята на соц.мрежата според мен е същата като на месинджъра, но разкрасена с глупости, удобни за губене на време (стени, класации, игри...* )

    доколкото ме засяга функционалността, дали ще пиша по icq, skype, facebook, ще се обадя по тел или ще пратя мейл - все ми е тая. оценявам разликите в сигурността и скоростта, а не в красотата, наличието на възможност да си загубя следобеда и др.под.

    * простете, ако бъркам, но опитът и запознаването ми с "фейса" се сведе до регистрация, разглеждане и паническо побягване
    в българския разговорен език "И"-то често означава обединение, вместо сечение (както "ИЛИ"-то се употребява като чист XOR )

    каква е разликата м/у двете услуги мисля че обясних по-горе. ако пък по скайпа получаваш новини или някаква форма на личен контакт с любимите си музиканти например, евала. или си се абонирал за 50 RSS, които не четеш?

    * е за последното те разбирам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Уеб Програмист предлага услугите си
    От Azumi във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 27-10-13, 01:56
  2. Facebook like-вания? Как?
    От emos във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 06-10-12, 21:40
  3. Помощ за Facebook
    От gydi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-10-11, 09:37
  4. IPB 1.2 Integration, Интеграция на IPB 1.2 в PHP-Fusion 6.0
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-01-06, 20:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе