Резултати от 1 до 10 от общо 10

Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #1

    Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14317
    Новото поколение плеъри iPod nano претърпя революционни изменения в последната си версия 6G, която е на пазара от няколко месеца. Плеърът е не само с променена функционалност, но и с ново управление - характерното Click Wheel колелце е сменено със сензорен екран. Докато първите 5 версии на iPod nano плеъра си приличаха на външен вид и физически размери, то новата, 6-та генерация е коренно различна - много по-малка и по-лека. Теглото е само 21 грама, а размерите са 38 x 41 x 9 мм. Въпреки, че плеърът е отдавна на пазара, не знам дали купувачите му си дават сметка, че това са единствените приятни новости, които могат да се споменат.
    За сметка на това, Apple iPod nano 6G няма камера, няма поддръжка на видео, дисплеят е много по-малък - 1.54 инча ( 2.2 инча в 5-та генерация). Разбира се, орязването на куп полезна функционалност не е предпоставка Apple да направи корекция в цената на устройството, така че, iPod nano 6G се продава на цената на стария плеър без да има и стотинка намаление.
    Факт е, че както се очаква от Apple феновете, функционалността няма никакво значение и единственото важно е продуктът да има висока цена и логото с наръфаната ябълка - доброто приемане на Apple iPod nano 6G през изминалите месеци го доказа за пореден път.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

    Уфф тая статия пак е писана от някой хейтър. Новият мъник е доста по-малък от предното поколение , има тъч скрийн със мултитъч възможности и може да се носи и като часовник на ръката. На тоя малкият дисплей какво видео и камери ви гонят ? Идеята е да се слуша музика, с тея размери , толкова.


  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #3

    Re:Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

    За всичко, което казваш си прав.
    Само че - защо и по каква пазарна логика цената трябва да е същата?
    Устройството си е хубаво и има пазарна ниша за него. Това, което аз не разбирам е защо не е на по-ниска цена от старото поколение.
    Явно съм хейтър, просто цена от 400лв! за 16GB мп3 плеър 340лв за 8Gb, чиито достойнства са, че може да се носи като часовник и е готин мъник за мен е нещо, на което си заслужава да се обърне внимание. 5 генерация 8GB струва 290лв за сравнение.
    Пак за сравнение - http://technomarket.bg/products/09093982/sony-nwz-a845b чудесен мп3 плеър от висок клас на Sony, марка известна със скъпичките си продукти и доброто аудио качество, 16ГБ, цена 217лв. Разликата от 217 до 400 е почти двойна!

    Сравнение м/у по-стари модели iPod и Sony от avforums.com:
    Sound quality: (listening through good IEM's (Shure E4C's))
    The nano is average and kind of acceptable until you hear something better.
    The Sony has a noticibly more punch and detail (I think it's the graphic equalizer and echo/reverb effects that give the sound more sparkle). It also plays much louder too. I have the Ipod on maximum volume (which is loud), whereas I only have the Sony on 75% volume. If you like your music really loud then get the Sony. The Sony also comes with decent quality ear phones and the graphic equaliser effects are more noticable on the Sony and you can manually make up your own user settings.
    Score out of 10:
    Nano 5 Sony 8

    Според techradar.com, половината от цената на този Sony player е цената на слушалките, включени в комплекта... Дали можем да ги сравняваме с тези, които идват с iPod nano?


    При Apple винаги всичко се дели на хейтъри и почитатели - това май е единствената марка, при която няма място за реално отношение.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

    Не е само до Apple. По спомени всичките игрови конзоли на Sony са излизали на приблизително еднакви цени. Да вземем видеокартите, там положението е същото. Ако един продукт е успешен то просто цената на която излиза е висока.

    Не ме разбирай погрешно , не се имам за фен на ябълките просто мисля, че гледам реално на нещата. Музикалните плеъри на Apple са доминиращи на пазара, което позволява на чичко Стиви и компания да правят каквото си искат.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #5

    Re:Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Не е само до Apple. По спомени всичките игрови конзоли на Sony са излизали на приблизително еднакви цени. Да вземем видеокартите, там положението е същото.
    И е нормално да е така. Парадокса е, че всяка нова версия на даден продукт се предполага да дава повече на клиента, а не по-малко както определено е в случая с iPod. Да оставим орязаната функционалност, можеше да се компенсира с по-голям обем на вградената памет.
    Например - нормално е новата версия с 16GB да е колкото старата с 8... А се оказва, че едното в момента струва 290, а другото 400...

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

    крис мани го ти стенлито, той и мене нарича мръсен хейтър, като почна да критикувам някои работи на Apple ( то не, че не съм си такъв, ама.. ).

    Странно, точно вчера, както си ходех из карфур и случайно попаднах на това плеърче, наистина не е лошо, но тъча по ме кефи!
    Иначе за фенове, има фенове, като такива, дето си купуват iphone-и с по 32GB, но и непременно плеър на Apple, като, че ли самият телефон не може да и свърши работа!

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

    Нано-то е с идея да е малко , всяко ново поколение ще е още по-малко от предното Беше ме накефила презентацията на Стиви. Пита хората в залата дали знаят за какво е направено малкото джобче на дънките и след като никой не отговори , извади първият нано точно от там.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #8

    Re:Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

    Не става... аз си държа запалката там

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

    Запалка ? Пък аз те мислих за истински електронен пушач! Разочарован съм от теб и повече няма да споря в знак на протест. Край!

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #10

    Re:Apple iPod nano 6G - без камера, без видео, с по-малък екран, но на същата цена

    Хмм, да... В последно време съм се разлигавил и пуша аналогово стабилно...,

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Apple Ipod Nano 6 generation 8 GB Silver
    От DeanKisyov във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-13, 14:00
  2. Продавам Apple iPod nano 16GB Silver
    От papoboss@mail.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-12, 21:45
  3. iPod Nano 16 GB - 180лв.
    От videnminchev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-11, 16:56
  4. Продавам iPod Nano 8gb
    От lordofsoul във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-06-11, 13:50
  5. продавам:ipod nano 2gb 1st gen.
    От otremontiram във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-11-07, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе